www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 2:46 pm    Naslov sporočila:  Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje Odgovori s citatom

Napišite malo, kakšne so kaj izkušnje z naročanjem po 1.7.2021 (ddv, carina).

Tole je moje iz prve roke:
- Aliexpress, običajna pošta. Dobil SMS, da vnesem podatke, vnesel, je izpisalo, koliko bo strošek (2,5 eur) in toliko plačal poštarju ob dostavi. To je bilo prej 18 eur, če je bil račun nad 21 eur.

- Digikey, preko UPS, poštnine ni bilo (>50 eur), so klicali iz UPS, kam dostavijo zahtevek (email), poslal račun + izjavo, da sem fizična oseba in da komponente ne bodo uporabljene v vojaške namene). Strošek 12 EUR, ddv/carine ni bilo). Ta "poenostavljen" postopek pri UPS je zdaj 12 namesto prej 25 eur, kolikor je bilo za vse pošiljke, ne glede na končnega uporabnika (firma, posameznik).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aliexpress - ob naročilu se pojavi okence za dodatni DDV, prinesel poštar po slabih 3 tednih.
V juliju naročil 4 pošiljke, vse že dobil. Nič smsov, nič doplačil.
Še bolje, kot sem si mislil!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.57
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 5:42 pm    Naslov sporočila:  Re: Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje Odgovori s citatom

Moja prva izkušnja je bila slaba. Na dom je prispela takoimenovana "hitra pošiljka", kuverta takšna pisana, kot so bile včasih plačilne od plače. V njej pa številka naročila, brez kakršnega koli opisa, najprej sem 20 minut iskal kaj za vraga sem sploh naročil, (pri 20 plus naročilih in vsaj petih različnih trgovinah iz Kitajske). Naročilo je bilo iz junija torej na kitajski spletni strani še ni bilo mogoče plačati davka.
Na spletni strani pošte sem vpisal podatke in glej ga zlomka tu so me pa "nategnali", po razgovorih s kolegi na srečo nisem edini hi. Whistle
Zgoraj piše poštnina v evrih, (torej sem moral najprej preračunat USD v €, spodaj so pa barabe napisali Skupni znesek pošiljke, kar pa se je pozneje izkazalo, da to ni skupni znesek pošilke ampak samo znesek pošiljke brez poštnine, kar je seveda na računu, ki so mi ga pozneje poslali tudi pisalo "vrednost pošiljke". v čem je v bistvu finta, k skupnemu znesku pošiljke so mi še enkrat dodali poštnino in nato davek na to skupno vrednost. Twisted Evil
Plačal sem davek na dvakratno poštnino.
Torej je potrebno zgoraj vpisat poštnino, spodaj pa vrednost pošilke brez poštnine, ker pozneje pošta to sešteje in izračuna davek.
Nikjer pa ni informativnega izračuna, da bi videl koliko bo potrebno plačat, šele ko sem dobil na dom sporočilo poštarja, da me čaka pošiljka na pošti za katero je potrebno plačat.
Ne morem drugače povedat kot barabe pokvarjene

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V tem mesecu so mi že 2x na carini zadržali pošiljko od JLC PCB. In imel vsakič po 5 evra doplačila. Izdelava in poštnina PCB-jev iz JLC PCB je bila skupno nekje 7 evra, brez teh carinskih stroškov in davka. In še vedno so PCB-ji bili cenejši, kot pa če bi jih dal delati v Sloveniji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Par dni nazaj sem pri JLCPCB naročil nekaj platk v znesku $ 11,80. Za pošiljanje sem izbral hitro DHL pošto, $ 24,72, ob tem pa se spomnim, da sem izbral opcijo, za dodatnih cca. $ 6, "da bodo oni (JLCPCB) poskrbeli za uvozne in carinske dajatve". Tega slednjega sedaj na računu ne najdem nikjer izrecno zapisanega, zato me malo skrbi da bom našim vrlim carinikom še kaj preplačal povrhu...

Je že kdo drug opazil in uporabil to opcijo, pri izbiri pošiljanja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DHL pošiljanje v EU: https://www.dhl-eucustoms.com/
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebaveh je napisal/a:
Par dni nazaj sem pri JLCPCB naročil nekaj platk v znesku $ 11,80. Za pošiljanje sem izbral hitro DHL pošto, $ 24,72, ob tem pa se spomnim, da sem izbral opcijo, za dodatnih cca. $ 6, "da bodo oni (JLCPCB) poskrbeli za uvozne in carinske dajatve". Tega slednjega sedaj na računu ne najdem nikjer izrecno zapisanega, zato me malo skrbi da bom našim vrlim carinikom še kaj preplačal povrhu...

