www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Cepivo AstraZenece je pri starejših od 65 let le 8-odstotno
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 11:54 am    Naslov sporočila:  Cepivo AstraZenece je pri starejših od 65 let le 8-odstotno Odgovori s citatom

Nemci vladni viri trdjo.

Sedaj bi pa to cepivo po višjih cenah prodajali tretjim državam, katero naj bi zmanjšali za EU.

A oni kot, da imajo probleme v proizvodnji, ker ne morejo dobavit toliko doz , kot je bilo dogovorjeno.

Za ostale države bo pa dobro, ha. kot za Afriko ....

Kdo sedaj koga s temi cepivi ? Vedno bolj začaran krog ......

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.50
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 1:07 pm    Naslov sporočila: icon_shocked  Odgovori s citatom

Ma IMHO se samo razne korporacije je*bejo med sabo (lobiji) pri kešu in si mečejo polena pod noge ... italijanski inštituti, ki so sodelovali z Oxford univerzo pri snovanju tega cepiva pravijo baje nasprotno ... da samo malce kasneje "prime" ... boh si ga vedi, kaj je za kulisami odločevalcev o dobavah. ... Izraelci so uporabili tudi Sputnik-V, ki deluje na podobni osnovi kot to AZ-ke ... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če prime 8% naj bo še cena 8% namesto 100% Evil or Very Mad

Še en razlog več, zakaj se pod nobenim pogojem ne bom cepil Shame on you

Če bi slučajno poleti za dopust hrvati pogojevali vstop v "lepo njihovo" s potrdilom o cepljenju, pač ne bomo šli tja... ampak zelo dvomim, da si bodo privoščili kaj takega, biznis je biznis Applause


Korona = nateg stoletja Exclamation

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.34
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si tako prepričan lahko greš pomagat na urgenco/intenzivno ali krematorij.
Je bil lastnik smučišča na Krvavcu prav tako pameten, mislim da si je po obisku urgence premislil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.90
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
...Korona = nateg stoletja Exclamation
Tukaj se pa popolnoma strinjam s teboj!
Na strani statističnega urada ne najdem več primerjave umrljivosti med letoma 2019 in 2020 v Sloveniji, razlika je bila 4%, s tem, da je bil največji porast umrljivosti v novembru in decembru l.2020!
Važno, da smo izkoreninili gripo, pljučnico,......, a ne?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja sestra dela na korona intenzivni KC , po enem mescu dela je bila [cenzurirano]***a do konca .
Rekla je da si bo kupila električno kolo da bo imela v spominu kako zgleda bit po 8-10 ur v skafandru in scat v plenice.

Seveda Slovenci ne bi bili Slovenci če ne bi bili bolj pametni od papeža. Nekdo vedno ve pač več kakor vsi ostali OK , ko bi bil vsaj tiho in ne pametoval . Pol maš pa razne v.j. , neke Potrče.... Sick sikness Exclamation

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:


Če bi slučajno poleti za dopust hrvati pogojevali vstop v "lepo njihovo" s potrdilom o cepljenju, pač ne bomo šli tja... ampak zelo dvomim, da si bodo privoščili kaj takega, biznis je biznis Applause


Korona = nateg stoletja Exclamation


Število hospitaliziranih ne kaže ravno na to. Poznam osebe moje starosti, ki jih je korona do bobra zdelala in imajo še sedaj posledice (oboleli v prvem valu) ki se kažejo v pomanjkanju moči, nespečnost... vsaj dva člana foruma z mojega konca, če bosta želela lahko napišeta kako sta prebolevala...
Glede cepljenja. Na firmi kjer sem zaposlen se je ravno te dni delal spisek za interesente za cepljenje. Koliko sem videl seznam na katerega smo se podpisovali je izrazilo interes 80%. Ja seveda se bom cepil čim bo mogoče. Pa ne zato, da bom lahko šel na hrvaško oz nekam kjer se bo morda zahteval cepilni list, ampak zato, da zaščitim sebe. (imam opravka s čistilnimi napravami, fekalijami ....)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
v.j. je napisal/a:
...Korona = nateg stoletja Exclamation
Tukaj se pa popolnoma strinjam s teboj!
Na strani statističnega urada ne najdem več primerjave umrljivosti med letoma 2019 in 2020 v Sloveniji, razlika je bila 4%, s tem, da je bil največji porast umrljivosti v novembru in decembru l.2020!
Važno, da smo izkoreninili gripo, pljučnico,......, a ne?


Jaka, zaposlen sem na komunali. Po razgovoru z vodjem pogrebne take "gužve" kot jo imajo z zadnih dveh mesecih še niso imeli.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.71
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter123 je napisal/a:
Če si tako prepričan lahko greš pomagat na urgenco/intenzivno ali krematorij.

Pri krematoriju je najbolj varno!

Peter123 je napisal/a:
Je bil lastnik smučišča na Krvavcu prav tako pameten, mislim da si je po obisku urgence premislil.

Z zlomljenim gležnjem te res odpeljejo na urgenco.

v.j. ima čisto prav-farmacevtska industrija je dobila orkan v jadra-briga njih za ljudi!

