www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.55
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Od kje ti podatek, da je prispela v Slovenijo 13. julija 2021? .

Ta podatek mi je posredovala uslužbenka na poštnem okencu, ki tudi sama očitno ne ve kaj sploh gleda. Print screena pa osebno tudi nisem pogledal kaj sploh piše, oziroma kaj sploh pomenijo oznake. Sedaj vem Smile
Ampak kljub temu, ker pošiljka še ni prispela do danes, bo torej najhitreje v ponedeljek pri meni, kar zopet znese 17 dni.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 1:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno dobil dve pošilki. (banggood - kitajska) Vrednost okrog 100€ vsaka. Skozi je šlo brez kakih dodatnih stroškov. Obe poslani preko EU Priority Mail. Razmik naročanja ca 10 dni. Ena je prišla včeraj preko DPD (22dni) druga pa danes (naročena kasneje) - dostava pošta Slovenije.(12dni)

Vprašanje - kako je s pošilkami nad 150€ za katere se plača carina? Kako se ve katero pošilko morajo cariniti?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Vprašanje - kako je s pošilkami nad 150€ za katere se plača carina? Kako se ve katero pošilko morajo cariniti?

Načeloma mora biti zraven račun in carinska deklaracija. Sicer te vprašajo za račun oz. znesek nakazila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PRC515
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Sep 2012 9:42
Prispevkov: 156
Aktiv.: 1.10
Kraj: Žihlava

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 27, 2021 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno imam eno slabo izkušnjo s Pošto Slovenije. Vrednost mojega nakupa na E-bay je bila 90$. DDv je obračunal že E-bay in je bil plačan. Po prispetju pošiljke na carinsko pošto so od mene zahtevali podatke o nakupu. Vpisal sem pravilne podatke pripel račun, in pod opombo napisal, da je DDV obračunal E-bay, kar da se vidi iz pripetega računa. Carinjenje je trajalo precej dolgo, pošiljko sem dobil cca 14 dni po prispetju na carinsko pošto, odkupnina 23 EUR ? Nobene razlage, nobenega računa kaj pomeni ta odkupnina. Prosil sem jih, da mi pojasnijo kaj je zajeto v odkupnini 23EUR. Zajet je tudi DDV....Trenutno si z njimi dopisujem, odgovori so sledeči, da je to hiter poenostavljen postopek, da pripetih računov ne gledajo, da pogledajo samo navedene podatke o vrednosti ?? Da tudi pripisanih opomb, kjer sem napisal, da je DDV že plačan ne gledajo. Poslali so mi obrazec s katerim bi naj jaz sam na FURS-u zahteval vračilo davka, na obrazcu so seveda vsi mogoči drugi razlogi, od tega da je bil izdelek poškodovan in vrnjen, da je bil uničen...nikjer nobene opcije o dvakrat plačanem davku.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 28, 2021 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem že sam rekel poštarju, da se bodo morali glede tega na carinski pošti malo bolje angažirat.

Potem takem, če ne gledajo opomb in pripetega materiala bom naslednjič pustil prazno, za ceno se bom pa kar nekaj izmislil, saj je že prodajalec plačal davek. Baje.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 28, 2021 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti revež, ki ti prinese pošto, ima pa res vso moč, da uredi boljšo angažiranost. Dobro, da si mu rekel. Hvala. Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 28, 2021 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@brezimenko
Bravo! Applause Prosi ga, da naj še na Hrvaški Pošti urgira.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 28, 2021 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V sredo naročeno na digikeyu (75€), poštnina brezplačna, v četrtek je dhl zahteval dispozicijo in račun+potrdilo o plačilu. V petek zjutraj sem s paypal nakazal 24€ ddv + strošek carinjenja, v petek pa je bila roba dostavljena. Iz farnella pa še kar čakam (že drugi teden).
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PRC515
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Sep 2012 9:42
Prispevkov: 156
Aktiv.: 1.10
Kraj: Žihlava

