www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Računalnik - mnenje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2022 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
Za sebe še ne vem, a vse bolj se nagibam k obnovljenemu, glede na ...............

Od tistega, ki se prižge šele po tretjem poizkusu, pojdi stran!
Za mamo bi bil, po mojem mišljenju, ta, za katerega si podal povezavo skoraj odličen!
Tako ali tako, za neko povprečno uporabo, ne potrebuje ne vem kaj. Ta ima SSD, dovolj RAMa, nima dodatne grafične, kar pa ni problem za kar ga bo uporabljala.

Pri nakupu novega, sem se pa sam držal principa, kupi najnovejše, kar je prišlo na trg, da bo nekaj časa mir.
l.2009 sem kupil HP EB8740w in imam še danes mir, oz. deluje BP kljub Win 7, seveda s SSD diskom.
Seveda je pa tako ali tako odvisno za kaj se bo čarunalnik uporabljal.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Tor Jan 04, 2022 10:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.36
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2022 11:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po posvetu in optimizaciji glede za namen uporabe sem od Anni d.o.o. ZA NOV PC dobil zelo dobro ponudbo. Njihova ponudba je bila le slabih 50 evrov dražja z nekaj generacij novejšim procesorjem i5 kot je bil rabljen PC na BBT. Do sedaj sem skoraj vsako leto kaj kupil v BBT, letos pa je bila razlika med 2,5 let starim in novim PCjem mizerna in nakup rabljenega se ta hip ni več splačal še posebej, ker ima novi sedaj več RAMa, večji SSD in WIN11!! Kot je rekel Mucek, sem bil izjemno presenečen, res pa je, da sem jih poklical in razložil kaj pravzaprav rabim.
Tudi jaz dajem VELIK +++ za Anni !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
Za sebe še ne vem, a vse bolj se nagibam k obnovljenemu, glede na prebrano.
Sem pa naletel na enega za mamo( trenutno ima procesor 2.80 in 1GB rama). Ta se prižiga celo večnost.., včasih štarta po treh poizkusih...
Je mogoče ta vreden tega denarja za njo https://itdom.si/product/lenovo-thinkcentre-m93pi58gb256gb500gblptcomwin10/ gleda pa itak samo novice pa kakšen posnetek zraven novic.
Vredu bo. Ne samo vredu novice bi lahko gledala na zahtevo v UHD.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_S je napisal/a:
Po posvetu in optimizaciji glede za namen uporabe sem od Anni d.o.o. ZA NOV PC dobil zelo dobro ponudbo. Njihova ponudba je bila le slabih 50 evrov dražja z nekaj generacij novejšim procesorjem i5 kot je bil rabljen PC na BBT. Do sedaj sem skoraj vsako leto kaj kupil v BBT, letos pa je bila razlika med 2,5 let starim in novim PCjem mizerna in nakup rabljenega se ta hip ni več splačal še posebej, ker ima novi sedaj več RAMa, večji SSD in WIN11!! Kot je rekel Mucek, sem bil izjemno presenečen, res pa je, da sem jih poklical in razložil kaj pravzaprav rabim.
Tudi jaz dajem VELIK +++ za Anni !


Jap, rabljenim računalnikom s v koronskem času cene tako poskočile, da je resnično vprašanje, ali se ga splača kupiti ali ne. OK - če kupuješ nek dražji računalnik za terensko delo, kjer iščeš predvsem kvalitetno izdelavo/ohišje/tipkovnico in performanse niso tako kritične, potem da, za namiznega ali nizkocenovnega je pa v teh časih nakup novega tam-tam ...

LP, g

p.s. Ja, tudi jaz pohvalim Anni ... So se potrudili, pa še čokolado smo dobili Wink Wink Wink
p.p.s. Drugače smo pa mi tegale nabavili za "servisnega": https://pocenipc.com/prenosniki/lenovo-thinkpad-yoga-12-touchscreen Zelo luštna in robustna igračka + zaslon se obrne okoli in ga lahko imaš kot "tablico", kar je skrajno uporabno v določenih terenskih situacijah.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.17
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem nabavil pred že 3 leti rabljene namizne HP-je iz nemške trgovine. Cene so bile smešne, napram novim. Nov SSD + windows 10, ti računalniki so od začetka v pogonu 24/7 in nobenih težav z njimi. No, enemu sem moral menjati bios baterijo. Vsekakor je poslovna oprema, posebej brand, precej kvalitetnejša od svetlečih komercialnih igračk.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 914
Aktiv.: 5.55
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2022 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stvar glede mene je rešena. Danes me je obiskal zelo prijazen član tega foruma in mi mašino pripeljal na dom.

Lenovo M900 Tower
Konfiguracija; CPU i5-6500, 8GB DDR4 RAM, integrirana grafika HD630, diski so trije - hitri 256GB NVME ssd, 250GB SATA SSD, 3TB WD RED + nova tipkovnica in miška.

Ima še garancije 2 leti in osem mesecev.
Cenovno zelo zelo ugodno.
Hvala kolega.

Tisto za 200€ za mamo bo pa pri penziji.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.89
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM, iz katere nemške trgovine? prosim link
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj

tile so ful luštni ( imam )pa izredno dobra navodila za kopat po njem ( manjka mu še originalna antena) WiFi

https://www.ebay.de/itm/255337169334

PS imeti moraš obvezno sliko zadnjega dela ker so konfiguracije lahko zelo različne !

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.89
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zanimivo in solidne cene
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

recimo tale je čista zmaga

https://www.ebay.de/itm/275117492545?hash=item400e47c941:g:IWIAAOSwNaNh3YrW

i7 7700T ( ta proc je na splošno težko dobit in je drag )
250Gb NvME
16Gb ram
ima usb 3.0 (lenovo ima črne )
zadaj 2 DP , 4 x USB , 1x HDMI , WIfi , RJ45
notri ma plac za še en SSD

pa letnik 2017

PS mu pa manjka protiprašna mrežica ( čez rdeč pravokotnik se natakne enaka maska kot je videti sedaj notri je pa ultrafina mrežica )

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.62

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 20, 2022 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojz54 je napisal/a:
MarkoM, iz katere nemške trgovine? prosim link

Ker ravno gledam za neko rabljeno ropotijo mi je nekje davno ostalo v spominu, da je to bila https://it-versand.com/
Samo ker so šle cene gor lahko mimo grede daš 50 do 100 evrov plus od treh let nazaj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.17
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 21, 2022 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tukaj sem kupoval. Vsi trije pc-ji še danes delajo b.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group