www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Magnetno gretje z neodim magneti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si mogoče mene mislil za prepričanega, potem se motiš. Jaz sem prišel do tega cloveka pred enim tednom. Vsekakor želim prej preden se lotim takšnega primera prej prepričati, da stvar deluje in da je tudi izkoristek temu primeren. Zato sem tudi podal to vprašanje na forum. Vendar vem, da je na forumih tudi precej ljudi, ki tudi mlatijo prazno slamo , tako kot je to vsepovsod. Le redki so, ki nekaj vedo. Zato sem že v začetku dal povdarek, da ljudje povedo svoje mnenje spoštljivo. Pričakoval sem precejšnjo negativno reakcijo.Sam nisem med tistimi, ki bi se hvalili,kako so uspešni že pri pedesetih, da se lahko upokojijo Kolikor se spomnim (mislim,da mu je ime Vili- Reber)sem včasih zelo rad prebiral forum Elektron, vendar,če iz današnjega zornega kota pogledam , ne najdem ničesar takšnega ,da bi lahko rekel , kako zelo strokoven je bil ta forum. Prav zelo veliko boljši tudi tudi ta forum ni, čeprav lahko rečem da je boljši. Moje mnenje glede te naprave je :
Znan je fizikalni pojav,zaradi katerega se voda segreva, ni pa ključnega podatka izkoristka takšne naprave. Jaz nimam zadosti izkušenj,da bi to lahko ocenil. Moja želja je , da bi našel kakšnega človeka ,ki kaj več ve o teh stvareh. V prvi polovici mojega službovanja sem bil zaposlen na znanem slovenskem institutu v aplikativnem odseku. Moj šef je bil po izobrazbi fizik. Vse kar smo delali v njegovem odseku je bilo v glavnem plod njegove pameti. Poleg fizike je dobro obvladoval tudi elektroniko. Ne vem če je še živ. Če je, bi moral imeti že blizu 90 let. Na pokopališču ga še nisem zasledil. Po tem sklepam , da je še živ. Njegovo mnenje bi mi veliko pomenilo.
Glede samih magnetov bi rekel,da ni nepomemben podatek kako močni so ti magneti. Pred 30 leti še niso bili tako močni. Še to bi povedal. Neka moja znanka mi je pravkar sporočila,da se je s pojavom magnetnega gretja ukvarjal tud iznan slovenski miljonar(zaenkrat ne bom razkril imena). Če je vse to res in če stvar deluje, si predstavljam,da bo iz tega še nekaj nastalo. Sicer je pa tako. Povedal sem vam telefonsko številko inovatorja in se z njim pomenite Za uspešne inovatorje na tem forumu ne bi smelo biti problem kupiti napravo (3500€).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor K
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Feb 2022 10:37
Prispevkov: 78
Aktiv.: 2.91

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva je več kot preprosta.
Vprašaj se zakaj prodaja stroj za 3500€ posameznikom, če pa je dejanska vrednost vsaj nekaj 1000 milijard, če seveda res dela to, kar avtor trdi.

Če ti bo to odgovoril in te bo prepričal, potem pa si vsekakor zaslužiš ta stroj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor, iskal sem v google patent search, pa v USPTO bazi (ameriški), pa ne najdem nobenega njegovega patenta. A mi daš link na enega, praviš da jih ima 70. V patentnem opisu se lepo vidi princip delovanja.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igor je napisal/a:
Poglej v Google. Vpiši ime in priimek in našel boš marsikaj o njem.

Bodi tako prijazen in dober, da nam ti v tej temi priložiš povezave, da bodo te povezave zares prave. Če mi sami iščemo, lahko dobimo napačne zadetke in bomo prebirali po napačnih povezavah.

igor je napisal/a:
Lahko ti dam tudi njegovo telefonsko številko 035 226309- Hrvaška.

Pogovor je zaenkrat nepotrebna izguba časa. Najprej želim videti dejstva, teh do tega trenutka še nisem videl, razen tistih znanih, ki jih poznavalci fizike že poznamo.

igor je napisal/a:
Z njim sem govoril pred cca enim tednom. V kolikor je vsaj nekaj res, kar sem zasledil na netu, se mu lahko samo klanjam.