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.90
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
......... z vodjem pogrebne take "gužve" kot jo imajo z zadnih dveh mesecih še niso imeli.
Saj drži, to je tudi statistika pokazala, toda, kako smo bili deležni običajne zdravstvene oskrbe?
V l.2019 je bila največja umrljivost v januarju in februarju (mogoče gripa in pridružene bolezni), v l.2020 pa november in december, s tem, da se meseci skoraj prekrivajo.
Tudi testiranja so zelo vprašljiva, posebno ti zadnji hitri testi brez ustreznih certifikatov!

Sicer pa skoraj vsakemu umrlemu pripišejo Covid, obdukcij praktično ne delajo, torej se dejansko ne ve zakaj je nekdo umrl.

Seveda pa marsikomu paše tale epidemija, saj imajo enormne zaslužke.
Kdo sedaj uporablja zaščitne maske iz servetov in tistih nekaj deset nepopolnih ventilatorjev,...........
Ja, kakor pravijo, denar sveta vladar, zato tudi niso čudne povezave Pfizerja z WHOjem in še kom!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
Moja sestra dela na korona intenzivni KC , po enem mescu dela je bila [cenzurirano]***a do konca .
Rekla je da si bo kupila električno kolo da bo imela v spominu kako zgleda bit po 8-10 ur v skafandru in scat v plenice.

Kdor dela 8-10 ur v skafandru in ščije v plenico je nor ali pa se mu splača, tako da naj ne joka, ker to dela prostovoljno... dobro vem v kakšnih razmerah delajo in nikogar niso prisilili.
Očitno se dodatek splača... za vse garanje naj si privošči res dobro kolo in naj uživa, pa ne zato da se bo spominjala garanja, naj kolesari zato, da bo pozabila in naj se v prihodnje ne pusti izkoriščat... če pa gara zaradi denarja, bo izčrpanost in stres neprimerljivo bolj nevarno kot virus, ki je veliki večini nenevaren, kar dokazuje statistika.

Mimogrede, moja žena in hči delata v bolnišnici kot diplomirani medicinski sestri, moja sestra tudi... cepit se nimajo namena, pozitivna je bila samo sestra, nobenih simptomov, nobenih posledic. Edina pozitivna stvar epidemije je dodatek, vse ostalo pa, kakor se kdo pusti nategovat in prav je, da tisti v skafandrih dobijo večji dodatek.

lucca brassi je napisal/a:
Seveda Slovenci ne bi bili Slovenci če ne bi bili bolj pametni od papeža. Nekdo vedno ve pač več kakor vsi ostali OK , ko bi bil vsaj tiho in ne pametoval . Pol maš pa razne v.j. , neke Potrče.... Sick sikness Exclamation

Papež ni vseved, to je vsem jasno, tako da ja, imaš prav. Ali statistika pametuje? če nekdo piše ali govori na podlagi statistike, očitno pametuje.

Dejstvo je, da korona obstaja in je nevarna in mnogi so umrli zaradi tega...
Dejstvo je tudi, da so ljudje umirali tudi zaradi gripe in drugih bolezni, zadnje leto je smrti zaradi gripe veliko manj, jih je pač nadomestila drugačna statistika. Na splošni umrljivosti se korona eno figo pozna, tako da ja, trese se gora, rodila se bo miš.

Naj pišem naprej? levji delež pobirajo farmacevtske družbe in dobavitelji zaščitnih sredstev, mimogrede se okoriščajo še mnogi, ki se znajdejo na poti vsega tega materiala... korupcije je in bo veliko.

Korona je torej nateg stoletja, okoristili se bodo "vojni dobičkarji".

Kdor joka, naj se raje čim prej prilagodi trenutnemu sistemu in sistemu ki prihaja, to je vsa umetnost preživetja.

In ne pozabite, STRES je največji sovražnik zdravju.

Iz medijev pa tole:
Hrvaška se tudi letos namerava predstaviti kot epidemiološko varno turistično območje, zato cepilnemu potnemu listu ni naklonjena.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:


Če bi slučajno poleti za dopust hrvati pogojevali vstop v "lepo njihovo" s potrdilom o cepljenju, pač ne bomo šli tja... ampak zelo dvomim, da si bodo privoščili kaj takega, biznis je biznis Applause


Korona = nateg stoletja Exclamation


Naša soseda se pripravlja, da bo poleti sprejemala turiste iz Rusije. Pri tem ne bo zahtevala obveznega cepljenja proti COVID-19,

https://si.rbth.com/travel/87725-hrvaska-ruski-turisti-poletje-2021

Bodo pa avioprevozniki zahtevali potrdilo o cepljenju ......ali negativni test

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je edini relevanten graf presežnih smrti:
https://medium.com/sledilnik/koliko-preve%C4%8D-a9afd320653b.
Da se ga spremljati malo nižje na uradni strani Sledilnika Covid 19:
https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

Lani konec leta ni bila zanemarljiva razlika. Sicer pa pričakujem tudi upad grafa v prihodnosti pod povprečje, ker je zdaj verjetno umrlo več ljudi, ki bi kmalu v prihodnosti, samo malo bolj razporejeni bi bili.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.96
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2021 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
lucca brassi je napisal/a:
Moja sestra dela na korona intenzivni KC , po enem mescu dela je bila [cenzurirano]***a do konca .
Rekla je da si bo kupila električno kolo da bo imela v spominu kako zgleda bit po 8-10 ur v skafandru in scat v plenice.

