www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Napetost na DI Arduino Nano

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blsku
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Okt 2020 19:39
Prispevkov: 49
Aktiv.: 1.16
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2021 1:46 am    Naslov sporočila:  Napetost na DI Arduino Nano Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Zanima me, kakšna je običajno napetost Udc ko proži digitalni izhod pri Arduino NANO.
Sprašujem iz razloga, ker sem pri mojemu "neobremenjenemu"Arduino NANO opazil, da ob proženju digitalnega izhoda znaša napetost samo 4,80V. Arduino ploščica je napajana z telefonskim USB polnilcem U=5V/2A in daje ven napetost na sponkah +5,20V.
Izhod +5 proti GND na Arduinu daje ven 4,86V.

Pri obremenjenem z 270 ohmskim uporom in LED diodo pa vse napetosti padejo še za cca. 0,20V dol.

A je to normalno, da so padci napetosti tako veliki (0,5V pri neobremenjenem)? Na internetu sem namreč prebiral, da je napetost s katero arduino prozi enaka napajalni napetosti. Torej v mojem primeru 5,20V.

Hvala za pojasnilo in pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2021 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomeri raje napetost na rduino nanotu.
Tam boš verjetno nameril pod 5V.
Ta napetost pada z obremenitvijo. Eden od razlogov za to je, da imaš takoj za usb konektorjem diodo. Tam imaš takoj padec napetosti.
Torej na digitalnem pinu napetost 4,8V je pričakovana!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jun 2006 14:19
Prispevkov: 313
Aktiv.: 1.44
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2021 1:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Take stvari najbolj točno izveš iz datasheet-a dejanskega mikrokontrolerja.
Atmega168 Datasheet

Na strani 341, graf 30-22 je narisana izhodna napetost na pinu v odvisnosti od izhodnega toka.

Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group