www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prenosni TIG varilnik - kateri ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 03, 2021 9:52 am    Naslov sporočila:  Prenosni TIG varilnik - kateri ? Odgovori s citatom

Za potrebe službe - kako manjše varenje na terenu iščem prenosni TIG varilni aparat. (dobro je da omogoča tudi MMA, lahko je tudi AC/DC)

Na spletu je kup varilnih aparatov. Kako priporočilo iz prakse?
Zahteve - prenosen - čim lažji, možnost varenja s klasično elektrodo, (obcija AC)
Po večini za varenje nerjavečega jekla debelin do 4mm. (v glavnem kaka popravila na terenu - zadeva ne bo za serijsko delo)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2021 8:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O varjenju nisem imel pojma. V Varesiju sem dobil odlične nasvete in pomoč. Kupil sem Matrix 2200 AC/DC TIG za varjenje aluminija. Takoj ko sem naredil prve probe nisem mogel verjet, da mi je že v prvih poskusih uspelo zavariti tako lepo. Veliko lotanja definitivno pomaga pri prvih korakih varjenja po TIG metodi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2021 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tega
Pred časom je bil v kompletu z masko in zniževalcem tlaka
Vzel sem tudi malo jeklenko (10l)

Zaenkrat zadovoljen
Gre vse: TIG, MMA, trdo lotanje in aluminij

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.68
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krampus je napisal/a:
Jaz imam tega
Pred časom je bil v kompletu z masko in zniževalcem tlaka
Vzel sem tudi malo jeklenko (10l)

Zaenkrat zadovoljen
Gre vse: TIG, MMA, trdo lotanje in aluminij


Imam precej podobnega iz iste serije:
https://www.ipotools.si/varilni-aparat-SUPER%20TIG-200DI-NTF?search=supertig&description=true

Bi sicer izbral tega kot si ti, a sem želel imeti pedal in ta to omogoča. Ravno sem nabavil tretjo 10l flašo argona in vmes spekel cca škatlo in pol hobby Jadrank. In še vedno deluje bp. Zadovoljen.
Sicer pa so to "kitajčki", bolj za domačo uporabo, nebi ravno svetoval za profi delo. Zaradi zanesljivosti predvsem. Pa tale moj je za po terenu s 17kg že malo težek.
Za po terenu bi si tudi želel hitre spojke za argon (pri teh low-cost imaš zadaj cucelj za nataknit cev in čez objemka, za gorilnik pa priključek kjer not vtakneš golo cev in jo zatisneš z matico Confused ), priložen gorilnik je pa tudi težek in krampast, spet bolj le za domačega mojstra, dokler tudi ta ne po...zdi in si kupi bolj človeški gorilnik.
Ni to to kar Silvo išče.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2021 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imam sicer STAHLWERK AC/DC Plasma TIG200P , ki pa ni primeren za prenašanje. Je sicer solidna mašina a je z svojimi "miljon" funkcijami precej zahtevna za nastavitev. Se mi zdi, da je bolj za profesionalca, ki točno ve kaj je treba nastavit. (laiki pač poskušamo... Think )

Gledam pa, da imajo sedaj praktično enak prenosni aparat z bistveno manj gumbi. (verjetno tudi lažje nastavljiv za amaterje)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V info me zanima kako debel aluminij lahko varite z 200A mašinami?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.68
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mrtn je napisal/a:
V info me zanima kako debel aluminij lahko varite z 200A mašinami?


Igral sem se do 3mm debline Al, tok cca 150A ampak pedal morda ni bil povsem do konca pohojen. Je šlo kar v redu. Tako na oko bi 4mm Al moralo še lepo varit, pa vzemi z rezervo ker nisem neka referenca (100% amater).
Tudi mene zanima če je kdo varil debelejši Al.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2021 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pravi z 200A kolikor so naprave na trgu bi tako rekoč lahko varil do 4mm debeline.

To tudi ustreza "čitavam" na spletu:
<For a 1/1ch inch aluminum, the amperage required is between 60 to 90 amps. In case you 1/8 inch aluminum, you need 125 to 160 amps. On the other hand, 190 to 240 amps are required for 3/16 inch aluminum, while ¼ inch aluminum needs 260 to 340 amps, and 330 to 400 amps are needed for 3/8 inch aluminum.>

2,5mm - 60-90A
3mm - 125-160A
6mm - 260-340A
10mm - 330-400A
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group