www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem Marec 2021
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2021 4:00 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem Marec 2021 Odgovori s citatom

Preizkušam malo parabolo (35cm) na QO 100.


Photo0059.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  51.55 KB
 Pogledana:  16 krat

Photo0059.jpg



Screenshot-2021-03-09-143438.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  747.06 KB
 Pogledana:  35 krat

Screenshot-2021-03-09-143438.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj so pa to zaeni vesoljci na 740MHz ?
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, jih čisto nič ne razumem. So pa na Delti v Limi. To je vse kar sem razumel.


2021-03-10T15 36 48Z_10489730.1kHz.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  2021-03-10T15 36 48Z_10489730.1kHz.zip
 Velikost datoteke:  143.13 KB
 Downloadano:  9 krat


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
So pa na Delti v Limi.

Laughing Dobrih rekordnih 11000 km. Applause Pa se ne boš nič pohvalil z rekordno zvezo? Kak napihnjenec bi se že razpisal in hvalil po dolgem in počez, kakšno rekordno zvezo je naredil. d'oh! A to mora bit parabola s kako posebno kemijo premazana, da uspe tako zakrivljene valove ujet? Whistle



Lima_delta.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  53.64 KB
 Pogledana:  5 krat

Lima_delta.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HAARP z odboji od ionosfere
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.50
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2021 2:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ma, švabsko govorijo ... sem zanalašč poslušal, pa vmes pravi "pitešen" Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2021 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@frenki Ni mi važno kdo ima daljšega, glavno da je dovolj dolg. Mr. Green

Namen tega mojega eksperimentiranja je kako priti najenostavneje (beri: najceneje) preko satelita QO100. Manjka še marsikaj npr. stabilni oscilator za LNB. Tako samo predelan se namreč precej seli. Poizkušal bom tudi na 2,4GHz "priti čez" s čim manjšo močjo.

Vse skupaj je bolj kot ne "poor man's project". Confused

Več bo danes predstavil Bojan S52ME na RIS 2021.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2021 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
... Manjka še marsikaj npr. stabilni oscilator za LNB. Tako samo predelan se namreč precej seli. Poizkušal bom tudi na 2,4GHz "priti čez" s čim manjšo močjo.


Meni se za stabilizacijo frekvence kitajska "pečica" (OCXO) za 30 US$ iz E-bay odlično obnese:

http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=33&t=22270

Po 10 min. "ogrevanja" je dovolj stabilna za daljšo zvezo v SSB. Boljša rešitev je seveda GPS normala, a žal ni vsaka cenena dovolj dobra. Morebitno opletanje PLL regulacijske zanke +/- 10 ^ -8 se v SSB na 10 GHz že konkretno sliši + rabiš še eno (GPS) anteno.

Če za sprejem uporabljaš programsko rešitev (SDR console) pa imaš stabilizacijo frekvence pravzaprav že rešeno programsko z "zaklepanjem" na nosilec PSK telemetrije (svetilnika), ki se oddaja na sredini "banda" (KLIK). V taki konfiguraciji je tudi LNB z lastnim izvorom (lokalnim oscilatorjem) dovolj dober. Preverjeno v praksi Wink!

LP, S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2021 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:
... Boljša rešitev je seveda GPS normala, a žal ni vsaka cenena dovolj dobra. Morebitno opletanje PLL regulacijske zanke +/- 10 ^ -8 se v SSB na 10 GHz že konkretno sliši + rabiš še eno (GPS) anteno.
To vse imam (en dobrotnik mi je poslal kar nekaj kosov GPS anten), na ostalem pa delam.

Hvala za linke!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2021 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nastavitve SDR console
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2021 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nadaljevanje testa s te teme. Testiranje te folije.

Sedaj, ko se je nekoliko ogrelo sem v stari delavnici, ki ni ogrevana "zagnal" očiščeno WTF-ko

ki je samevala kakih 10 let. ...

Postopek izdelave sem našel na youtube ***klik***
No ploščico nisem čistil kot tip na posnetku. Očistil sem jo le s polir blokom. Sem pa tokom postopka ugotovil, da je zelo pomembno, da je ploščica čista.
Film sem na ploščico nanesel s pomočjo laminatorja - kot na posnetku.
Nato sem odrezal košček oslojene ploščice. Za razvijanje naj bi se uporabljala pralna soda, katere pa nisem imel. Zato sem probal razvijati s sodo bikarbono. Žal ni delovalo. Spomnil sem se, da imam nekje natrijev lug, katerega sem uporabljal za razvijanje pozitiva. (tale folija je namreč negativ - osvetljeno ostane na vezju).
Ugotovi sem, da se z njim lepo razvije.
Vezje sem natisnil na pauspapir - negativ.
- osvetljevanje ca 40s
- odstanil zaščitno folijo
- razvijanje ca 2 minuti (izmenično namakanje v razvijalec in vodo ter čiščenje s prsti)

Ugotovil sem, da je lak precej debel in neverjetno trdoživ. Ne odstrani ga niti aceton niti nitro razrečilo. Shocked Najprej sem ga mehansko odstranil z drgnenjem z drugo ploščico. No potem sem ostanek le lahko očistil z acetonom.
Nekaj korektur - predvsem prekinitev kakega stika bo potrebno. Na splošno pa je vezje kar lepo uspelo.


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.39
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2021 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Vezje sem natisnil na pauspapir - negativ.


Na vato daj malo WD40 in potegni čez natisnjen paus papir - "črna" bo postala res črna.
To smo več let uporabljali v tiskarnah Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2021 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
Vezje sem natisnil na pauspapir - negativ.


Na vato daj malo WD40 in potegni čez natisnjen paus papir - "črna" bo postala res črna.
To smo več let uporabljali v tiskarnah Wink


Robert hvala za nasvet. Poskusim ob prilki. Tega "čudežnega" sprejčiča sam ne uporabljam. Nisem siguren, če ga sploh imam v delavnici. Sicer obstaja namenski sprej za ta namen.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 310
Aktiv.: 1.57
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2021 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi sam uporabljam tak sprej, včasih se je dobil domač proizvod, ki je bil res odličen. Sedaj imam nek "opener", ki pa ni niti pol tako dober in moram večkrat ponoviti zadevo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2021 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, si folijo laminiral "na mokro", ali "na suho"? Če na suho, ti priporočam, da poskusiš še pod vodo ali pa s pršenjem. Podobno kot sicer folije. Potem iztisneš odvečno vodo in laminiraš z laminatorjem.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group