www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomivalni stroj ne posuši posode
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.95
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 8:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No po parih testnih pranjih je ugotovitev, da sedaj stroj pere z vročo vodo (prej ni - mogoče sem slabo opisal kompletno napako) vendar je v stroju še vedno nekaj posode mokre.. ponavadi je bila dejansko suha posoda. Ni več tako mokra kot je bila pred zamenjavo relejev vendar pa ni suha suha kot bi morala bit (pravi žena) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 9:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je najbrž placebo učinek. Rele ne bo znatno zmanjšal moči grelca, brez da bi zgorel. Grelec pa tudi težko odpove tako, da bi delal z nizko močjo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.95
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
To je najbrž placebo učinek. Rele ne bo znatno zmanjšal moči grelca, brez da bi zgorel. Grelec pa tudi težko odpove tako, da bi delal z nizko močjo.


Sem že iskal tudi kje bi lahko dobil grelec vendar ne najdem nič oprijemljivega... nobene part liste ipd....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ASWO je prijatelj v takih primerih.

Pretočni grelec 50297618006 - se ne proizvaja več, nadomestek 1560734012 - MPC = 48 EUR.

Gotovo mora biti tudi v servisnih navodilih. Ne vem sicer, zakaj bi ga menjal.

PS: Elektronika je preko 100 EUR, odvisno katero ceno gledaš. Tako da če bi poklical serviserja, ki še ni vihtel spajkalnika,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.95
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

elektronika je 180€.. mogoče je placebo efekt ja Smile moram jaz pogledati po končanem dolgem pranju kakšna je posoda da "pravilno" ocenim delovanje hehe Drugače na 30min programu opere čisto ok res pa je da stroj ni popolnoma suh kar v 30min tudi ne pričakujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že nekaj časa nazaj sem imel enak problem t.j. grelec ni grel.
Pomeril grelec in grelec je bil ohmsko ok, prav tako povezave od grelca do kontrolerja,
menjal sem releje vendar grelec ni vklopil pa da ga j.....
Potem se je pa moj financ minister odločil in kupil novega, stari pa v prafaktorje, tako, da mi je grelec ostal.
Če je to tak (230v, 2000W)

ga lahko dobiš pri meni, samo iskat ga pridi.
Pri tvojem pa, če pride po koncu pomivanja ven para, potem je, po moje, ok.

bostjang je napisal/a:
......PS: Elektronika je preko 100 EUR, odvisno katero ceno gledaš. Tako da če bi poklical serviserja, ki še ni vihtel spajkalnika,...
boš imel star stroj, servis bo pa koštal, kot če bi kupil novega.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 11, 2021 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drugace pa lagko nastavis v servisnem meniju "stopnjo susenja", vsaj pri Boschu je bilo tako. Prejsnji stroj nam tudi ni prav vsega posusil in sem susenje za eno stopnjo dvignil, je bilo takoj bolje.

Drugace pa zdaj novi stroj, ki ima vgrajen ventilator, susi mnogo hitreje in bolje.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.95
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 13, 2021 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 hvala, drži da sigurno sedaj greje in pere z vročo vodo na koncu pride para iz stroja (prej ni bilo niti malo pare) pa vendar žena pravi ,da je v začetku bilo te pare več (meni se zdi ok že zdaj) in v bistvu se sprašujem, da mogoče ni problem v termostatu ,da prehitro izklaplja grelec ali kaj podobnega?

Mucek pri meni mislim da, ni opcije da bi nastavil višjo stopnjo sušenja samo neki programi v smislu ur pranja in eko. Res pa nisem bral navodil, jih bom danes , da vidim če je kakšna takšna opcija..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 13, 2021 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

problem je v "ženi", ker bi rada po 10h letih nov stroj Dancing, zato ne posuši dobro .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.95
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 17, 2021 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mmelektronika je napisal/a:
problem je v "ženi", ker bi rada po 10h letih nov stroj Dancing, zato ne posuši dobro .


I agree hehe sem rekel mej tkole al pa kupmo novga druge ni...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group