www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Graviranje tipkovnice

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 11:38 am    Naslov sporočila:  Graviranje tipkovnice Odgovori s citatom

Na prenosniku z nemškim "layoutom" tipkovnice bi želel dodati Č Š Ž ter vsaj # in @ na pravo mesto. Od ponudnikov storitve, ki sem ukvarjajo z laserskim graviranjem tipkovnic (in sem jih našel na Internetu), bi mi bilo najlažje zapeljati semle:

https://modularis.si/izdelki/lasersko-graviranje/

Z njimi sem že govoril po telefonu, zanima pa me, ali ima kdo s takim laserskim graviranjem osvetljene tipkovnice na prenosniku kake izkušnje?

Vsak namig dobrodošel, v naprej hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa, da pa bi kupil (novo ali rabljeno) SLO tipkovnico, ki paše na tvoj tip prenosnika?
(zagotovo ima več modelov enak tip tipkovnice)

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nalepke pa niso dobre?
Sicer pa, za kateri prenosnik gre?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prenosnik je nov in predviden za darilo ter mora biti čimbolj brezhiben. Tudi sam sem pomislil na menjavo tipkovnice, vendar je pri prenosnikih pogosto zahtevna, je treba podreti kar nekaj stvari, da se pride do nje (tako izkušnjo imam s prenosnikom Akoya Medion). Pa poceni tudi niso. Lasersko graviranje stane manj kot 25 EUR. Gre pa za Lenovo Ideapad.


Tipkovnica_DE_Ideapad.jpg
 Opis:
Tipkovnica
 Velikost datoteke:  563.92 KB
 Pogledana:  28 krat

Tipkovnica_DE_Ideapad.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri starejših prenosnikih ni tako pogosto zahtevna menjava tipkovnice, pri novih je pa to zopet nova zgodba, ker je ponavadi tipkovnica vdelana v zgornji pokrov
in tako na hitro, pri Ideapadu je potrebno vse drobovje pobrati ven, zamenjat zgornji del in vstavit drobovje nazaj.
To se pravi odviti kakšnih 15-20 vijakov, odpeti kar nekaj povezav in je to to, v glavnem.
Ampak to je dela za max. 1h.
Na tem posnetku lahko vidiš, da ni tako zelo zahtevno, seveda pa moraš biti pozoren na vijake in
na samo zategovanje vijakov, da jih ne zategneš premočno.

2 tedna nazaj sem kupil v tej trgovini nalepke in so čisto OK, če se ne motim, oz. če prav vidim, je pa tvoja tipkovnica osvetljena, torej teh 8 tipk, katere bi moral prelepiti, ne bo osvetljenih.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za mnenja in sugestije. Upal sem sicer, da se bo našel kdo, ki je tako gravuro že dal delat in bi lahko komentiral, kako je vse skupaj izpadlo.

Nalepke se načeloma dobijo tudi transparentne, tako da originalni znaki ostanejo osvetljeni, če se le ne pokrije z dodanim:

https://www.techtrade.si/nalepka-za-tipkovnico-slo-znaki-beli-prozorna-7710001

Verjetno uporabno za # in @, pri Č Š Ž pa predvidevam bolj smiselno, da je nalepka prekrivna in stari znak (specifične črke nemške abecede) v celoti prekrije.

LP, Sandi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
A.B.
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jan 2009 14:50
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.47

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem kupil osvetljeno Logitech tipkovnico z dodatnimi graviranimi slovenskimi znaki. Pač zraven je graviran še slovenski znak. Č, Š, Ž izpade ok, ker je zraven dovolj prostora in je črka na sredini. Z je gravirana spodnji desni kot originalne črke Y, Y pa zgornji desni kot originalne črke Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4591
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem kupoval novo (klasično) tipkovnico sem vzel ono z lasersko gravuro. V enem tednu sem jo vrnil nazaj. Ni mi bilo všeč. One gravirani napisi so čisto drugačni od ostalih tipk.
Verjetno je nalepka boljša rešitev

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.14
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj glas je za lasersko graviranje.
Osvetljena tipkovnica bo svetila tudi pri dodatno graviranih črkah. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 394
Aktiv.: 2.22
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nedavno sem kupoval "refurbished" prenosnik, v bistvu nov, samo lanski model. V glavnem gre za prenosnike, ni v osnovi niso mišljeni za SLO trg. Vsi prodajalci ponujajo gravirano tipkovnico (ali 5 eur popusta, če ni gravure). Ti gravirani znaki vsaj na temu kupljenemu prenosniku izgledajo zelo podobno originalom, priporočam.
Nalepke se z gravuro vsekakor sploh ne morejo primerjat.

P.S. Seveda govorimo o osvetljeni tipkovnici. Za neosvetljeno bi mogoče celo šlo z nalepkami.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group