Kdor dela 8-10 ur v skafandru in ščije v plenico je nor ali pa se mu splača, tako da naj ne joka, ker to dela prostovoljno... dobro vem v kakšnih razmerah delajo in nikogar niso prisilili.
Očitno se dodatek splača... za vse garanje naj si privošči res dobro kolo in naj uživa, pa ne zato da se bo spominjala garanja, naj kolesari zato, da bo pozabila in naj se v prihodnje ne pusti izkoriščat... če pa gara zaradi denarja, bo izčrpanost in stres neprimerljivo bolj nevarno kot virus, ki je veliki večini nenevaren, kar dokazuje statistika.


Mimogrede, moja žena in hči delata v bolnišnici kot diplomirani medicinski sestri, moja sestra tudi... cepit se nimajo namena, pozitivna je bila samo sestra, nobenih simptomov, nobenih posledic. Edina pozitivna stvar epidemije je dodatek, vse ostalo pa, kakor se kdo pusti nategovat in prav je, da tisti v skafandrih dobijo večji dodatek.

lucca brassi je napisal/a:
Seveda Slovenci ne bi bili Slovenci če ne bi bili bolj pametni od papeža. Nekdo vedno ve pač več kakor vsi ostali OK , ko bi bil vsaj tiho in ne pametoval . Pol maš pa razne v.j. , neke Potrče.... Sick sikness Exclamation

Papež ni vseved, to je vsem jasno, tako da ja, imaš prav. Ali statistika pametuje? če nekdo piše ali govori na podlagi statistike, očitno pametuje.

Dejstvo je, da korona obstaja in je nevarna in mnogi so umrli zaradi tega...
Dejstvo je tudi, da so ljudje umirali tudi zaradi gripe in drugih bolezni, zadnje leto je smrti zaradi gripe veliko manj, jih je pač nadomestila drugačna statistika. Na splošni umrljivosti se korona eno figo pozna, tako da ja, trese se gora, rodila se bo miš.

Naj pišem naprej? levji delež pobirajo farmacevtske družbe in dobavitelji zaščitnih sredstev, mimogrede se okoriščajo še mnogi, ki se znajdejo na poti vsega tega materiala... korupcije je in bo veliko.

Korona je torej nateg stoletja, okoristili se bodo "vojni dobičkarji".

Kdor joka, naj se raje čim prej prilagodi trenutnemu sistemu in sistemu ki prihaja, to je vsa umetnost preživetja.

In ne pozabite, STRES je največji sovražnik zdravju.

Iz medijev pa tole:
Hrvaška se tudi letos namerava predstaviti kot epidemiološko varn
o turistično območje, zato cepilnemu potnemu listu ni naklonjena.


Odebelil sem del s katerim se strinjam!
Namreč, ni da bi sedaj javno nekaj obelodanil, mi je pač umrl bližnji sorodnik, obdukcija je pokazala odpoved srca, jasno se strinjam, ni bil ravno rosno mlad imel je nekaj drugih težav...ni sledi oz. česarkoli o Covidu.
Med pogovorom še z eno bližnjo sorodnico, ki dela V UKC-ju, niso na nobenem "Covidnem bolniku" delali obdukcije, vsaj ona s tem ni seznanjena.

Vodja oddelka dobi ukaz: toliko med. sester moraš razporediti v oddelke COVID, tudi na druge lokacije, in ne boste verjeli, nekatere se javijo za to delo, zakaj že?

Aja, drugi odebeljen odstavek od v.j.-ja vam to pove. Tudi to je iz prve roke.

Še vedno pravim: ne zanikam obstoja virusa in težav z njim, ampak...

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.90
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2021 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
.....Namreč, ni da bi sedaj javno nekaj obelodanil, mi je pač umrl bližnji sorodnik, .........
Tudi meni, star 86 let in obdukcije niso delali, ker je bil okužen, torej, po njihovo zaradi Covida, toda imel je en cel kup drugih stvari (srce, pljuča,.....) in upam si trditi, da ne bi preživel, če bi gripo ali lažjo pljučnico dobil.
En cel kup sorodnikov je bilo okuženih (mama, sestra in njen partner, sin in partnerica, dve sestrični, toda vse skupaj , bi rekel, nič posebnega, po enem tednu vsi OK, eni so malo driskali, sestra je ostala brez okusa, torej nič posebnega.
Enaki simptomi so doleteli mene v januarju 2020, ko še ni bilo (kao) epidemije, en teden in je bilo mimo.
In kot je napisal Bizgec65, ja seveda, virus je, tako kot je virus gripe in še kaj, toda.......
In proti gripi se nikoli ne cepim (sicer ne vem kaj vse so me cepili, ko sem šel trikrat v tujino za dalj časa) in tudi za to sranje se ne mislim!

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Sre Jan 27, 2021 2:08 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group