www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Lepljivo ohišje IR termometra

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 4:19 pm    Naslov sporočila: icon_angry Lepljivo ohišje IR termometra Odgovori s citatom

Danes primem v roke IR termometer. Celo ohišje je postalo lepljivo, kot bi ga premazal z lepilom. Ne spomnim se, da bi bil izpostavljen kakim agresivnim hlapom. Začasno sem ga oblepil z izolirtrakom tako, da ga lahko uporabljam. Kaj je vzrok? Staranje plastike? (Star je kakih 5 let)
A je možno to sploh s čim očistiti? Probal sem s čistilom za posodo, a ni efekta.
Davno nazaj sem imel en casijev databank. Tudi tam se je z ohišjem zgodilo enako.
Tisti je končal na zbirnem centru. A tudi ta sodi tja? Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.84
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem naletel na par takih naprav v moji zbirki, med ostalim tudi IR termometer. Verjetno gre za kako čudno plastiko ali ne vem kaj... meni sicer bolj izgleda kot gumirana povrhnjica...

Po nekaj poskusih čiščenja z raznoraznimi čistili sem obupal in poskusil eno bolj ekstremno - vzel sem olfa nož in začel strgat to lepljivo vrhnjo plast stran. Ne zarezat v ohišje oziroma plastiko, ampak samo strganje. Večino mi je uspelo postrgat stran (do gladke nelepljive plastike, ne več kot delček milimetra), ostalo sem očistil najprej z wd40, potem pa z izopropanolom.

Ni ravno najlepše, lepi se pa ne več...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.50
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je neka čudna plastika, ki se postara in postane lepljiva.
Jaz uporabim smukec (talk). Verjetno bi šlo tudi z navadnim pudrom.
Vsaj ni več lepljivo in za nekaj časa je.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.06

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da se mehansko odstranit. Potem pa še z alkoholom (izopropil), ker je ta smrkelj topen v njem.

Potem pa po želji. Obnese se usnje, ki ga lepiš z lepilom v spreju (spruhkleber).

Pomoči, ko je enkrat lepljivo pa ni, saj se je pričel nepovratni proces razpadanja gume.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Isto kot Mare
IPA alkohol pa gre. Nisem pa nič oblačil in je zaenkrat mir. Verjetno bo čez nekaj let zopet postalo tako ne vem.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimer
Član
Član



Pridružen-a: Sob 07 Okt 2006 0:07
Prispevkov: 121
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pa poslušal nasvet moje boljše polovice in očistil ohišje z Meglio detergentom. Od takrat naprej nimam več problemov z lepljivim ohišjem. Res pa je, da je od čiščenja preteklo šele par mesecev.

Upam, da bo nasvet pomagal še komu.....

_________________
Lep pozdrav!

Marko S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mi4je
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 7:20
Prispevkov: 190
Aktiv.: 0.85
Kraj: Poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 7:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

+1 za Meglio. Dancing
_________________
Lep Dan Še Naprej

MaTJaŽ


You'll never, never know, if you never, never go !!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://homesteadandprepper.com/why-does-plastic-get-sticky/
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group