www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Priklop sprednjih meglenk - pomoč

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AstraF
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2021 18:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 6:28 pm    Naslov sporočila:  Priklop sprednjih meglenk - pomoč Odgovori s citatom

Pozdravljeni, na Astri F, sem danes vezal meglenke, po tej shemi: Sicer načeloma dela vendar, če izklopim napajanje releja (30) in pritisnem stikalo se meglenke vseeno prižgejo. Stikalo se napaja iz stikala za luči, ko so zasenčene prižgane, je stikalo osvetljeno. Maso stikala in meglenk sem vezal skupaj direktno iz releja pa na karoserijo.

Stikalo: S21
Rele: K5

Kako napraviti da se meglenk ne da prižgati če ni napajan rele.

Hvala že vnaprej Very Happy Very Happy Smile Smile Smile



meglenke.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  43.81 KB
 Pogledana:  32 krat

meglenke.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AstraF
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2021 18:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker se original slika slabo vidi bom sej narisal, upam, da se bo lepše videlo.


posnetek zaslona.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  84.58 KB
 Pogledana:  17 krat

posnetek zaslona.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prva slika ... izsek iz sheme je OK, samo tisto, kar imaš ti na roke narisano se z njo ne ujema.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
AstraF
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2021 18:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem še enkrat preveril meni se zdi da je enako, edina razlika je da sem jaz minus od releja in minus od stikala že takoj za relejem združil in potegnil spredaj do karoserije. Tako sem tudi naredil v avtu samo mislim da minus je minus in nebi smelo biti problema, da gorijo tudi če je napajanje releja prekinjeno. Pa na svoji sliki sem vse pine narisal spodaj. Grejo pa tako od leve k desni: stikalo 1, 2, 3, 4, 5; rele: 30, 85, 86, 87.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če stakneš 30-ko iz releja dol meglenke ne bi smele goret, če se stikalo ujema s tem, kar je na shemi narisano. Edina varianta je, da se številke na stikalu ne ujemajo s tem, kar je na shemi. Gorele bi, če bi iz stikala peljal 2-ko na 87 releja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
AstraF
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2021 18:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej sem šel še enkrat preveit, zvezano je sigurno pravilno stvar pa je sledeča: prižgem meglenko gori, ko staknem 30 vem se ugasne ko jo dam nazaj se spet prižge itd. Če pa staknem 30 ven, in je ne vtaknem nazaj, ter ugasnem stikalo in ga ponovno prizgem meglenke spet zasvetijo pa ceprav je iztaknjena 30ka. Sicer možno, da je to normalno samo nevem, se mi zdi malo čudno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2021 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je možno, da bi stikalo prebijalo med 2 in 5 ? Je originalno? V kakšnem stanju je?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AstraF
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2021 18:18
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2021 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stikalo je originalno ja, kupil sem rabljenega izgleda pa kar v dobrem stanju za rabljenega. Kako pa lahko preverim ali prebija med 2 in 5?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2021 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztakni 5 iz stikala, pa boš videl ali normalno dela (le da nimaš indikacije). Sicer pa je kakšen ohmmeter tvoj prijatelj.

PS: Original slika se mnogo bolje vidi, kot pa tisto na roke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group