www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vojni veterani in upokojenci - ugodnosti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2024 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se tiče plačevanja po novem Obveznega zdravstvenega prispevka vojnim veteranom, tisti ki so upokojeni ni treba narediti nič. Tisti, ki pa so še v delovnem razmerju pa morajo sami sporočiti delodajalcu, da za njih plačuje država iz proračuna. S tem se bo preprečilo, da bi prišlo da dvojnega plačevanja in potem reševanja nastale situacije. Delodajalcu je potrebno dostaviti dokazilo, da se plačuje iz proračuna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bozo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jan 2004 9:21
Prispevkov: 649
Aktiv.: 2.91
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 9:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Bozo je napisal/a:
Lepo, vse se bo izteklo kot je potrebno Applause


Sad Še vedno čakam - vloga je na "reševanju". Pogoje bi moral imeti čez slaba dva meseca. Neutral


Silvo to je prezgodaj da bi dobil odgovor...
Jaz sem čisto zaključil z 31.12.2023 tako da pričakujem odločbo v drugi polovici januarja. Če pogledam v ZPIS, datum zaključka je vnešen ni pa še podatka o izplačilu za leto 2023, ko bo ta dokončno noter bo tudi odločba..
Odelal sem 41 let 3 mesece in 5 dni..

_________________
LP

Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

drugo leto padem v katgegorijo "starejši delavec", torej nad 55. Kaj ste v praksi izkoristili? Meni osebno je najbolj privlačna možnost dela 4 dni na teden, a, kolikor mi je znano, to pomeni tudi 90% plačo; plačljiva povezava z dne 13. januar 2024, piše pa, v glavnem, tole:
"Na pristojnem ministrstvu si sicer prizadevajo tudi za to, da bi bil za delavca po 55. letu starosti izdelan načrt za prilagajanje delovne obremenitve. V skladu s tem načrtom bi imel po vzoru nizozemskega modela pravico do krajšega delovnega časa, tako da bi lahko delal le štiri dni v tednu, plača bi bila 90-odstotna, prispevki pa bi bili plačani v celoti."
Tukaj pa je še nekaj starejše, uradniško suhoparno pojasnilo z dne 13. 3. 2023

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bozo je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
Bozo je napisal/a:
Lepo, vse se bo izteklo kot je potrebno Applause


Sad Še vedno čakam - vloga je na "reševanju". Pogoje bi moral imeti čez slaba dva meseca. Neutral


Silvo to je prezgodaj da bi dobil odgovor...


Vse rešeno ... prihodnji mesec pričakujem prve 40% penzije... Very Happy Sicer nameravam delati največ do konca leta, če bo zdravlje dopuščalo...

psevdonim je napisal/a:
drugo leto padem v katgegorijo "starejši delavec", torej nad 55. Kaj ste v praksi izkoristili? ....

Sam nisem koristil nič. (recimo ne bi mi bilo več potrebno dežurati) S tem bi zafrknil sodelavca, ki bi potem morala dežurati na 14 dni. Vidim pa da bi bilo dobro, bi vsaj pravi čas začeli iskati mojo zamenjavo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 243
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
drugo leto padem v katgegorijo "starejši delavec", torej nad 55. Kaj ste v praksi izkoristili? Meni osebno je najbolj privlačna možnost dela 4 dni na teden, a, kolikor mi je znano, to pomeni tudi 90% plačo; plačljiva povezava z dne 13. januar 2024, piše pa, v glavnem, tole:
"Na pristojnem ministrstvu si sicer prizadevajo tudi za to, da bi bil za delavca po 55. letu starosti izdelan načrt za prilagajanje delovne obremenitve. V skladu s tem načrtom bi imel po vzoru nizozemskega modela pravico do krajšega delovnega časa, tako da bi lahko delal le štiri dni v tednu, plača bi bila 90-odstotna, prispevki pa bi bili plačani v celoti."
Tukaj pa je še nekaj starejše, uradniško suhoparno pojasnilo z dne 13. 3. 2023

Kaj pa tisti ki delamo 6 dni na teden? (trgovina)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.73
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne vem kako je delo v trgovini organizirano ker niso odprte od 6:00-22:00. Ne vem pa zakaj bi bilo za trgovce in vse ostale, ki delajo 6-7 dni na teden, kaj drugače: delaš 4 dni na teden za 90% plačo, nič nadur, nič nočnih. Za preostale dni ter ponoči in nadure bodo pač morali najti mlajše od 55, ali pa nam plačati da ne bomo koristili ugodnosti "starejšega delavca", ane?
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2024 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nadure oz dežurstvo lahko delaš s tovojim soglasjem. Delodajalec ti mora dati v podpis dokumnet da se strinjaš.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group