www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zastonj elektrika???

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.14
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 7:54 pm    Naslov sporočila:  Zastonj elektrika??? Odgovori s citatom

...zanimiv primer:

https://www.youtube.com/watch?v=ux-Tg8zEBVc&t=1s

_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepa razlaga.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2022 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lani poleti pridem k stricu in mi pravi da mu teče na pipo za mrzlo vodo topla- vroča voda,. Mu pravim ,a se hecaš, ker ta pipa sploh ni vezna na bojler, ni bilo veliko časa,
ter odšli, Pridejo naslednjič spet enako, res da je bilo poletje ne bi smelo vodo segreti saj gre pod zemljo ,spet so na hitro odšli , ker ni on vozil,
Mi pa reče naj si vzamem betonske stolpe ,ker je trtje posekal. Jaz malo na to pozabil , mi čez čas reče še enkrat, preteče kak teden dva, pa , da ne bo rekel spet , grem , da jih izruvam, Začnem žico odvijat z stolpov v začetku je bil žica dokaj zarjavela, ko grem proti sredini je žica manj zarjavela, začutim, ko da je rahla napetost, si mislim, kako bi to bilo ? Grem naprej z odvijanjem, pridem do žic ,ki so bile brez rje, me kar bolj požgečka, dobro da je bilo koliko toliko suho po tleh. Vzamem telefon kličem Elektro. Jim povem , priletijo tam trije bolj novinci, Ker ta stari so šli pred nekaj meseci v penzijo . Izmerijo napetost med žicami in zemljo cca 174 V , ter po vse kovinskih delih na teh vikendih dokaj identično . Soseda pravi ,( ona živi bolj stran , pri njej je bilo OK ) ja mene je tudi zatreslo , ko je šla mimo se je prijela slučajno za eno žico ,samo je bila tiho, pa še nekega mimoidočega, ki je šel ob poti tudi….
Ta žica je povezana po celi parceli in še v sosednjo , jim pravim to je verjetno vzrok ,da se pojavi na pipi za mrzlo vodo topla – vroča voda . Jim pravim, da so pred parimi meseci prestavili dovod do teh vikendov. Pred nekaj časa so tudi menjali trafo v tem delu naselja, jim pravim, da ni kaj po nuli priletelo gor , leti en dol preverjat, nič ni bolje, začnejo odklapljat na strehah, nič ne odkrijejo, priletita še dva iz elektra, no po dveh dobrih urah se je pokazal vzrok . Kabel ki je bil prestavljen in zamaknjen na štendarju pregrizlo izolacijo na fazi, se po nekih čudnih kovinskih delih preneslo dol na ostale kovinske materiale ……………

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group