www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Priklop Audio iz PC na reciver - premalo signala

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
projc90
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 29 Okt 2020 19:08
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 2:56 pm    Naslov sporočila:  Priklop Audio iz PC na reciver - premalo signala Odgovori s citatom

Imam JVC RX-318 reciver 2x100W. Nanj bi rad priklopil audio izhod iz PC (igranje klaviatur, poslušanje glazbe, zvočna kartica je integrirana na MB, ima tudi S/PDIF In/Out )
Ko na PC priklopim računalniški 2.1 aktivni sistem zvočnikov, le-ti delujejo odlično, da rečem "seka". Ko pa PC priklopim na reciver pa ta ne dela v redu, ne klaviature ne glazba.
Poskušal sem PC povezati z stereo kablom 3.5mm na RCA ( 5 metrov) preko CD vhoda reciverja (poskusil 2 različna kabla) Težava je v tem, da je verjetno signal šibak, ter moram zato jakost na rec. dati na 2/3 in več, a nikakor ni dovolj dinamike ne kvalitete, zagotovo 60% manj kot če bi poslušal sam reciver .Tudi ko ko "povečam" jakost zvoka (izhod) na PC, ni dovolj. Drugače reciver kot sam, na 1/2 jakosti daje več kot preveč od sebe.
Reciver ima tudi 2x tape in 1x phono vhod., (HDMI in S/PDIF nima),
Ko sem isto poskusil z majhnim sprejemnikom-tranzistorjem preko izhoda za slušalke, ter sem na tranzistorju povečal glasnost, ojačevalec dela dobro. Ne vem kako rešiti težavo da bi z povezave dobil iz reciverja "poln" zvok.
Ali moram nabaviti predojačevalec, oz na kak način bi lahko ojačal signal iz PC do reciverja, da bo dovolj močan in kvaliteten.

Razmišljal sem, da bi nekako poskusil povezati z bluetooth, a bi verjetno prihajalo do latence, oz zakasnitve.
Ogledoval sem si tudi S/PDIF adapter na RCA. Zanima me , ali bi bil v tem primeru signal močnejši? Računalnik bi z SPDIF povezal z adapterjem, ki bi ga lociral na koncu, t.j., pri reciverju. Ker je dejansko optika, ni takih izgub signala, ter ali bi lahko zato uporabil 10m spdif kabel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo,

Iz 3.5mm na "tape" bi moralo delovati, če ti navadne slušalke delujejo. Se je pa včasih treba poigrati z nastavivami na PC - nekateri gonilniki so včasih preveč pametni Wink Za normalen nivo signala mora biti jakost na PC-ju 100%.

LP

_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moraš mu dati na vhod to, kar JVC RX-318 reciver zahteva:

2,5 mV/47 kohms - PHONO
200 mV/47 kohms - CD/TAPE

_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poizkusi dodatno obremeniti izhod iz PC, da bo mislil, da so priključene slušalke. Kakšnih 100 Ohm za začetek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na računalniku "odpri" tako imenovano "mešalno mizo" in pravilno nastavi jakost., da boš na izhodu dobil zadosten signal 200mV
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

izhod za slušalke je krepko več, kot 200mV
Nekaj res nimaš nastavljeno prav

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group