www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Rezkanje PCB na kitajskem CNC-ju 3018
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ima kdo namen kupit tale kitajski CNC trenutno je na Bangoodu zelo ugodna cena-
***klik*** 116€ brez poštnine s Poljske. Koliko sem sledil prehodnje akcije je zelo hitro pošel.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker ga ni prinesel ne Miklavž, ne božiček, pa tudi dedek mraz ne, sem ga pa sam naročil. Smile
Ko ga pa dobim, se bom pa oglasil in prosil za pomoč oz namige za varno in dolgotrajno delo. Namreč, to bo moje prvo srečanje z CNC-ji in nasploh z CAD programi.

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetnika je zadeva kar uporabna. Kako uro ti bo vzelo, da ga sestaviš. Drži se napotkov navodil-sledi korakom, da ne boš kaj sestavljenega ponovno razstavljal. Confused
Meni se je zgodilo, ker sem bi "prehiter".
Za sestavljanje je precej lažja "profi" varianta. Tista je skupaj za 15 minut.
(sem sestavljal obe)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pa je PRO verzija res tok boljša?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mmelektronika je napisal/a:
pa je PRO verzija res tok boljša?


Ne bi rekel, da je boljša. Tam je nekaj delov s plastike - oba stranska nosilca, ter sprednji in zadnji del spodnjega dela. Ima pa precej manj sestavnih delov. Zaradi tega bi bila morda bolj kompaktna. Tale je cel iz alu profilov - razen del Z- osi, ki je na obeh iz plastike. Tale tehta 7.5kg, profi pa 4,5kg.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Silvo: Na slikah tvojega vidim končno stikalo tam pri špindlu. To si verjetno sam dogradil ?
Pri mojemu jih ni bilo vendar že imam stikalca in žice - skoraj obvezna oprema Wink
Pa tudi kabelska veriga bo na zgornji osi z 4mm cevko za odpihovanje.
Sicer ne vem, kdaj bo končano d'oh! Ta teden sem v karanteni večina ropotije pa v klubu, kamor zaradi starejših in mladine raje ne hodim Rolling Eyes

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno vprašanje.
Kako je z rezkarji? Je kaj priloženo? Kje in kakšne nabavit za začetnika? Prvenstveno bo za rezkanje PCB-jev ( ene 5x/leto), sicer pa za rezkanje lesa, akrila, mogoče tudi aluminij.

Na katerem materialu priporočate učenje?

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert,

Končna stikala sem sam dogradil. Krmilnik ima priklope za njih. Le softwersko jih je treba omogočit. Imam jih sicer le za home. Sam krmilnik sicer omogoča "softlimit"

malci,
Sam sem dobil zraven par rezkerjev za PCB. Niso nevem kake kvalitete. Za začetek so dobri.

Mogoče še eno opozorilo. Z os je sestavljena. Preveri, če je sklopka med koračnikom in pogonom zategnjena. Moje prvo rezkanje je šlo v mizo Brick wall Sklopka ni bila zategnjena. Z se je spustil, dvignil se pa ni. Ko sem to opazil je bil že v mizi.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, daj še razloži, kako hudiča narediš "točkanje - kernanje" lukenj na padih? Že v risanju vezja, ali v flatcamu?
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Silvo, daj še razloži, kako hudiča narediš "točkanje - kernanje" lukenj na padih? Že v risanju vezja, ali v flatcamu?


V izvozu iz SprintLayouta.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No ja, tega nikakor ne najdem v KiCadu, pa nima veze, bom dodal mini slepe "pade".
V glavnem, po nekaj polomljenih rezkarjih in kvadratnih dm pertinaksa sem nekaj le spacal. Vmes se moral znivelirati mizo, ki je bila oh in sploh ravna Brick wall Brick wall Brick wall . Luknje so kakor so, niso mi ravno všeč. Verjetno zato ker ni točkano. Tudi ta platka je zrezkana z malo slabšim rezkarjem. (šparamo) So pa ti Sorotecovi kvalitetni, res.



20220128_075602.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.91 MB
 Pogledana:  46 krat

20220128_075602.jpg



_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To da izvrtine niso v centru je krivo ravno to, da ni točkano. Zaradi tega pride do odnašanja svedra. Vse je seveda tudi odvisno od samega svedra. Malo lahko to umiliš, če zmanjšaš hitrost vrtanja.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KiCad ne omogoča točkanja. Kaj čem, dve gkodi za vrtanje generiram, eno kar z rezkarjem -0,05mm, z drugo pa normalno skozi platko s svedrom. Pomaga.


20220128_152048.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.41 MB
 Pogledana:  43 krat

20220128_152048.jpg



_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čisto solidno narejeno. Applause Da rez ni najbolj gladek je verjetno kriv rezkar?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, ta je zrezkana z novim... ne vem še kaj bi lahko izboljšal. Mogoče 2 prehoda, boljši pertinaks...
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group