www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TIM digitalizacija - potek
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:
Kako kaj napreduje digitalizacija revije TIM?


Hvala, da si me spomnil, da vprašam urednika, kaj bo zdaj ali bo financiran NUK ali za hvala lepa jaz.

mail: 7.4. Matej Pavlič(urednik) je napisal/a:
Glede digitalizacije se bom pozanimal in ti sporočim

Javim, ko dobim nadaljevanje odgovora.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če delaš sam s svojo dokumentacijo in svojimi napravami, si svoboden v vsem.
Z drugimi institucijami, sploh državnimi pa ne bo tako.
Ni zastonj kosil.

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj hočeš s tem povedati ?

Digitalizirat revijo ter javno objavit (seveda v sklopu uradne odobritve koliko številk sme biti javno) ni malo dela,
in če pol med delom zvem, da je NUK vseno se odločil to počet
bi bil moj čas digitalizacije nesmisleno porabljen čas in denar.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obstaja še ena pot... digitalizacija vsebin v lastni režiji, imaš arhiv, da delo ni za brez veze in samo za lastno veselje, se ne ubadaš z birokracijo, zato arhiv "anonimno" daš na razpolago na vsaj en torrent tracker, potem se zadeva razširi sama od sebe... Whistle

Jasno, da to ni legalno, ampak na ta način bi utegnil vdihniti arhivu nekakšno "večno življenje", kar je lahko zelo zelo pozitivno dejanje Applause

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

d'oh! Glede za revijo TIM vsakih par mesecev še napišem prispevek in
sem z ZOTKS že kar nekaj let sodeloval tudi na drugih področij(ocenjevalec tekmovanj, mentor taborjev)
bi bila taka poteza Brick wall še posebej če bi me kdaj spet zamikalo delat v šolstvu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poznam primer ko je oseba dala dokumentacijo v državni arhiv. Kasneje je hotela stvari fotografirat, pa ni šlo. Taka omejitev, taki pogoji, pa še kakšna omejitev.

To sem hotel povedat.

Sedaj so revije tvoje, čigave bodo potem, če bo skenirala neka institucija.
Če sam skeniraš imaš fileje sam. Z njimi delaš kar hočeš.
Res je, da to vzame tvoj čas in denar.

Sam vsako stvar, ki gre od mene v kakšno institucijo (načrti, manuali) preskeniram-fotografiram. Po možnosti objavim. Potem nimam nobenih težav več če kasneje kaj rabim.

Lp, Jože.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NUK že ima po dolžnosti fizični arhiv vseh slovenskih revij (ne samo TIM)

Za TIM sem zvedel, da imajo na NUK en del pravzaprav že v tako imenovanem globokem arhivu.
Kar pomeni, da če bodo digitalizirali oni jih bodo od tam odpečatili, pripeljali...
Torej če bo NUK digitaliziral ne bo digitaliziral teh, ki jih imam pri sebi jaz.

Te, ki jih imam pri sebi bom v vsakem primeru skrbno hranil še naprej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

miharix je napisal/a:
d'oh! Glede za revijo TIM vsakih par mesecev še napišem prispevek in
sem z ZOTKS že kar nekaj let sodeloval tudi na drugih področij(ocenjevalec tekmovanj, mentor taborjev)
bi bila taka poteza Brick wall še posebej če bi me kdaj spet zamikalo delat v šolstvu.

Razumem Wink zato sem napisal, da se to naredi "anonimno", seveda če je srčna želja, da se zadevi vdihne "večno življenje" in to je pri naši birokraciji verjetno edini način, ki je nekako najbolj enostaven in dejansko tudi najbolj pošten.

Ko je revija enkrat že tako stara, so avtorske pravice v bistvu že zdavnaj ugasnile, nekako gre zadeva v pozabo in čez kakšno generacijo bo videti tako, kot da TIM nikoli ni obstajal-a, vprašaj današnjo mladino, če kdo sploh ve, kaj je to.

Tudi jaz sem delal v šolstvu, pisal članke, objavljal, tudi anonimno pod drugimi vzdevki, mnogo je še neobjavljenega... in prav "dol mi visi" kaj si kdo misli, ko bom vse svoje delo in moje zbirke tujih del objavil javno. Ne vem še, kako bom to storil in kdaj, če me Matilda prej pobere bodo to storili moji otroci, je že vse dogovorjeno.

Avtorske pravice? Heh, znanje mora med ljudi, to je last ljudstva, ne posameznika, obstoj neke revije je kulturna dediščina in zelo nepravilno je, da to ostane zaklenjeno nekje...


Mimogrede... imam revijo Svet elektronike v fizični obliki od prve številke naprej mislim da do številke 104, drugače pa vse od prve in naprej tudi v digitalni obliki.
Zaradi pomanjkanja prostora sem že iskal resnega kandidata za ta arhiv, ker stare številke niso dostopne kar tako. Ponujal sem jih že knjižnicam, pa ni bilo zanimanja, torej bo šlo verjetno v star papir ...

