www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TPMS ventili

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2021 9:10 pm    Naslov sporočila:  TPMS ventili Odgovori s citatom

Par vprašanj imam vezano na TPMS ventile na Fordu. Ob vsakem kolesu je nameščena antena, ki naj bi prestregla komunikacijo s senzorjem na kolesnem platišču. Prihaja čas, ko bo treba menjat gume, pa razmišljam o varianti, da bi zimske pustil na platiščih, in dal gor letne na drugih platiščih ... z drugimi senzorji seveda. Think

Zanima pa me, kako je z menjavo senzorjev? Kakšna je njihova življenjska doba ... predpostavljam, da ima zadeva vgrajeno neko baterijo?
So ID-ji kje vpisani in je potrebno nove senzorje kam vpisovat, ali zadostuje montaža in jih potem sam glede na pozicijo iz katere se oglašajo pravilno interpretira?
Kako preveriti senzorje pred montažo?

Hvaležen bom za kakršno koli pojasnilo, ali pa link do kam, kjer je na to temo kaj več napisanega.

Lp, Frenki



TPMS_Ford.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  68.43 KB
 Pogledana:  8 krat

TPMS_Ford.jpg


Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 7:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri moji astri k, sem vzel še en komplet platišč z zimskimi pnevmatikami in neoriginalnimi ventili, pa jih je avto lepo sprejel. Nastavitev so opravili na vulkanizerstvu, ker jih je potrebno nastavit v določenem zaporedju 1.levo spredaj, 2.desno spredaj, 3.desno zadaj, 4.levo zadaj pa avto je potrebno nastaviti v stanje učenja. Problem se pojavi, ko pred zimo oz konec zime menjam gume doma, in dam prednje zadaj in obratno. Pa v avtu prikazuje obratne vrednosti. Zato sem si nabavil svoj aparat, da nastavim ventile.
Taka je moja izkušnja pri astri.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.68
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

za nač Hyundai Tucson letnik 2016 smo dodatno kupili komplet zimskih pnevmatik na alu platiščih vključno z TPMS ventili pri Hyundai zastopniku v Lj. Vse deluje vredu, tudi prestavljanje pnevmatik naprej- nazaj ne povzroča težav.
Res pa je, da so TPMS ventili original od Hyundaja...

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nikoli nisem slišal, da bi bilo potrebno senzorje v pnevmatikah ročno indeksirat!??

Pri Mercedesu E serije lahko pnevmatike zamenjaš naprej-nazaj, levo-desno... in po nekaj sto metrih vožnje sam pogrunta katero je katero kolo in jih pravilno indeksira popolnoma avtomatsko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti kaj pomaga:

https://faroutride.com/ford-tpms/

https://www.tirereview.com/ford-tpms-service-tips/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja notri je zalita baterija. Jaz sem jo izbrskal ven, da jo zamenjam in ..... izgubil TPMS senzor, preden sem dobil baterijo.
Nekje imam sliko kako izgleda senzor pod rentgenom če koga zanima
Sicer pa kot so napisali predhodniki ni težav. Jaz sem poklical na prodajalca gum mu povedal model avta in deluje iz prve že par let.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bozo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jan 2004 9:21
Prispevkov: 649
Aktiv.: 2.91
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

C klasa, menjava leto-zima nič posebnega, včasih je zagorela rumena lučka katero sem s tipoko OK vgasnil in spet deluje vse kot je treba. Računalnika za to nisem še rabil, imam ga. Za ostale znamke nebi vedel.
_________________
LP

Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za informacije in izkušnje. Kot sem na nekaj mestih zasledil, bi moral glede na pozicijo sam poiskat in pospravit montirane senzorje. Poskusil bom z drugo možnostjo (po pripetem postopku), če ne bo prijela se bom pa ukvarjel naprej. Whistle

Sporočim rezultat.



TPMS_Mondeo_prog.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  TPMS_Mondeo_prog.pdf
 Velikost datoteke:  402.77 KB
 Downloadano:  12 krat

Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2021 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne ostane tole nedefinirano. Po menjavi gum - s platišči in novimi senzorji ... po kratkem krogu jih je prepoznal in zadeva dela. Nobenih nastavitev, prepoznavanja, učenja, ... ni bilo potrebno.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group