Je že kdo drug opazil in uporabil to opcijo, pri izbiri pošiljanja?

Redno koristim to opcijo. Brez skrbi poštar bo prinesel brez da bi te kaj vprašal.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Par dni nazaj sem pri JLCPCB naročil nekaj platk v znesku $ 11,80. Za pošiljanje sem izbral hitro DHL pošto, $ 24,72, ob tem pa se spomnim, da sem izbral opcijo, za dodatnih cca. $ 6, "da bodo oni (JLCPCB) poskrbeli za uvozne in carinske dajatve". Tega slednjega sedaj na računu ne najdem nikjer izrecno zapisanega, zato me malo skrbi da bom našim vrlim carinikom še kaj preplačal povrhu...


Sem tudi jaz izbral to opcijo ( DDP) . Dobil brez dodatnih stroškov, je pa res, da sem DHL moral poslati račun, potem pa še potrdilo o plačilu. Zraven sem dal še printscreen, kjer je sem obkrožil DDP postavko.



JLCPCB Račun2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  71.73 KB
 Pogledana:  51 krat

JLCPCB Račun2.JPG



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 139
Aktiv.: 3.41
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2021 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Napišite malo, kakšne so kaj izkušnje z naročanjem po 1.7.2021 (ddv, carina).

Slabe. Namesto, da so uvedli davek na vse nakupe prek spleta izven EU od 22 EUR navzdol bi raje vse notranje nakupe prek spleta od 22 EUR navzdol oprostili davka. Sem prepričan, da bi bilo več ljudi veselih, kot pa jeznih.

malci je napisal/a:
Sem tudi jaz izbral to opcijo ( DDP) . Dobil brez dodatnih stroškov, je pa res, da sem DHL moral poslati račun, potem pa še potrdilo o plačilu. Zraven sem dal še printscreen, kjer je sem obkrožil DDP postavko.


Kaj pa tisti europaket pri JLCPCB? Tam tudi piše, da so dajatve že obračunane pri nakupu. Je že kdo poskusil to opcijo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2021 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čakam 3 pošilke s kitajske (Bangood) Sicer gre za večje vrednosti od 22€ - bom videl, če bodo sedaj kaj komplicirali. Na Banggoodu kar precej kupujem. Do sedaj je preko EU Priority Line šlo skozi brez kakega posredovanja tudi za večje vrednosti. Banggood ima sicer na spletni trgovini označeno, da artikli že vsebujejo davek. ***klik*** ampak pri nas nikoli ne veš.... Brick wall


PS
Ravno gledam. So se pa cene tudi povečale. Za en izdelek naročen aprila sem plačal US$77.99 . Prejšni teden sem zadevo ponovno naročil. Nova cena US$87.99 torej 10$ več. Vseeno to ni 22%.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prva stvar z Bangoda - kitajska prispela danes. Brez kakih dodatnih stroškov.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Prva stvar z Bangoda - kitajska prispela danes. Brez kakih dodatnih stroškov.


Tudi jaz sem danes dobil pošiljko iz banggood brez kakršnihkoli dodatnih ceremonij ali plačila. Poslano z navadno pošto.

Verjetno je vseeno tega preveč, da bi 100% skenirali.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni sta včeraj prispela dva paketiča, ki sta bila na AXu plačana pred uvedbo tega davčnega sistema. Paketi so bili prispeli iz Nemčije ali pa Nizozemske. Najbrž imajo nekateri trgovci na AXu po svoje rešeno pošiljanje čeprav sem gledal za opcijami, da bi bila možnost dobave kje iz EUja ampak mi jih na AXu ni ratalo dobiti. Vglavnem, za nobene dodatne stroške ne vem.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 242
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2021 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem mislil naročit gravirnik za 350€ iz AliEx. Prodajalca sem vprašal ali moram plačat davek ker bi bilo poslano iz Nemškega skladišča. Prodajalec mi je odgovoril,da ne. Mi pa že pri naročilu doda VAT. V opombi piše, da se davek k nakupu doda četudi je poslano iz EU skladišča ker je prodajalec iz Kitajske. Verjetno še me potem čaka carina.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2021 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes dobil drugo pošiljko direkt s kitajske (Banggood). Prišlo je v 11-tih dneh. Brez kakih dodatnih caramonij. Za enak izdelek sem pred ca tremi mesecih sicer plačal nekaj manj a takrat je bil naročen v prednaročilu. Čakalna doba pa mesec dni.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group