www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Mini vrtalnik
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 1:09 pm    Naslov sporočila:  Mini vrtalnik Odgovori s citatom

V delavnici imam par "mini" vrtalnikov, ki niso preveč mini (nerodni robusni...)
Pred časom sem znancu, ki se ukvarja z zobno protetiko popravljal (menjal kabel) na zaresnem mini vrtalniku. Bil sem presenečen nad izjemno močjo in majhnostjo.
Šlo je za nekaj takega ***klik***
Pozna ali ima kdo kaj podobnega? Pa da je stvar po normalni ceni - primerna za delavnico, s standarnim konusnim vpetjem. Stopalke ne rabim.

PS:
"Normalna" cena - pod 100€ Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovarjam samemu sebi - tole izgleda zanimivo ter cenovno dostopno. Moč 30W, kar je kar precej?

Ali tale (prejnje nimajo z EU priklopom)-
***klik***

Mnenje?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A tale ni dober?
https://www.google.com/search?q=proxxon+micromot+50


.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.23
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi moj glas za proxon micromot 50, trafo + greatz pa narediš sam. (brez kondenzatorja)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
A tale ni dober?
https://www.google.com/search?q=proxxon+micromot+50


.


Tale izgleda kar lično. Imel sem vrtalnik prve serije Proxona, ki pa mi ni bil všeč.
Potem nisem več kupoval Proxon-a. Sem našel sporočilo iz pred 15 let ***klik***

PS
Ok od proxona imam natične ključe in ključe z reglo, kateri so kar solidni.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, seveda ima nekdo nekaj podobnega, moj ima celo (po podatkih 40.000 rpm), strojček za pedikuro.

Pri teh strojčkih je treba paziti da se preveč ne zapaca, ker potem trpijo ležaji. Vsake toliko časa jih je potrebno malo razdreti in očistiti. Ni ga dobro gnati, ko prizkušaš brez "trna" . Se dobi namensko olje za mazanje...

Lahko poslikam vse komplet če te zanima.

PS.:
Imam rezervno ročko (motorček), le še glavo moram dobiti, vse ostalo je itak balast, razen če hočeš imeti odsesovanje - pihanje, pršenje...no ja pa regulacija obratov.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naročil tistega drugega. Sporočim, ko pride. Si bom skušal sposodit enega proxona. naredim primerjalne teste.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.28
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imam napravo HOBBY DRILL 2000 na kateri se nabira prah:


1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  26.89 KB
 Pogledana:  16 krat

1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 03, 2021 7:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

IMO : PROXON obvezno 230V verzijo in ne 12 V za moč
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2021 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa imajo tele zadeve navadne DC motorje s krtačkami ali je to elektronsko komutiran motor, podobno kot danes najdeš v ročnih akumulatorskih orodjih višjega ranga?
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2021 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krtačke
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blsku
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Okt 2020 19:39
Prispevkov: 49
Aktiv.: 1.15
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2021 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obicajno imajo vsi novejši profi mini vrtalniki vrtenje izvedeno z trajnimi magneti v statorskem navitju. Zanimnivo je bilo videt vrtalnik, ki so ga razvili na FE Ljubljana za zobno protetiko. Premer vrtalnika je bil cca. 2 cm razvil pa je do 120.000 vrtljajev na min.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 7:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je pa kar izziv za dizajn rotorja. Pri premeru 10mm in omenjenih vrtljajih bo na obodu 80000G radialnega pospeška.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2021 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je orodje preveliko si jaz pomagam z fleksibilno gredjo. Preveč obratov tudi ni dobro, ker gre orodje prehitro v franže. Imam Interdiskontovega z zamenjano vpenjalno glavo namesto opletajoče stročnice na fleksibilni gredi. Po tej modifikaciji je dokaj uporabna, se bom pa moralen en dan spraviti nad ležaje, ker se oglašajo. Bizgec65, imaš kakšno idejo kako se tega najlažje lotit?
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2021 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš kako sliko tvojega vrtalnika?
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group