www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Televizija ne kaže slike

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bmozin
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Sep 2021 11:20
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 11:23 am    Naslov sporočila:  Televizija ne kaže slike Odgovori s citatom

Pozdravljeni in se opravičujem, ker sprašujem tako "iz zraka".
Pri starših je nehala delati televizija - zvok dela, slike pa ni, tako mi vsaj pravijo.
Ker grem tja bolj redko, bi se rad na zalogo poskusil pripraviti.

Ali lahko ugibamo (vem, da je 100 možnosti), kaj je najbolj verjetno - bi lahko sklepali, da je šla matična? Da jo vnaprej naročim npr. na Ebayu (30 EUR plus poštnina pride, pridem domov in menjam.

Gre pa za Sharp LCD LED TV, 2 leti staro (ravno garancija dobro potekla).

Hvala lepa za mnenja in hvala za razumevanje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z nakupom matične bi počakal, da vidiš če je sploh smiselno kaj popravljat.
Osebno menim da ni matična, ker zvok dela, kar pomeni da se podatki uspešno obdelujejo.
Mogoče lahko z baterijo preveriš če je kaj slike na panelu ...

Jaz bi najprej preveril napajalnik, ter LED osvetlitev, lahko je odpovedala ena LED dioda v osvetlitvi in je tema, ponavadi so vezane zaporedno.


LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bmozin
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Sep 2021 11:20
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za hiter odziv, potem pa najbrž ne bo tako enostavno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Precej verjetno je crknil LED backlight, to je ena od LEDic zadaj izza difuzorjev... menjaš posamezno LED oziroma komlet LED trakaste ploščice. Da je crknilo v 2 letih je kar hitro, očitno ata in mama precej gledata TV, oziroma gre za bolj ceneni model (pod 250 eur) TV aparata.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2021 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel isti problem. Če si posvetil v ekran si "malo" slike videl. So šle ledice. TV je pa LG.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Precej verjetno je crknil LED backlight, to je ena od LEDic zadaj izza difuzorjev... menjaš posamezno LED oziroma komlet LED trakaste ploščice. Da je crknilo v 2 letih je kar hitro, očitno ata in mama precej gledata TV, oziroma gre za bolj ceneni model (pod 250 eur) TV aparata.


Nima veze, koliko je koštal.
Če bi ti vedel, kakšno sranje sem videl v dragih modelih....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najhitrejše (in najugodnejše) popravilo je premostitev pokvarjene LEDice. Za najti katera je kriva je dobrodošel laboratorijski napajalnik ter, po možnosti, predupor. Iz prakse ugotavljam, da se običajno ne pozna, da ena ne dela, sploh ne na pisani sliki.

Na enem TV-ju sem zadevo 'popravil' tako, da se na krmilniku z dodatnim uporom izklopil cel niz od šestih. Tako mi ni bilo treba razstavljati panela. Taka vezava je sicer redkost, običajno se vse LEDice vezane zaporedno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Najhitrejše (in najugodnejše) popravilo je premostitev pokvarjene LEDice. Za najti katera je kriva je dobrodošel laboratorijski napajalnik ter, po možnosti, predupor. Iz prakse ugotavljam, da se običajno ne pozna, da ena ne dela, sploh ne na pisani sliki.

Na enem TV-ju sem zadevo 'popravil' tako, da se na krmilniku z dodatnim uporom izklopil cel niz od šestih. Tako mi ni bilo treba razstavljati panela. Taka vezava je sicer redkost, običajno se vse LEDice vezane zaporedno.


In potem čez 3 mesece crkne še ena, pa še ena...

Kaj pa to pomeni pri panelih, kjer sta dve, tri veje vezane vzporedno? Pomeni, da boš tisto vejo, kjer si brikal ledico, kuril precej bolj kot ono drugo... (napetost ista, tipa se samo skupen tok vseh vej...)

Če že delaš parcialno, je dobro ostale ledice stestirat recimo na toku 100uA ali še manj. Tam se hitro pokaže, katera je kratkega daha...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group