Revijo TIM sem imel nekaj časa naročeno, mislim da še v OŠ in tudi kasneje v srednji šoli. Ne vem kje so zdaj te revije, verjetno sem jih že zdavnaj oddal komu, ki ga je to zanimalo. V takratnih časih je bilo tisto malo elektronike edino kar je bilo pri nas dostopno, z modelarstvom se nisem kaj dosti ukvarjal takrat.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2022 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
znanje mora med ljudi, to je last ljudstva, ne posameznika, obstoj neke revije je kulturna dediščina in zelo nepravilno je, da to ostane zaklenjeno nekje...


Tu se pa zelo strinjam s teboj. Wink
Me pa ne mika kako sodno pravdanje, samo zato ker bi se prenaglil.

v.j. je napisal/a:

vprašaj današnjo mladino, če kdo sploh ve, kaj je to.

O še kako dobro vem, kako slabo je poznavanje obstoja TIM.
Naklada je le borih 1000 izvodov na mesec
Sam sicer poizkušam vsaj malo preko socialnih omrežij a bi za realno promocijo moral nekdo tam bit prav zaposlen in
imet za to in vsaj nek budget, da bi se mladino informiralo.
Tisto nekaj reklame po šolah in tekmovanjih je za današnji čas mnogo premalo.

v.j. je napisal/a:

imam revijo Svet elektronike v fizični obliki od prve številke naprej ...
Zaradi pomanjkanja prostora ...

Bi ti zelo rad rekel vzamem, a žal imam tudi sam močno pomanjkanje prostora. Sad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2022 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

miharix je napisal/a:
s56al je napisal/a:
Kako kaj napreduje digitalizacija revije TIM?


Hvala, da si me spomnil, da vprašam urednika, kaj bo zdaj ali bo financiran NUK ali za hvala lepa jaz.

mail: 7.4. Matej Pavlič(urednik) je napisal/a:
Glede digitalizacije se bom pozanimal in ti sporočim

Javim, ko dobim nadaljevanje odgovora.


To je bilo precej blizu zaključevanja priprave naslednje številke pa je zgleda malo pozabil.
Sem ga danes spomnil in mi je odpisal
mail: Matej Pavlič(urednik) je napisal/a:
Kar se tiče digitalizacije, stvari potekajo. Po mojem bomo v kratkem imeli kak sestanek, ko bom izvedel kaj več.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wrecker
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Feb 2011 22:43
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.56

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2022 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

miharix je napisal/a:

O še kako dobro vem, kako slabo je poznavanje obstoja TIM.
Naklada je le borih 1000 izvodov na mesec
Sam sicer poizkušam vsaj malo preko socialnih omrežij a bi za realno promocijo moral nekdo tam bit prav zaposlen in
imet za to in vsaj nek budget, da bi se mladino informiralo.
Tisto nekaj reklame po šolah in tekmovanjih je za današnji čas mnogo premalo.


V začetku 80tih je bil TIM nam mulcem v osnovni šoli zelo všeč. Dokler nisem ful zagnan naredil nekaj vezij po shemah in navodilih iz te revije in večinoma ni nič delovalo. Že na shemah je bilo precej napak, še sedaj se dobro spomnim, da je bil en upor namesto 10k napisan narobe 100k in kasneje sem pogruntal, da je bila shema narobe prerisana po neki ameriški reviji. Takrat sem zaupanje v TIM popolnoma izgubil. V bistvu je bilo to po svoje kar koristno za treniranje bulšit filtra, da se ne sme brezpogojno verjeti nikomur niti podatkom v fensi revijah.
Potem pa je prišel na vrsto srbski radioamater in elektor, te revije pa so bile bolj zanesljive.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.92
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2022 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Članki so odvisni od avtorja.
Če se spomniš katere so bile to sheme bi bilo zabavno videti ali je avtor isti Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.68
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2022 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšna vezja sem začel skupaj ciniti v petem razredu osnovne šole, TIM je bil skoraj edino, do česar sem imel davnega leta 1973 dostop. Spomnim se vrhunskih člankov o elektroniki za daljinsko vodenje, ki jih je pisal Jan Lokovšek in po katerih sem si naredil RC sistem. Spomnim se pa tudi enega obupno prevedenega članka, kjer je imel tranzistor osnovo namesto baze. Avtorja se pa ne spomnim.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5335
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 07, 2022 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz se spomnim Lokovskovih clankov ... Kapo dol!
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 07, 2022 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz Lokovškovih člankov se je dalo ogromno naučiti. Ne samo o elektroniki, ampak tudi kako se napiše pregleden in razumljiv članek.

Me pa skeniranje TIM v elektronsko obliko zanima predvsem iz razloga, ki ga je omenil Wrecker. V svojih OŠ časih sem po načrtih iz TIM sestavil kar nekaj vezij, a mi takrat večina žal ni delovala. Sedaj pa bi vsaj za nekatere od teh za nazaj rad raziskal, kaj je takrat šlo narobe. Tu pa je težava, ker večine TIM iz tistega časa več nimam ali pa sem celo gradil po načrtih iz revij, ki sem si jih izposodil pri starejših sotrpinih, niti se natančno ne spomnim, v katerih številkah so bili objavljeni. Tako da bi nekakšna možnost listanja starih letnikov TIM bila več kot dobrodošla.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group