www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Novoletne lučke in smart plug tp-link

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matly
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jan 2015 23:12
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2021 7:57 pm    Naslov sporočila:  Novoletne lučke in smart plug tp-link Odgovori s citatom

Zdravo

Prosil bi vas za malo pomoči. Na balkonu bi rad s pomočjo pametnga vtikača tp-link Tapo p100 upravljal novoletne lučke (5V,4w), ki imajo usb priklop in na njem gumb za menjavo programov utripanja.
Problem nastane, ko z aplikacijo izključim vtikač se lučke izklopijo in ko ga nato nazaj vklopimo se lučke ne prižgejo, ker jih je potrebno ponovno prižgati na gumbu na usb priklopu in ponovno nastavit program.
Ima kdo kakšno idejo kako rešit zadevo, da ni potrebno vsakič prižigat in nastavljat programa na lučkah. Program je potrebno nastavljati v vsakem primeru tudi če so lučke vključeno direktno brez pametnega vtikača.



received_3074281969526256.jpeg
 Opis:
Usb priklop

Download
 Ime datoteke:  received_3074281969526256.jpeg
 Velikost datoteke:  16.48 KB
 Downloadano:  17 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2021 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če daš neko vezico, ki drži tipko ob vklopu bo delalo?
ali potrebuje prehod iz ne-pritisnjene v pritisnjeno.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matly
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jan 2015 23:12
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 12:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To bi načeloma delovalo, ob vklopu so potem vedno na prvem programu. Če bi hotel, da so ob vklopu v drugem programu verjetno bi nobene pametne rešitve?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 12:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V vseh takih in podobnih primerih zadeva deluje le na en način: Dodati je potrebno vezje, ki simulira pravilno sekvenco pritiskov tipke ali tipk, če jih je več. Večinoma uporabim ATtiny13A, na izhod ali izhode vežem optocouplerje, s tranzistorji v njih "pritiskam" tipke... Programček je individualno napisan tako, da ustreza posameznemu primeru. Načeloma bi šlo tudi brez optocouplerja, samo s tranzistorji, ampak uporaba je odvisna od vezave tipk, univerzalno je najboljše in najbolj ziher z optocouplerji.

V tem primeru bo predelava, dodelava, presegla ceno teh lučk, pusti prižgane 24/7 Wink

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.52
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot zanalašč sem danes tole zasledil. Poglej od 1:30 dalje

klik
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BojanR je napisal/a:
Kot zanalašč sem danes tole zasledil. Poglej od 1:30 dalje
klik
Intelligent switch button
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobne rešitve sem nekoč že preizkusil z modelarskim servo motorjem in ročico, no, tudi miniaturni linearni aktuatorji za modelarstvo obstajajo... krmiljenje enako s kakšnim arduinotom ali kar najmanjšim uC.

Prednost je v tem, da je to zunanja dodelava in mehanski vpliv na obstoječo tipko, kar pomeni da je dodelava preprosta.
Slabosti so v tem, da je delovanje nestabilno in nezanesljivo. Gre za mehansko delovanje, sama dodelava se lahko mehansko premakne in zadeva ne dela več ali pa dela, ne dela, dela narobe, ... neuporabno. Pogosto se je dogajalo, da pritisk na tipko s strani naprave ni bil interpretiran pravilno... težava v morebitnem "debounce", slabi kontakti tipke, ... včasih pritiska ne zazna, včasih zazna dva ali več namesto enega, ... spet ni zanesljivosti.

Električen poseg daje 100% zanesljivost in ponovljivost, res je tudi bolj zahtevno, treba še bolj individualen pristop.

Smo že debatirali v tej smeri: https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=50458

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda bi celo krmilje zamenjal z https://github.com/dMbski/ESPtree ali čim podobnim ?
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matly
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Jan 2015 23:12
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za ideje in nasvete ( nekateri presegajo moje znanje).
Čeprav imam rad izzive, sem se vseeno odločil, da bo veliko ceneje če preprosto kupim nove lučke in bo zadeva delovala kot sem si zamislil, pa tudi žena bo zadovoljna, ker bo urejeno hitro Confused Sej vemo kako gre happy wife, happy life.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 9:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smem priporociti Twinkly?! Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2021 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekatere lučke imajo opcijo EEPROMa:
https://www.youtube.com/watch?v=S1GyCe5a6mM

In še malo literature:
https://auschristmaslighting.com/wiki/Controlling-2-wire-Multi-Function-LED-Strings
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2021 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje priporočaš kupiti ta EEPROM? So tudi moje lučke podobno nadležne kot od matly-a.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2021 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Morda bi celo krmilje zamenjal z https://github.com/dMbski/ESPtree ali čim podobnim ?


Bom kar tukaj prilepil še eno (boljšo) verzijo za NeoPixel WS2812 in podobne.
https://github.com/Aircoookie/WLED

Moje so 3x 50kos WS2811 take https://youtu.be/MUwMilKgH4w?t=184
Narediš efekt(macro) in urnike po želji Applause
Samo so se trikrat podražile od lani Confused

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group