www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SB-400 Speedlight težava

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 10:35 pm    Naslov sporočila:  SB-400 Speedlight težava Odgovori s citatom

Eno težavo imam, katere vzroka si ne znam razložit. Gre za (ne)delovanje bliskavice SB-400, kot je tale na fotografiji:


Spodaj so združeni trije posnetki, narejeni v kolikor je šlo enakih pogojih. Vsebina in kvaliteta fotografij niti ni pomembna. Bolj mi je zanimivo obnašanje bliskavice. Fotografije so narejene z dvema enakima bliskavicama SB-400 in interno bliskavico aparata. Prva fotografija delujoča SB-400, druga fotografija "pokvarjena" SB-400, tretja fotografija interna bliskavica aparata, vse tri posnete z istim aparatom. Razlik v EXIF-u ni videti. Obnašanje obeh SB-400 je na videz enako, tudi ob posnetku je na videz blisk obeh povsem primerljiv. Rezultat pa niti slučajno. Zanima me, ali ima kdo kako smiselno razlago za tole?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Timing.
_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2021 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko bi bil tudi timing, čeprav se bolj nagibam k temu, da kakšna povezava v notranjosti ne sedi najbolje.

Tole sem spet vzel s police, pa se mi ustavi že pri razdiranju. Enostavno ne najdem načina, kako bi podrl brez poškodb. Iskanje servisnih navodil pa ni bilo uspešno. Edino, kar sem našel je ena slika začetne strani navodil in fotografija odprtega, ki pa nič kaj dosti ne pove o tem, kako je dobil ohišje narazen.



Če ima kdo kaj več sreče ... se priporočam za servisna navodila ... Pray
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2021 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda ti bodo kaj pomagali od SB600 ali od takerega drugega modela.
http://arcticwolfs.net/

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Morda ti bodo kaj pomagali od SB600 ali od takerega drugega modela.

Airwolf hvala za link, čeprav sta to povsem različna modela, tako, da sem moral iskat naprej. Dobit pravi manual je bil pa kar zalogaj. Rolling Eyes Če ga bo še kdo rabil, naj sporoči.

Ok, čez prvo stopnico sem prišel. Zdaj bi bilo pa fino imet še SW. Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group