www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Magnetno gretje z neodim magneti
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 2:23 pm    Naslov sporočila:  Magnetno gretje z neodim magneti Odgovori s citatom

Po večletni odsotnosti s tega foruma , sprašujem, ali se je že kdaj razpravljalo na tem forumu o magnetnem gretju z neodim magneti za gretje hiše ali kot nadomestilo za električni bojler. Kolikor imam informacij, naj bi bilo takšno gretje glede porabe električne energije precej učinkovitejše glede na druge principe gretja (cca 90% manj glede na klasičen električni bojler) ali toplotno ćrpalko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.53
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se ne splača bolj, če narediš generator, ki ga poganjajo magneti in dobiš 100% free energijo?
Mr. Green

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.52
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Perpetum mobile očitno še ni mrtev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=_w9fcOXMOvw

To je njegova prva verzija in ni zadnja. Tukaj je razložen princip delovanja . Temelji na Lenzovem zakonu elektromagnetne indukcije. Človek je izumitelj in lastnik več patentov po svetu in v Hrvaški (preko 70). To ni fakenews. Prosim,da tisti , ki komentirate to , da komentirate spoštljivo . Če se je že kdo srečal s tem , da pove svojo izkušnjo o tem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne me [cenzurirano]
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igor je napisal/a:
To ni fakenews.

O tem je res škoda časa razpravljat, čeprav je žal večinoma točno to: FAKE Liar

igor je napisal/a:
Prosim,da tisti , ki komentirate to , da komentirate spoštljivo . Če se je že kdo srečal s tem , da pove svojo izkušnjo o tem.

Nespoštljivost se začne zelo hitro, takoj ko sodelujoči ugotovijo, da se nekaj ne ujema s splošno znanimi zakoni fizike in kadar niso predstavljeni dokazi in kadar je preveč očitno da je prelepo da bi bilo res.

igor je napisal/a:
Kolikor imam informacij, naj bi bilo takšno gretje glede porabe električne energije precej učinkovitejše glede na druge principe gretja (cca 90% manj glede na klasičen električni bojler) ali toplotno ćrpalko.

Ja, točno to, kolikor imaš informacij.

Nadvse spoštljivo in resno postavljam vprašanje: katere in kakšne informacije imaš? Naštej in natančno predstavi te informacije.

Povezava na YT v bistvu ni kakšna posebna informacija, saj ni nobenih konkretnih podatkov in hkrati ni povedal nič novega.

Gretje zagotovo deluje, nadvse pomemben podatek žal manjka, to je razmerje med vloženo in dobljeno energijo.

Prepričani smo lahko, da je razmerje 100% ali 1:1 ker se vsa vložena energija dejansko pretvori v toploto, kar pomeni da zakon o ohranitvi energije velja.

Da je izplen energije večji od vložene energije, to bo pa treba dokazat in šele po dokazilu te trditve bodo ljudje Applause
brez dokazov pa bodo ljudje Shame on you Think Whistle Brick wall Rolling Eyes

Skoraj hkratna primerjava klasičnega bojlerja na električni grelec in toplotno črpalko ne gre skupaj, saj je razlika med tema dvema načinoma gretja zelo velika. Torej, primerjava naj bi bila podana bolj natančno, za vsak primerjan tip gretja posebej.

Take primerjave, ko nekdo ki primerja, meša tako očitno različne načine gretja, upravičeno vzbuja dvom pri bralcih, posledično se zato vrnemo na začetek mojega odgovora: fake in spoštljivost.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'


Nazadnje urejal/a v.j. Pet Feb 04, 2022 8:36 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni kaj dodati. 100% se strinjam s tem, kar je napisal Vili.
Žal je na Youtube ogromno "neverjetnih" posnetkov. Avtorji točno vedo zakaj jih ustvarjajo. Vsak klik namreč šteje...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred štirimi dnevi, mi je poslal nov eno minutni video velikosti 16GB. Tudi v tem videu se bolj malo vidi. Na žalost ga ne znam poslati na forum . V tem videu uporablja trofazni motor za pogon magnetov, kjer ima stikalo zvezda - trikot, vendar je zagotovil,da je poraba 200W. Za magnete mi je dejal ,da uporablja neodim magnete- najmočnejše,kar jih je moč dobiti na Kitajskem. Več nisem uspel izvedeti. Te naprave tudi prodaja (cena okoli 3500€) Mogoče sem v zmoti glede delovanja te naprave, vendar če pogledam , s čem se je ta človek uspešno ukvarjal nisem tako zelo prepričan , da imajo ti stari forumaši prav .
Med drugim je uspel predelati motor, ki ga poganja voda (vendar pravi,da mu pri tej predelavi ne uspe regulirati jakosti delovanja motorja. Traktor je uspel predelati, da mu deluje na mešanico vode in bencina.
Naredil je peči, ki jih je tudi prodajal , s katerimi iz organskih in anorganskih odpadkov dobiva biodizel.
Ne verjamem, da so ti stari forumaši , ki so na jeziku precej močni vsaj do polovice tako uspešni kot on. In na koncu bom izdal še ime tega človeka Ivan Jakobović iz Slavonskega broda. Preden sodite , si poglejte kaj več (tudi pogovore na televizji).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, pošlji mi video datoteko na email,, bom pogledal in uredil vidnost, če želiš.

