www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

unRAID

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2021 2:07 pm    Naslov sporočila:  unRAID Odgovori s citatom

Nisem zaledil teme o unRAID. Na eno staro plato sem si ga namestil in zdaj čakam, da se zgenerira parity disk. 10TB (praznega) diska rabi 14 ur d'oh! No, pa saj če bi bil poln, bi bilo isto.

Ima kdo kaj izkušenj, oz. uporablja unRAID doma / na poslu? Jaz kakih 15 let uporabljam freenas, ampak sem naletel na težavo. Na obstoječem sistemu mi ne prepozna 10TB diskov, naslednik TrueNAS je pa veliko zahtevnejši glede hardvera in na moji stari atom matični s 4GB RAMa ne deluje več. Saj morda je čas za menjavo. Upam, da se obnese. Res pa ni zastonj, kot truenas. Ampak licenca za 6 priključenih diskov tudi ni pretirana (69 usd). Vsekakor manj kot da grem nabavljat kak synology.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zenercevap
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 01 Mar 2022 21:25
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2022 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo. Smile

Unraid uporabljam že 3 leta bez problemov. Mogoče vaš disk potrebuje 3.3V pin mod?

https://www.instructables.com/How-to-Fix-the-33V-Pin-Issue-in-White-Label-Disks-/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2022 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za link.

Unraid zdaj uporabljam že slabega pol leta. Licenco imam od decembra. Dela res super, saj niti ne vem, da dela Smile Po inštalaciji (zelo enostavna) sem nastavil še uporabnike in sharing. Večinoma itak uporabljam za backup in za vsakdanje share-anje (npr. fajle z G-kodo iz računala za CAM v pisarni na računalo za CNC v garaži).

Za backup pa uporabljam brezplačno varianto veeam. Glede na to, da je prostora dovolj delam backup celega sistema (ob nedeljah poln, sicer pa vsak dan inkrementalni).

To se mi zdi kar optimalna kombinacije.



veeam.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  39.57 KB
 Pogledana:  7 krat

veeam.jpg



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group