www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pošta Slovenije

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 2:29 pm    Naslov sporočila:  Pošta Slovenije Odgovori s citatom

Kot prvo ni ravno neka poceni storitev.
Pri oddaji pošiljke z odkupnino radi izgubijo sled, , da jih je treba priganjat, da raziščejo kje so jim konji z kočijo obtičali ( včasih so bili žejni kočijaži za časa Marije Terezije ) , še danes imajo rok za dostavo 3 D tam in 3 D nazaj ( - tri delovne dni + 3 delovne dni )
Menda so v skupnem sistemu pošte, bi ja lahko imeli to digitalno urejeno, da ko sprejeta pošta odda to pošiljko avtomatsko vpiše v dobro poslane pošte in poštar naslednji dan prinese kar je. ( razbremenili bi fizični prenos med poštami in pocenili stroške )
Inovacijo bodo sebi dali, hi , hi , hi.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se isto sprašujem za uvozne dajatve. Sem prav bedno izpadel, obdavčeno s carinske pošte je treba plačat z odkupnino, še vedno. Naslednji dan so mi poslali račun na email, kjer je bil navedeno na kateri račun je treba znesek nakazati in sklic. Vvvaaauuu zgodnji ste. Brick wall
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.85
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, očitno sem eden redkih ki je s storitvami Pošte Slovenije relativno zadovoljen. Več slabih oziroma katastrofalnih izkušenj imam z dostavnimi službami... Kot rečeno, očitno eden redkih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, super je Pošta Slovenije. Med čakanjem si lahko kupiš liziko, plišastega medvedka, ni da ni. Carinska pošta je pa poglavje za sebe. Tam je zbrana vsa intelegenca glede poštnih storitev. In ja, nimam nič proti da si zadovoljen z njihovimi storitvami.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osebno b.p.
Če vidi avto mi prinese v delavnico, če ga ni pusti pri starših.
Če rabim poslat mu pustim paket in napisano kako bi rad(prizveto /z p ovratnico ipd.) in je rešeno, drugi dan prinese račun in plačam.
Ne poskušajo nekaj mutit kje bi pustil, da mu ni treba hodit v vas itd.
Kitajski paketi iz banggood pridejo direktno, samo plačam carinski postopek, ni pošiljanja obvestil, nalaganja priponk itd.
Aliexpress in ebay sem pa začasno opustil za manjše pakete, ker tudi če ima cela evropa uvozne dajatve že par mesecev še niso uredili dokumentacije in pošiljanja.

Realno, ko smo se pogoovarjali z ostalimi. Imajo težave predvsem v starih blokih v mestih kjer imajo nabiralnike tako narejene, da ne gre dobesedno nič noter razen položnice in reklame(ter potrdilo o prejeti pošiljki) potem pa pridejo v poštev čakanje v vrsti da pošti z obupnim urnikom.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2021 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam večinoma dobro izkušnje z našo pošto. Do uvedbe blagovnega pisma so bile tudi cene za moje pojme ugodne. Ko kaj prodam preko eBay je zelo pogost feedback 'super hitro', čeprav do blagovnega pisma nisem pošiljal prednostno.
In ker se radi primerjamo s tujino, tudi drugje ima težave. Eno moje pismo je v Italijo hodilo več kot tri tedne. Podobno je s Španijo. Oboje sicer zelo variira. Pred kratkim pa je eno pismo zame iz okolice Pariza do njihove izvozne pošte tam potrebovalo cel teden.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2021 5:45 pm    Naslov sporočila:  Re: Pošta Slovenije Odgovori s citatom

144300 je napisal/a:
Kot prvo ni ravno neka poceni storitev.


Se strinjam!
Za pošiljanje z odkupnino sem plačal 4,11 EUR (teža podložene kuverte z vsebino je bila samo 0,036 kg)!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2540
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2021 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Govorimo o pošiljanju, ne o dodatnih storitvah.

Cene storitev so take, kot so. Uporabite druge kanale za plačilo in bo ceneje ter z manj papirologije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.21
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2021 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Običajno uporabljam druge možnosti za plačilo in potem samo pošljem kot navaden paket ali pismo, ampak včasih žal ni možno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group