www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Cobblebot

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Luka83
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 15 Nov 2021 22:54
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.20
Kraj: Ziri

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2021 11:14 pm    Naslov sporočila:  Cobblebot Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Trudim se z nastavitvami 3d tiskalnika Cobblebot.

Težava je v tem da enostavno ne morem tiskati ker mi extrudor prične preskakovati ne zmore podajati filamenta. Kot da bi se šoba zamašila. Steperji so umerjeni - XYZ osi se pomikajo točno do mm
- extrudor / original sem zamenjal z bondtechovim in ga umeril dolžina extrudiranega filamenta je enaka kot nastavim v Pronterefaceu
- bovden je dolg cca 500mm
-hot end je trenutno še original - hexagon z 0.4 šobo katero sem zamenjal z novo

Poskušam tiskati z Azurjevim PLA filamentom poskusil sem z temperaturami od 190 pa do 220 stopinj.

Vprašanje je ali je kdo pripravljen pogledati nastavitve v moji verziji Marlina - če sem kje kaj spregledal pri hitrosti tiska ter nastavitve slicerja - uporabjam PrusaSlicer?



Screenshot 2021-11-15 at 21.47.31.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  105.75 KB
 Pogledana:  10 krat

Screenshot 2021-11-15 at 21.47.31.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1020
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 8:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A če na roke potisneš filament skozi vročo šobo gre plastika skozi?

Je ta tiskalnik kdaj prej delal, ali si ga ravno dobil pa ne dela?

Sprašujem zato, ker je lahko razlogov zakaj ti extruder ne dela več, od okvarjenega gonilnika, do prenizko nastavljenega toka, do mehanske okvare kablov ali pa celo napačne vezave koračnega motorja...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Luka83
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 15 Nov 2021 22:54
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.20
Kraj: Ziri

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tiskalnik sem "kupil" na Kikstarterju in ga sam sestavil.

Delal ni nikoli kot bi moral - v startu sem z njim natisnil nekaj manjših delov- nosilec za ventilator napenjalec jermena brez da bi se hot end zamašil.

V začetku nisem imel hlajenja na hot endu zaradi česar se je pregrel v celoti in zmehčal filament. pa je vseeno delovalo
Ročno ga zlahka potiskam skozi hot end tudi filament je lepo staljen in lepo teče brez mehurčkov ipd.

Sumim da sem nekje falil z hitrostmi. Zato bi nekomu poslal Marlin kodo da pogleda nastavitve.
Tudi temperatura se mi zdi ok običajno je 195 do 205 - sicer tudi ročno filament ne bi šel skozi šobo.
Razmišljal sem tudi o zamenjavi hot enda z E3D V6.

Obstoječi hexagon all metal mu je podoben - vidna razlika je le v 6 kotnih Al rebrih namesto okroglega aluminija na V6. Videl sem tudi da deluje na drugih tiskalnikih.

Slicer od Pruse me niti ne skrbi toliko kolikor berem, vidim da ima kar solidne default nastavitve in z njimi bi moralo biti mogoče natisniti nekaj brez mašenja šobe.
Druga opcija je da bi poskusil z marlin firmware "sposodil" od delujočega ender 3 ali 5.

Oziroma vzamem svežo Marlin kodo in vse na novo mogoče bo pomagalo.

Elektronika je stara vsaj 6 let (ramps 1.6)- ampak bi morala delovati pa tudi če počasi. Stepper driverji (A4988) se ne pregrevajo - kar sem meril temperaturo so imeli vsi enako od z os pa do extrudorja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1020
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvo poskusi naredit tole (če seveda še nisi).

Kalibracija E-steps

Glede na to da imaš bowden type extruderja in če ga nisi hladil si lahko pregrel in uničil PTFE cevko.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Luka83
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 15 Nov 2021 22:54
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.20
Kraj: Ziri

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi to sem ze naredil - v startu in se kasneje parkrat - poskusil tudi z liner advance vendar enaka težava.
Počasi se nagibam k nakupu enderja. Cobblebota bom pa predelal v gravirni stroj oz risalni
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je tipičen primer, ko imaš šobo prenisko. Dvigni jo za par desetink
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luka83
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 15 Nov 2021 22:54
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.20
Kraj: Ziri

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom naredil en video ko najdem malo časa.

Šoba dvomim da je preblizu površine. Z merilnimi lističi sem jo nastavil na 0.2 kasneje tudi na 0,15 od steklene površine ( merjeno na vogalih ter sredini postelje ker se je prvi layer slabo prijemal na površino oziroma je bil videti kot da je premalo materiala extrudiranega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group