www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Chrome - Ura prehiteva

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 3:33 pm    Naslov sporočila:  Chrome - Ura prehiteva Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
mama ima rač z XP in uporablja Chrome. Za 72.letnico je to dovolj.
Problem se je pričel pojavljati pri nekaterih web strani npr. www.lokalno.si radio ali www.krka.si itd. Nekatere strani pa delujejo BP. Enostavno ji napiše, da ura prehiteva a ura je nastavljena pravilno.
Kje je lahko problem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V časovnih nastavitvah za Internetni čas vpiši:
ntp1.arnes.si
, da se čas sinhronizira z Arnesovim strežnikom.
https://s5tech.net/download/file.php?id=37136&mode=view
Še klik na Posodobi zdaj.
Po restartu test.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dušan,hvala za to. Imela je naštimano na time.windows.com. Po popravku na arnes je enako. Na FF dela ampak je računalnik v letih, tako, da uporablja Chrome.
Če je pa ura zaostajaja je bil pa problem z baterijico na matični.
Na mojem(bivšem tvojem)rač. mi tudi teži z uro na Chrome.
Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na delovnem računalniku imam WinXP in z brskalnikom Chrome ne morem dostopat ba portal zavarovalnice Generali, še prej je bilo to pri Adriatic Slovenica. No, po združitvi s Chrome ni pogojev da deluje, enako mi javlja da ura prehiteva, da ni točna, napaka pa: NET::ERR_CERT_DATE_INVALID

Ni problem, ker ura ni pravilna, lahko je točna do sekunde ali nekaj sekund gor ali dol, ne dela in pika. Prepričan sem, da je to zaradi zastarelega operacijskega sistema na katerega ni mogoče naložiti dovolj nove verzije Chrome, najbrž tudi ni možno, ker na XP pač ne gre, ni podprto. Z brskalnikom Firefox deluje normalno, tudi s certifikatom sigen-ca se lahko prijavim, ni potrebe po registraciji.

Chrome ne uporabljam več, sem ugotovil da je še bolj požrešen kot FF, je pa res, da FF v kombinaciji z XP nekako ne pusti normalno ugasnit računalnik, se kar matra da zaključi, ampak gre.

Na Win7 teh težav ni, iz principa uporabljam FF, ugotovil sem tudi, da mojim željam ustreza še bolj kot Chrome in veliko bolje izpolnjuje moja pričakovanja. Chrome je pri meni na črnem seznamu.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To se je pričelo pojavljat včeraj. Ostalo še nekako deluje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če na računalniku ni bilo nič spremenjeno, so spremenili oni na strežniku...
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na A1 mi v uvodu (tajnica) pove, da imajo težave. Kakšne pa še ne vem,ker jih ne dobim. Na računalnuku pa ni bilo sprememb.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne se smejat, prosim Very Happy
Danes je pri nas 2. Januar leta 2017. Če dam nazaj, mi napiše,da ura zaostaja,če dam pa na današnji dan pa ura prehiteva.
Strani,ki jih pa prej ni odpiralo pa sedaj odpre.
V čem je hec?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti kdaj napiše, da povezava ni varna?
V Chromu (pod Privacy and security) še izbriši cache, cookije in zgodovino brskanja.

Razlaga, Razlaga, da je povezano z SSL, varno povezavo itd.
Ponovno nastavi časovni pas, datum, uro... za test izbriši time server in odstrani kljukico pri Synchronize...
Po restartu, test.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težava je s certifikatom na računalniku. Mislim, da je potrebno je posodobiti korenski certifikat na PC. Pri novejših Windows se to dogaja avtomatsko s posodobitvami, če so vključene. Podoben problem je lahko tudi na novejših Windows.
Chrome ti izpiše sistemski čas, ko pride do te napake in občutljivost ni tako velika, da bi veljale milisekunde.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 166
Aktiv.: 4.89
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://letsencrypt.org/docs/dst-root-ca-x3-expiration-september-2021/

https://scotthelme.co.uk/lets-encrypt-old-root-expiration/

Kdor uporablja njihove certifikate ima težave - potek root certifikata.

Smo imeli v firmi isto težavo - Chrome je za nekatere naše portale javljal cert error, time error itd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Ti kdaj napiše, da povezava ni varna?
V Chromu (pod Privacy and security) še izbriši cache, cookije in zgodovino brskanja.

Razlaga, Razlaga, da je povezano z SSL, varno povezavo itd.
Ponovno nastavi časovni pas, datum, uro... za test izbriši time server in odstrani kljukico pri Synchronize...
Po restartu, test.


Ok. Napiše mi "Vaša povezava ni zasebna"
Spodaj mi napiše dodatno. Klik na to mi napiše ga je google zaščiten z nekimi podatki...
HTTPS je prečrtan. Spodaj mi ponudi link do željenega mesta in stran deluje.
Pa še nekaj: Napiše tudi na neki vremenski strani support.google.com ni mogoče obiskati (na mojem rač.dela normalno ta stran isto xp in chrome.) saj uporablja protokol HSTS (mogoče bo stran delovala kasneje izpiše).

Osnove delajo, ko bo pa spet težil za uro bom šel pa po postopku,ki si ga napisal. Ostajamo v letu 2017 HI.

Hvala zaenkrat.
L.p
Aleš
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj se je zgodilo? Včeraj opazim, da Chrome na maminim rač. deluje normalno Shocked
Ne javlja več napake, da ura prehiteva niti o neki zasebni povzavi, da ni varna... Ura in datum sta pravilna.

Think

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group