Glede na napisano si mi že vzbudil dvom.... možakar prodaja to in ono.... saj je prav, da je podjeten, ampak nas ni treba Liar Shame on you

Dva moja prijatelja sta pred leti šla na ogled čudežne naprave v Srbijo.... ker sta na garažni predstavitvi preveč spraševala, so ju pospremili ven... in odšla sta domov Think

Odprt sem za vse mogoče, ampak brez dokazov je zame zanimanja kmalu konec, ker je škoda mojega dragocenega časa.

Kaj je narobe s starimi forumaši ??? Think
Res so eni tečni za popi.... , ampak glede znanja in izkušenj so možakarji večinoma spoštovanja vredni. Zase menim, da sem uspel in dosegel dovolj, saj sem se lahko pri svojih 50 neformalno upokojil, kar pomeni da mi ni treba delat. No, vseeno bom delal, predvsem za svojo dušo...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 311
Aktiv.: 2.60
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igor je napisal/a:

Traktor je uspel predelati, da mu deluje na mešanico vode in bencina.

To ni nič novega. Pojavilo se je na avto dirkah že pred ww1. Ampak do danes niso mogli rešiti problema s korozijo, ki jo povzroča uparjanje vode v cilindrih. To deluje, samo življenska doba takega motorja je zelo kratka zato se to ni prijelo v praksi.
l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 426
Aktiv.: 4.36
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2022 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor ne bodi naivčina! Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 1:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor, praviš da je možakar lastnik več patentov. A lahko daš link na kakšnega?
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 7:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej v Google. Vpiši ime in priimek in našel boš marsikaj o njem . Lahko ti dam tudi njegovo telefonsko številko 035 226309- Hrvaška. Z njim sem govoril pred cca enim tednom. V kolikor je vsaj nekaj res, kar sem zasledil na netu, se mu lahko samo klanjam. Sicer pa je stvar sorazmerno jasna . Ve se za princip delovanja. Poraba same naprave se tudi ve (vsaj tako mi je zagotovil po telefonu- v prvem videu in po telefonu). Če mislite da laže ,si zagotovite pravni način, da lahko napravo tudi vrrnete, če ne dosega tehnićnih karakteristik. Izdelek naročiš pri njem (plačaš tistih 3500€). Kolikor sem razbral , je ustanovil nek svoj raziskovalni institut s svojimi nekdanjimi učenci Jaz zaenkrat nisem v stanju, da bi to kupil, ker trenutno vlagam vse svoje prihranke v hišo. Moj EMŠO je precej blizu njegovemu. Me pa zelo zanima. Prvotno sem razmišljal o nabavi toplotne črpalke, ki bi jo kupil, ko bo zato prišel čas. Cena je približno ekvivalentna ceni toplotne črpalke. Vendar če je poraba res takšna ,se mi zdi to boljša investicija . Slaba stran se mi zdi precejšnja glasnost same naprave. Inovator pravi,da je to posledica kavitacije,ki ima takšen zvok. Mislim,da bi se tudi to znalo rešiti z dobro zvočno izolacijo prostora. Sliši se kot delovanje pralnega stroja v načinu centrifuga ,vendar mislim , da je glasneje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo naglas razmisljam: cemu stran metati denar z necim, kar je (milo receno) megla, ce lahko za isti denar dobis zadevo, ki deluje (TC)?

Drugace pa, physics sucks. Ruins all the best ideas ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.53
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 9:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor, tezko je prepricati prepricanega. Moj nasvet in mnenje je enako, kot od vseh pred menoj. Pa komentarje si preberi na Youtube-u si preberi. Ne samo tiste, ki so ti vsec. Takoj bos opazil razliko med komentarji "fizikalno" nepismenih in tistimi, ki so argumentirani in brez psovk in zaljivk.
Vsaj po do sedaj znanih zakonih fizike, lahko garantiram, da stvar ne deluje. Vodo sicer zagotovo segreva, a vlozek energije v vrtenje motorja je vecji od dobljene energije v topli vodi.

Merilnik porabe na vhodu motorja in merjenje vhodne in izhodne temperature vode z znanim pretokom bi ti dalo pravi podatek. A tega avtor zagotovo ne bo naredil.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group