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 28, 2021 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S človekom na CP. ko rešuje pritožbe sva si izmenjala nekaj pošte. Tudi jaz sem mu napisal kakšen smisel ima možnost vnašanja pipomb, in čemu potrebujejo vse potrebne dokumente za carinjenje (dokumente so zahtevali v njihovem dopisu) če po njegovem pisanju tega nihče ne bere ali gleda.
Napisal sem mu, da če je tako, bom v prihodnje vedno napisal vrednost 1 EUR, ker tisto malo davka, ki ga bodo zaračunali, bom pozabil.

Zadnji odgovor z CP je, da jim naj posredujem številko mojega računa, da bodo tokrat "naredili izjemo" in namesto mene vložili zahtevo za povračilo dvakrat plačanega davka.

Moram pa priznati, da mi pri tem ena zadeva ni povsem jasna. Jaz na E-bay-u nisem mogel kupiti brez da bi plačal davek, je avtomatsko zaračunan.
Tudi CP bi moralo biti jasno da E-bay avtomatsko zaračuna davek, in da pri pošiljkah kupljenih na E-bay-u nimajo dela ? Ali se motim ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 28, 2021 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravnokar, 1.po uvedbi davka sem naročil preko ebay-a. Davek je bil zaračunan. No pa da vidim Wink.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 31, 2021 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem dobil paket tiskanin. Iz kitajske do nas cca 10 dni. Naša carina pa 14 dni.
Vrednost je bila cca 17eur in sem plačal 5,5 eur.
Dimenzije so 9x8cm. Pet ploščič. Tako je cena za eno 4,5 eur. Če bi to naročil doma bi bila cena ene ploščiče 16,5eur.
Še vedno je boljše iz kitajske, malo čakaš, ampak to je sedaj povsod,

LP
Matjaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PRC515
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Sep 2012 9:42
Prispevkov: 156
Aktiv.: 1.10
Kraj: Žihlava

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2021 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj epilog:
Nekaj časa sem bil siten, in pošta mi je vrnila drugič plačan davek.
Izgleda pa, da je veliko težav:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/zmeda-s-posiljkami-zunaj-eu-ja-dvojna-placila-ddv-ja-kupci-zavrnili-ze-30-odstotkov-posiljk/597860
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je potemtakem bolje ne plačati davka ob nakupu (če je taka možnost) in ga posledično zagotovo plačaš največ enkrat (naši carini)?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni nujno. To je zaenkrat loterija. Odvisna je od tega iz kje naročiš. Tisti trgovci, ki so že prej imeli odprte velike carinske/skladiščne centre po Evropi sedaj delajo po principu množičnega vlaganja carinskih deklaracij že tam, združevanja manjših paketov istega naslovnika v enega večjega in čez staro nalepko prelepijo novo, kjer je pošiljatel potem nekdo iz EUja. Za amerikance, avstralce in še koga ali pa pozameznika te bo najbrž doletelo vlaganje carinske deklaracije pri nas. Pač pozanimat se moreš.

Če misliš, da je davek že plačan pri trgovcu, te lahko še vedno to košta 2,5€ pri Pošti Slovenije, ostale kurirske službe vlaganja carinske deklaracije naj nebi zaračunavale.

Vedno ne moreš izbirati ali plačaš davek pri trgovcu ali ob "carinjenju". Kakšen si zamisli, da tega sploh ne moreš izbirati. Takrat moraš biti tečen pri naših carinikih.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2022 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Kmalu bo potekel rok za prejetje paketa iz Aliexpressa(Kitajska), zato sem poslal sporočilo prodajalcu, da kje je moj paket.
Odgovorili so mi, da je moj paket na carini in naj se obrnem na njih.
Kako naj postopam, ali bi moral dobiti kakšno sporočilo od carine ali jih moram jaz kontaktirat?
Je imel kdo podoben primer?
Vrednost 17€.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group