www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2021 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kitajci so se za te "drobnarije" zgleda spet nekaj reorganizirali in "prebudili". Pri nas doma v dveh dneh 5 paketov Smile
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.86
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2021 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj so bili in bodo vedno korak pred ostalim svetom.


1100.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  97.27 KB
 Pogledana:  36 krat

1100.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2063
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2021 7:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj sem sprovedel naročilo za dva testerja/programatorja bom videl kako bo šlo.
Naj bi šla iz Nemčije.
Bolj bo zabavno ko bom naročal en TGM tester ta bo pa moral priti z kitajske.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.53
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2021 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Saj so bili in bodo vedno korak pred ostalim svetom."

Odvisno, kateri parameter jemljes za merilo.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.86
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2021 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iznajdljivost (v vseh smereh).
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.53
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2021 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Iznajdljivost (v vseh smereh).


Tukaj, se pa krepko ne strinjava Brane.
Ocitno jih ne poznas dobro.
Jaz sem veliko delal z njimi (in za njih v zadnjih 5tih letih) in iznajdljivost ni njihova vrlina za pohvalo. Prej bi dejal "brute force". Mr. Green

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.38

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2021 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem neke tranzistorje naročil že maja, dobil sem jih par dni nazaj.
Še kak teden prej sem dobil sms, da je zame prispelo pošiljatelj neznan nek tracking in povezava na stran pošte in enkratna koda za dva paketa.
Ker zadnje čase naročujem malo, ker se mi zdi predolgo čakat na paketke po več kot dva meseca sem točno vedel kaj to je. Če kdo pričakuje 10+ paketov bo kar nekaj zmede in iskanja po naročilih Smile
Na strani pošte sem vse izpolnil in dodal screenshot ebay naročila. Dober teden je trajalo da sem dobil, za paketa sem plačal iz poštnino malo manj kot 15€, nastali so dodatni stroški 7.7€ .

Sem kdaj kak elektronski del ali orodje videl in je stal pod 10€ in sem kar impulzivno naročil in ga uporabil za kak hobi projekt oz. uporabljal to orodje.
Sedaj bom pa 3x premislil, kot pri nas v trgovini in ga verjetno ne bom kupil oz. raje našel v EU da bo brez dodatnih stroškov in hitreje dobil na dom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2021 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene zanima, če kdo naročuje iz amazona? Kako imajo tam narejeno?
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2021 2:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Mene zanima, če kdo naročuje iz amazona? Kako imajo tam narejeno?


Tudi... amazon.de. Pride z Nemčije. Kratki dobavni roki. 3-5 dni. Poštnina pa je običajno kar visoka. Nekaterih stvari ne pošiljajo v Slovenijo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2021 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poštnina je včasih kar huda, tudi 25€. Res pa vidiš točen znesek vsega in kasneje ni nobenih drugih skritih stroškov.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2021 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Poštnina je včasih kar huda, tudi 25€. Res pa vidiš točen znesek vsega in kasneje ni nobenih drugih skritih stroškov.


Nisem raziskoval kaka je politika pri poštnini. Običajno je nižja, če jo gledaš prijavljen na račun. Včasih gre več artiklov pod eno poštnino. (verjetno tisto, kar je v amazonovem sladišču in lahko zapakirajo skupaj.)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2021 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena sveža izkušnja ... naročeno na Mouser-ju v petek. Dostavljeno danes domov. Nobene administracije ali doplačil.

Ker se mi je pa znesek zdel razmeroma nizek za naročeno (po spominu glede na prejšnja podobna Farnell naročila), sem isto naklikal v košarico še na Farnellu ... Shocked ... znesek je dober 3-kratnik! Pri določenih komponentah je Farnell konkretno oderuški. Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 12, 2021 8:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Ena sveža izkušnja ... naročeno na Mouser-ju v petek. Dostavljeno danes domov. Nobene administracije ali doplačil.

Itak - DDP.

frenki je napisal/a:
Ker se mi je pa znesek zdel razmeroma nizek za naročeno (po spominu glede na prejšnja podobna Farnell naročila), sem isto naklikal v košarico še na Farnellu ... :shock: ... znesek je dober 3-kratnik! Pri določenih komponentah je Farnell konkretno oderuški. :evil:

Približno tako razmerje sem doživel za Farnell/Conrad za mali rele. Poudarjam: Farnell dražji. Za letvice in podobno je pa sploh res, še posebej v primerjavi s kakšnim TME. Ne glede na to, pa zna biti katera komponenta ugodna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.55
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 12, 2021 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ponovno zelo slaba izkušnja s pošto SLO.
Pošiljka iz Kitajske (USB - RS232 ploščica), je prispela v Slovenijo 13. julija 2021, takoj ko so mi poslali kuverto s podatki, da moram oddat ostale podatke, sem še isti dan, preko interneta to tudi storil, ter dobil takoj nazaj potrditev, da so podatke sprejeli.
In glej ga zlomka danes je 12. avgust mesec dni kasneje in pošiljka še vedno ni pri meni doma in tudi na lokalni pošti ne Brick wall vrednost pošiljke 3.5€. spletno poizvedovanje v prilogi
Zelooooo se trudijo hi hi



Hitra pošta.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  46.58 KB
 Pogledana:  20 krat

Hitra pošta.jpg



_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od kje ti podatek, da je prispela v Slovenijo 13. julija 2021? Iz priponke jaz vidim, da je bila takrat na Nizozemskem in še naslednjih 13 dni. Potem pa teden in pol na slovenski carini.
Podobno izkušnjo s hitrostjo sem imel jaz, ko sem naročil iz Francije. Za nekaj 100 km pot v bližini Pariza je bil, sodeč po sledenju, potreben več kot teden, potem pa v nekaj dneh od Pariza do mojega naslova.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 2 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group