www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Problem s KZSom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

H20 je napisal/a:
mi je pa nesmiselno, da je kzs za led luči.....

Vrsta svetila (LED, druga sijalka ali žarilna nitka) nima nobenega vpliva na potrebnost ozemljitve in/ali FID.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.96

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 12:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poleg tega, pravilno napeljan PE vodnik ni nek strošek, lahko te pa reši težav v prihodnosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.76
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne govorim o sijalki ampak o ohišjih.....

ni nek strošek...ampak 5€ tukaj, 5€ tam...nakoncu nanese 5k€.....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če nimaš vodnika PE, potem ne smeš namestiti svetilke, ki zahteva ozemljitev.
Čeprav FID ni zahtevan, en FID za vso razsvetljavo tudi ni nek strošek, seveda pa so KZS-ji namesto vsakega odklopnika za razsvetljavo nesmisel.
PS: Ločen FID za razsvetljavo te reši teme ob napaki drugih porabnikov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.76
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2021 11:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

inštalacija v garaži je narejena. sem našel 2.5mm2 za grelec, tako da je vse po predpisih. so se pa FIDi zelo podražili.... RCD test je narejen na vseh vtičnicah in lepo deluje. se pa tudi držim pravila, da je faza na desnem vtikaču..... če rabiš kdaj kaj preverjat takoj veš kje vtaknit tester in ne da vtikaš enkrat lepo drugič desno...

sem pa našel problem pri enem odklopniku. namreč brezkontaktni tester mi je piskal po odklopu. nakar sem šel merit z multimetrom in mi pokaže 7v. je to slab odklopnik ali je to normalno??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

H20 je napisal/a:
sem pa našel problem pri enem odklopniku. namreč brezkontaktni tester mi je piskal po odklopu. nakar sem šel merit z multimetrom in mi pokaže 7v. je to slab odklopnik ali je to normalno??

Že mnogokrat napisano: kapacitivni sklop.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.76
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2021 12:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nevem kaj to pomeni ampak verjetno nč hudega.

Še en izziv me čaka. Imam senzorsko luč. želim narediti, da jo prižgem tudi preko stikala. ali lahko naredim bypass mimo senzorja? bo kaj narobe s senzorjem, če dobi napetost z druge stani....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 299
Aktiv.: 2.06

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2021 10:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko.

Menjalno stikalo je zato, da na senzor ne dobiš hkrati napetost na vhod in izhod. Če pa bi želel imeti tudi popolni izklop, vežeš pred menjalnim stikalom še navadno stikalo.



senzor + menjalno stikalo.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  48.38 KB
 Pogledana:  1 krat

senzor + menjalno stikalo.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2021 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

H20 je napisal/a:
Še en izziv me čaka. Imam senzorsko luč. želim narediti, da jo prižgem tudi preko stikala. ali lahko naredim bypass mimo senzorja? bo kaj narobe s senzorjem, če dobi napetost z druge stani....

V večini primerov je noter rele. Ta nima nič proti, če je premoščen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.76
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2021 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala za razlago.
Drugače nisem imel v mislih nobenega menjalnega stikala. Do senzorske luči imam že napeljano 4 žice in bom eno uporabil za stikalo direkt na luč.... sepravi popolen izklop elektrike na senzorju bo samo preko varovalke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 299
Aktiv.: 2.06

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2021 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je senzor tak, kot pravi @bostjang, potem ne bo nobenih problemov. Ker pa govoriš o senzorski luči, kar razumem luč z vgrajenim senzorjem (ne prigrajenim) potem so lahko težave. Ampak, boš videl.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group