www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Program za risanje objektov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 2:40 pm    Naslov sporočila:  Program za risanje objektov Odgovori s citatom

Ali obstoja kakšen enostaven, brezplačen in preverjen program za risanje objektov za 3D tiskalnik (za domačo uporabo)? Spletni programi za risanje objektov me ne zanimajo.
V kakšni obliki datoteke mora biti shranjen objekt?

Doma želim narisati objekt, ki ga potrebujem in ga potem poslati nekomu v tiskanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1019
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fusion 360, free cad...

Shranite v stl, 3mf, step...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 3:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Program za risanje objektov Odgovori s citatom

elektrolit je napisal/a:
Spletni programi za risanje objektov me ne zanimajo.


Škoda, ker OnShape je prezplačen in zelo enostaven. Pa še pošiljat ni potrebno nič. Zgeneriraš STL in pošlješ link do datoteke. STL znajo biti kar konkretno veliki pri kakšni komplicirani geometriji. Celotna oblika je namreč aproksimirana s trikotniki v prostoru, ki predstavljajo plašč predmeta.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 581
Aktiv.: 2.61
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OnShape je brezplačen ?
Kje?
Od kdaj ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2021 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za domačo/hobi uporabo.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mikra67
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Apr 2017 8:35
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.29
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2021 6:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Designspark mechanical zelo enostaven, free, podpira slovenski jezik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2021 8:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fusion 360 nikakor nisem mogel prenesti inštalacije na računalnik in ko mi je končno uspelo, sem dobil povezavo za online inštalacijo. Bom poskušal dobiti offline inštalacijo.
Free CAD sem lahko inštaliral, ampak mi program po zagonu izpiše, da ni pravilen operacijski sistem. Verjetno sem inštaliral napačno verzijo (bom inštaliral 32-bit verzijo).
Designspark mechanical verjetno ne bo zame, ker je na razpolago samo 64-bit verzija.

Sedaj sem se pa spomnil, zakaj mi nikakor ni uspelo dobiti programa za risanje objektov...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2021 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa si poskusil tudi onshape?
https://cad.onshape.com

Internetna povezava je lahko tudi bolj počasna, pa dela (še kar) OK.
Ker deluje na oddaljenem strežniku, ne rabiš inštalacije.

Uporabniški vmesnik in načrtovanje je skoraj identično kot pri solidworks.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2021 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot hobi uporabnik sem testiral in se poskušal naučiti uporabljati Solid Works, Fusion 360, Free Cad in celo vrsto maj znanih programčkov. Zelo redki so na koncu na voljo brezplačno, pa ne gre za to, da nisem pripravljen nekaj za to plačati ampak, ker imam Laser in Cnc v firmi moram paziti tudi na licence obenem pa gre še vedno bolj za hobi uporabo in učenje (zaenkrat) kot za zaslužkarstvo. Sem tudi letalski modelar.
Najprej me je po kvaliteti navdušil Fusion, ko pa sem pričel spoznavati Free Cad, pa sem videl, da je ko ga osvojiš zelo primeren praktično za vsakogar. Po nekaterih primerjavah profesionalnih uporabnikov Fusna pa sem celo zasledil, da so zaradi poznavanja CAD del naredili v Fusionu, CAM pa v Free Cad. Prav to me je nato odvrnilo, da bi šel na Fusion obenem pa so v tistem letu izjemno omejili hoby uporabo. Marsikateri amaterji so morali nato za svoje projekte plačevati naročnino celo v višini 150eur+, moj sosed v coni hobi uporabnik modelar 350eur (!??#$@), da so nato file iz oblaka konvertirali in prenesli v FreeCad.
Danes sem popolnoma prepričan, da za amaterje in hobiste ni več dileme kaj uporabiti saj sta KiCad in FreeCad deležna izdatne finančne podpore s strani raziskovalnih centrov še posebej CERNa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1019
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2021 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš željo se učit ok, če rabiš samo za ta projekt me lahko kontaktiraš na ZS. Dobiš vse, tako 3D modeliranje, kot 3D print.

Od materjalov lahko PLA, TPU, ABS , ASA če govorila o tehniki FDM tehnologiji, lahko pa PA 2200 če govorila o SLS tehnologiji.

Če bi želel SLA (resin) lahko tudi uredim.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 8:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetek bi se samo rad naučil risati.

Free CAD mi je uspelo inštalirati, ampak program dela izredno počasi. Verjetno zaradi premalo zmogljivega računalnika.
Onshape sem tudi uspel pogledati.

Bom videl v nadaljevanju učenja, kaj mi bo bolj ustrezalo. Trenutno mi ni uspelo nikjer niti preproste palice narisati. Bom nadaljeval z branjem kakšnega uporabniškega priročnika...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni na starejšem notesniku deluje normalno celo pod winsi.

Če imaš slabši računalnik si instaliraj Ubuntu in pozabi na winse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne morem verjeti!

V programu Onshape mi je uspelo narisati želeno ploščico v samo 4 urah! Sedaj jo moram samo še spraviti ven iz računalnika v fizično obliko.

Hvala za nasvete!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2021 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole izgleda želena ploščica:


ploščica.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  28.41 KB
 Pogledana:  5 krat

ploščica.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group