www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Owon XDM1041

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 7:52 pm    Naslov sporočila: icon_question Owon XDM1041 Odgovori s citatom

Ravno priletelo na email ***klik*** Cena je sprejemliva. Instrumentov je sicer v delavnici dovolj. (celo preveč, tako da so napoti na mizi Brick wall ) Tole bi dal na poličko, da ne bi zavzemalo prostora na mizi. Uporabljal pa bi se kot sem sedaj namizne instrumente. Mnenje?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2537
Aktiv.: 13.13
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2021 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi si raje kupil ročni DMM, kot pa imel tale kvazi namizni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 8:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je že kdo poskusil ali poznajo tile trgovci obrnjeno dvčno obveznost (VAT reverse charge), če kupiš stvar kot firma, ki je davčni zavezanec? Pri evropskih trgovcih preko ebay ali amazon navadno ni težav, nisem pa še poskusil z ostalimi.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Jaz bi si raje kupil ročni DMM, kot pa imel tale kvazi namizni.


Ročnih imam kakih 10...
Trenutno mi služi kot "namizni" VA90A.


Slaba lastnost ročnih je, da zavzemajo prostor na mizi. Namiznega daš na poličko v višino oči.
Še slabša so instrumenti z mehanskim preklopnikom. (dobro bi bilo,da bi človek imel tri roke Wink )

Sicer že kako leto redno uporabljam MT007 V službi je stalno v žepu namesto faznprifarja.

Tale namizni bo zelo verjetno šel v košarico Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 2:23 pm    Naslov sporočila: icon_question Re: Owon XDM1041 Odgovori s citatom

Imam R&S namiznega vendar je prevec v napoto, zato je stalno v omari ali na polici, uporabljam pa Fluke179, ki ga premestim v sekundi.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 3:46 pm    Naslov sporočila: icon_question Re: Owon XDM1041 Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Imam R&S namiznega vendar je prevec v napoto, zato je stalno v omari ali na polici, uporabljam pa Fluke179, ki ga premestim v sekundi.


Te preklopnik ne jezi? Stoji instrument dovolj kompaktno, da lahko zavrtiš preklopnik ne da ga držiš?
Ravno z tem razlogom sem sam kupil tistega s tuch tipkami.
Tudi za tega namiznega me zanima koliko je kompakten na mizi, ko stistaš tipke. Če ga je treba držati potem mi ni uporaben.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 6:18 pm    Naslov sporočila: icon_question Re: Owon XDM1041 Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
s55m je napisal/a:
Imam R&S namiznega vendar je prevec v napoto, zato je stalno v omari ali na polici, uporabljam pa Fluke179, ki ga premestim v sekundi.


Te preklopnik ne jezi? Stoji instrument dovolj kompaktno, da lahko zavrtiš preklopnik ne da ga držiš?
Ravno z tem razlogom sem sam kupil tistega s tuch tipkami.
Tudi za tega namiznega me zanima koliko je kompakten na mizi, ko stistaš tipke. Če ga je treba držati potem mi ni uporaben.


Fluke stoji na mizi dovolj dobro, da lahko obrnem rotacijski gumb za obmocja (je v gumiranem ohisju, pa ne drsi toliko kot klasicni plasticni) . R&S je star iz zacetka 90h in ima soft touch tipke, tako da ni problema, ker je dovolj tezak. Prvo nadstropje nad mizo pa je tako natovorjeno, z drugimi instrumenti, da je tezko najti mesto za vzigalice.. Mene strasno motijo vodniki, ki mi visijo v vidnem polju (ce je instrument na polici nad mizo).



Miza.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  242.51 KB
 Pogledana:  42 krat

Miza.jpg



_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2021 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uh, je počasen. Neuporabno za moje želje.
Tudi na moji mizi je fluke 87 in nimam niti potrebe po čem drugim

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group