www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Discord server Združeni elektroniki Slovenije
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2021 12:28 am    Naslov sporočila:  Discord server Združeni elektroniki Slovenije Odgovori s citatom

Ker veliko (mlajših) uporabnikov ne pozna in ne uporablja ne forumov, ne elektronske pošte, je skrajni čas, da pričnemo uporabljat to, kar uporablja večina.

Vabljeni na Discord: Združeni elektroniki Slovenije.

Vabljeni vsi, ki bi radi o čem v živo (ali skoraj v živo) podebatirali, vas muči kakšen problem, ali pa bi samo pozdravili in pogledali, kaj se dogaja... Po potrebi bomo razširili število "kanalov". V kratkem bodo na voljo tudi zanimiva predavanja in delavnice.

Vabljeni.

Prosim, če lahko povezavo delite: https://discord.gg/KtUuJjaQ

Hvala.

Za tiste, ki se ne znajdete najbolje na discord-u:
https://support.discord.com/hc/en-us/articles/360045138571-Beginner-s-Guide-to-Discord

PS: to ni konkurenca temu ali kateremukolidrugemu forumu, je le dopolnitev.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Všeč mi je, da nekdo poskuša animirat mlade še s čem drugim / uporabnejšim, kot je smetarsko podiranje stare krame v čemer vidijo smisel neki primorski troli. Glede "konkurence" ne vidim nikakršnih težav, ker gre - kot je videti - le za drugačen način izmenjave informacij ... čemur pa je v končni fazi ta forum namenjen (... in mimogrede letos postal polnoleten Smile ... verjetno pa starejši od nekaterih njegovih obiskovalcev).

Malo sem preletel "Beginner-s-Guide" na podani povezavi ... pa me zanima ... a je tale Discord tako od daleč neka kombinacija fejsbuka in extended IRC-a? Ali sem narobe razumel?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bistvu je irc na steroidih. Omogoča veliko, vključno z razvojem lastnih mačinov posredovanja vsebin.

Primer:
Scidrom ima svoj discord server
https://discord.gg/YzgpcrAp
Sodelujejo v glavnem dijaki (mokre sanje omenjenega kramarja). Takole mimogrede so si postavili "bot"-a, ki pobira muziko iz youtube in jo streama na voice kanal na discordu. To je eden od ptimerov. Tega je še veliko. Tudi za predavanja se odlično obnese.

Najboljše pri vsem je pa takojšnji odziv. Forum je včasih prepočasen.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kup zanimivih možnosti se najde, ko začneš malo gledat. Mi je pa zanimivo ... ko sem pred leti poskušal z eno res trivialno obliko online chat-a tukaj na forumu se zadeva ni prijela. Očitno je menjava generacij tisto, kar je neke vrste "pogoj", da se spremenijo tudi potrebe/zahteve po nekih novih funkcionalnostih.

Izvedba online predavanj in podobnih eventov je na Discord-u verjetno mačji kašelj. V teh časih več kot dobrodošlo.

Dijaki kramarjem trenutno verjetno niso prioriteta ... se bliža konec leta, pa bo verjetno treba najprej popucat za nazaj ... zdaj bodo aktualne reportaže iz "strokovnih ekskurzij". Potem se bodo pa verjetno spet začela včlanjevanja in nabirke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Dijaki kramarjem trenutno verjetno niso prioriteta ... se bliža konec leta, pa bo verjetno treba najprej popucat za nazaj ... zdaj bodo aktualne reportaže iz "strokovnih ekskurzij". Potem se bodo pa verjetno spet začela včlanjevanja in nabirke.


Konec leta se ponavadi muti z računi, da je FURS srečen, volk sit in koza cela

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 384
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
...uporabnejšim, kot je smetarsko podiranje stare krame v čemer vidijo smisel neki primorski troli...
...(mokre sanje omenjenega kramarja)...

Taki in podobni komentarji verjetno kar vabijo k registraciji novih članov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tretjic je napisal/a:
Taki in podobni komentarji verjetno kar vabijo k registraciji novih članov.

No ja, ni potrebno, da smo zlobni, društvo je imelo svoj potencial, ki je svoj vrh doseglo s 3D tiskalnikom in CNC-jem.

Potem pa so šle stvari samo še navzdol.

Tiskana vezja so postala cenejša pri Kitajcih, tudi zastonj komponente niso več aktualne, saj so tudi kitajske skoraj zastonj pa še lepo pospravljene v škatlice se dobijo.

Tisto kar pa mene najbolj moti je cenzura, ki je dobila že kar patološke razsežnosti.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
......... društvo je imelo svoj potencial, ki je svoj vrh doseglo s 3D tiskalnikom in CNC-jem.

Potem pa so šle stvari samo še navzdol......
Proteus, drži, kar si napisal in to je posledica kvačkanja pri obeh projektih, kar smo nekateri povedali na takratni skupščini društva in tudi zahtevali odgovore, katerih pa ni bilo!
Okoli tega je tudi na tem forumu kar nekaj napisanega in izračunanega (CNC).
Kar se pa cenzure tiče, ja, to je pa posledica, moja dnevna soba, moja pravila in bog ne daj, da mu stopiš na žulj, če tudi je res!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, zakaj vas toliko boli, kaj dela sosed. A ni bolje, da se ukvarjate s tem, kar je tukaj in prepustite drugim, da to pocnejo drugace, ceprav po vasem (tudi mojem) misljenju napacno?
Cas je da nehate s takimi komentarji in vstopite v nov dan.
S pljuvanjem po drugih, poveste najvec o sebi.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse to je v stilu:
Nobody is perfect! I'm Nobody.

S tem mislim sebe, ne koga drugega! Cool

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Invalid ... Think


Invalid.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  25.3 KB
 Pogledana:  6 krat

Invalid.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nova povezava, "strežnik" je samo eden in malo preurejen:
https://discord.gg/yz3aaASTCY

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se prijavil - a za rabo tega sem očitno prestar. Vse nekaj miga in skače, pa še internetnega jezika ne znam
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz tudi ne, ampak je pa zabavno malo opazovati dogajanje, če ne drugega.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Sem se prijavil - a za rabo tega sem očitno prestar. Vse nekaj miga in skače, pa še internetnega jezika ne znam


Sva ze dva Smile

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group