www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Renault Clio daljinsko zaklepanje slab sprejem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 8:38 pm    Naslov sporočila:  Renault Clio daljinsko zaklepanje slab sprejem Odgovori s citatom

Pri Cliu 2 facelift (Clio Storia) je RF daljinec naenkrat začel slabo delati. Približati ga je potrebno oknu prednjih vrat, da prime. Zamenjava baterije situacije ne izboljša.

Kaj bi lahko bilo narobe? Predvsem, ali je napaka v daljincu ali avtomobilu?

Daljinec je znamke TRW, zgrajen okoli čipa PCF7946AT.


Nazadnje urejal/a bostjang Sob Maj 14, 2022 2:41 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RKE dela slabo, ker se izgubi signal na celotni poti. Začni pri uhf anteni pri ključu. Lahko je slab stik. Lahko je mehanska poškodba kakega kondenzatorja, ... Ali je SAW oz. diskreten filter na izhodu? Poskusi s kovinsko anteno (izvijač) in se malo dotikaj pinov na izhodu oddajnika.

Če to ni, preveri še na avtu. Je bila pri faceliftu mogoče zamenjana frekvenca (868/432)? Ima sprejemna antena stik?

Preveri tudi kabel od sprejemne antene do ECU.

Če imaš spektralc (ali pa kak SDR) preveri, če imaš kake nove RF motnje zaradi "faceliftinga".

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To mi je jasno, da je preveliko dušenje na poti. Vprašanje je kje. Tudi, če bi izmeril s sprektralnim analizatorjem, ne vem kolikšen signal pričakovati (razen, če bi si izposodil enak ključ).

Na izhodu, pred oddajnim ojačevalnik je SAW resonator za 433,92 MHz (EPCOS R727).

Kje pa je sprejemna antena?
Ali nima to (zaklepanje) čez 'body computer' in ne ECU?

Facelift so pa naredili še preden je prva pločevina za ta avto videla stiskalnico.



TRWtop_20211109.jpg
 Opis:
Daljinski upravljalnik TRW. Spodaj je baterija in vzporedni del antene. Skrajno levi konec antene gre na +. Spodaj desno je LEDica.
 Velikost datoteke:  328.28 KB
 Pogledana:  46 krat

TRWtop_20211109.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 9:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prilagam, če ti kaj prav pride. Nimam pojma, kje je sprejemna antena. Pri električnih (ZOE) je zadaj spodaj (kjer je pri cliotu rezervna guma).


Renault Clio 2 Workshop Repair Manual.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Renault Clio 2 Workshop Repair Manual.pdf
 Velikost datoteke:  4.61 MB
 Downloadano:  11 krat


_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 9:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
To mi je jasno, da je preveliko dušenje na poti. Vprašanje je kje. Tudi, če bi izmeril s sprektralnim analizatorjem, ne vem kolikšen signal pričakovati (razen, če bi si izposodil enak ključ).

To bo pravi način. Izposodi si ključ enakega tipa (nima veze, da tvojega avta ne odklepa, važno je le, da je za isto frekvenčno področje in da je enak model ključa) in s spektralcem (ali SDR) poglej, kakšno RF polje "povzročita" oba ključa. Priporočam, da pogledaš z nekaj razdalj (npr. 1, 2, 4, 8m), morata pa biti oba DUT (=ključa) v enakih pogojih (legi). Tako boš nedvoumno ugotovil, na kateri strani (TX: daljinec ali RX:avto) je treba naprej iskati napako.

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem z enakimi simptomi sem popravljal pri ključu sodelavčevega Peugeot Partnerja. Problem je bil v razpoki med prevodno vezico (track) in spajkalnim padom od enega upora, v bližini antene. Razpoko sem videl šele z 20x lupo, in to po tistem ko sem že zamenjal SAW element.

Na tvoji sliki vezja, mi je malo sumljiv kondenzator na spodnji levi strani (lociran levo od upora z vrednostjo "560"), oziroma konedenzatorjev desni spajkalni pad. Ali ima dovolj cina na sebi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih se je odlotala špula okoli ključavnice na volanu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, samo tisto je imobilizer (RFID na 125kHz). RKE (daljinc) pa dela na UHF frekvenci (432MHz).
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 12:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebaveh je napisal/a:
Na tvoji sliki vezja, mi je malo sumljiv kondenzator na spodnji levi strani (lociran levo od upora z vrednostjo "560"), oziroma konedenzatorjev desni spajkalni pad. Ali ima dovolj cina na sebi?

Zdaj sem na fotki tudi jaz opazil sumljivost. Pospajkal sem vse te štiri kondenzatorje in ne pomaga. Sicer pa se mi spoji na splošno zdijo v redu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš močno lupo ali mikroskop, poglej vse vezi in pade po vezju. Lahko jih tudi izmeriš s funkcijo prevodnosti na multimetru.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2021 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo vprašanje a so morda v okolici kje montirali kakšne nove vodomere ali kaj podobnega?
Je meni tudi začel ključ nagajat, ko so mi montirali nov vodomer, ki oddaja podatke preko RF-a.
Ko sem doma mi avto odklene šele na nekje 5m, pred firmo pa čez celo parkirišče.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.56
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2021 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z "Airwolf"
Podoben primer, Renault Clio, tudi meni je začel naenkrat ključ slabo delat in sicer skupaj z avto ključi sem imel Rfid kartico za odklepanje stanovanjskih vrat.
Kar pa je še bolj nenormalno, to kartico sem imel vsaj eno leto skupaj s kjuči avtomobila in nikoli ni bilo nikakršnih problemov, naenkrat pa je daljinec za avto nehal delat oziroma zelo slabo delovat, enako kot pri tebi deloval je čisto na blizu pri šipi avtomobila. Tudi sam sem najprej pomisli, da je z daljincem kaj narobe, šele ko sem preskusil čisto vse na daljincu, sem slučajno odstranil kartico s ključev in glej ga zlomka Shocked daljinec zopet deluje kot je treba. Kako sta prej eno leto delovala oba skupaj brez problema, potem pa naenkrat nič več, nimam pojma kaj se je zgodilo.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2021 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Samo vprašanje a so morda v okolici kje montirali kakšne nove vodomere ali kaj podobnega?

Ne da bi vedel. Je pa sprejem enako slab tudi drugje ali precej daleč od najbližje stavbe.

Planiram primerjati z drugim ključem s pomočjo sprektralca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2021 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
airwolf je napisal/a:
Samo vprašanje a so morda v okolici kje montirali kakšne nove vodomere ali kaj podobnega?

Ne da bi vedel. Je pa sprejem enako slab tudi drugje ali precej daleč od najbližje stavbe.

Planiram primerjati z drugim ključem s pomočjo sprektralca.


Potem pa zelo verjetno ni to.
Ker če je signal zanič sredi ničesar in doma je potrebno razlog iskati drugje.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 11:25 am    Naslov sporočila:  Primerjava daljincev Odgovori s citatom

Daljinec sem primerjal z enakim daljincem drugega Clia in podobnim daljincem Scenica. Moj daljinec ima močnejši signal kot od drugega Clia. Frekvence imajo kar nekaj raztrosa, vendar se vse lepo znotraj območja sprejemnika, ki je podoben območju meritve sprektralnega analizatorja.
Razlog torej ni v daljincu.



rigol#scenclio22.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  62.37 KB
 Pogledana:  6 krat

rigol#scenclio22.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group