www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Električni skiro - regulator
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2021 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko vrtiš na roko pa ne bo nič - porini se par metrov in večkrat pritisni plin.
Moj je tudi prišel mrtev in sem ga oživel Smile

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tv6865
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2015 15:43
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.53

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2021 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Tudi spuščanje po klancu navzdol der pritiskanje plina ni obrodilo kaj napredka. Skiro se vedno ne deluje.

Zanimivo da aplikacija tudi ne pokaže kaj je naloženo nanj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
934692
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Apr 2008 12:14
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 14, 2021 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Spet se obračam na vas za nasvet.

Nabavil sem nov regulator ter displej v kompletu. Zadevo lepo zmontiral v skuro. Sedaj se pa pojavi teževa, da motor nima prave moči. Mene z težo 88kg po ravnem pelje komaj z hitrostjo 13km/h, pospeški so zelo slabi. Končna hitrost skiroja je predvidena 25 km/h.

Regulator je po karakteristikah enak originalu 36V 350W 15A.

Pri montaži je bilo potrebno samo zamenjat smer vrtenja kolesa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 14, 2021 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako si zamenjal smer vrtenja kolesa? Z namenskim konektorjem (naprej/nazaj), ali z menjavo dveh faz? Če slednje, ali si zamenjal tudi ustrezna dva izhoda Hallovih senzorjev na 5-polnem konektorju?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
934692
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Apr 2008 12:14
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 14, 2021 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjane sta bile fazi za motor, ter na ploščatem Hallovem konektorju 2 izhoda. Če me spomin ne vara sta bile zamenjani zelena ter rumena žica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
934692
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Apr 2008 12:14
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2021 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Od prodajalca sem dobil kombinacije za Hallove senzorje. Sem se malo poigral z kombinacijami dokler nisem zadel prave.Sedaj ima motor kar konkretno moč ter pospeške.

Pa tako malo je potrebno pa stvar deluje kot mora.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2021 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super, me veseli Smile Če pa nam še poažeš kaj je poslal prodajalec in kako to izgleda, pa bomo še bolj veseli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
934692
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Apr 2008 12:14
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2021 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo slika od trgovca.



Imam pa že drugi skiro katerega sem delno uspel poštimat. Na njem se ne da prestavit v 2 ali 3 hitrost. Pelje samo v 1 prestavi (12 km/h), prav tako mu ni mogoče vklopit sprednje luči ter ga izklopit. Začuda deluje pa tempomat, kateri se po nekaj sekundah samodejno vklopi. Deluje tudi zadnja zavorna luč, in izklopi plin ko zaviraš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group