Tako je, v kolikor je vsaj nekaj res ...

igor je napisal/a:
Sicer pa je stvar sorazmerno jasna . Ve se za princip delovanja.

Drži, se strinjam.

igor je napisal/a:
Poraba same naprave se tudi ve (vsaj tako mi je zagotovil po telefonu- v prvem videu in po telefonu).

Ne bo držalo, kakšna je poraba naprave je neznanka.

igor je napisal/a:
Če mislite da laže ,si zagotovite pravni način, da lahko napravo tudi vrrnete, če ne dosega tehnićnih karakteristik. Izdelek naročiš pri njem (plačaš tistih 3500€).

O ja, ne mislim da laže, VEM da laže ali vsaj prikriva resnična dejstva.
Če mi izdelek lahko proda kot slovenska pravna oseba, bom kupil ...

igor je napisal/a:
Kolikor sem razbral , je ustanovil nek svoj raziskovalni institut s svojimi nekdanjimi učenci Jaz zaenkrat nisem v stanju, da bi to kupil, ker trenutno vlagam vse svoje prihranke v hišo.

Misliš garažni inštitut? za zidni omet je že zaslužil? Povezave, fotografije, video, ... ???

Kot sem napisal, jaz lahko kupim, čeprav tudi vlagam v hišo in še kam... ampak ja, pod pogojem da mi proda kot pravna oseba, da ga lahko "držim za jajca" preko TIRS če bi bilo potrebno... za vračilo denarja namreč.
Če kupim pri njem v garaži, denar izterjam lahko samo na "mafija" način, to se pa v drugi državi ne bi šel, pri nas bi to še šlo.

igor je napisal/a:
Moj EMŠO je precej blizu njegovemu.

Potem bi moral fizikalne zakone kar dobro poznati... dopuščam tudi možnost, da si jih malo pozabil ali da jih nikoli nisi dobro poznal.

igor je napisal/a:
Me pa zelo zanima.

Tudi mene zelo zanima, resno, tako zelo, da bi vzel s police en elektromotor, poiskal primerno alu ploščo in jo vpel v stružnico... magnetov imam tudi dovolj, še iz časov ko sem delal na "magnet generatorju" za vetrno elektrarno ...

igor je napisal/a:
Slaba stran se mi zdi precejšnja glasnost same naprave. Inovator pravi,da je to posledica kavitacije,ki ima takšen zvok. Mislim,da bi se tudi to znalo rešiti z dobro zvočno izolacijo prostora. Sliši se kot delovanje pralnega stroja v načinu centrifuga ,vendar mislim , da je glasneje

Glasnost ni problem, če zadeva deluje s čudežnim izkoristkom, se bomo lotili še zvočne izolacije Wink

s55m je napisal/a:
Vsaj po do sedaj znanih zakonih fizike, lahko garantiram, da stvar ne deluje. Vodo sicer zagotovo segreva, a vlozek energije v vrtenje motorja je vecji od dobljene energije v topli vodi.

Deluje, če upoštevaš in "ujameš" tudi toplotno energijo iz motorja, ležajev, segrevanje zraka okoli vrtečih diskov, ...
Uporaben izkoristek, to je segrevanje vode v tistem bakrenem rezervoarju, ta po trenutno veljavnih zakonih fizike žal ne bo dosegal pričakovanj.

s55m je napisal/a:
Merilnik porabe na vhodu motorja in merjenje vhodne in izhodne temperature vode z znanim pretokom bi ti dalo pravi podatek. A tega avtor zagotovo ne bo naredil.

Tako je, že v mojem prvem odgovoru sem pisal o tem.

@igor
Kaj ima forum ali strokovnost foruma veze z mojo upokojitvijo? kaj ima veze s tole temo?
Ne spuščaj se na osebni nivo, ker bi potem hitro lahko debatirali o strokovnosti in pismenosti posameznih oseb, ki sodelujemo v tej temi, seveda vključno s teboj Igor. Pustimo osebne stvari in se osredotočimo na bistvo te teme iz naslova na začetku.

Prosim in pozivam te, da nam postrežeš s konkretnimi podatki, povezavami, ... ker v nasprotnem primeru se utegne zgoditi, da bo šla tema v napačno smer.



Da nadaljujemo v tej smeri, malce sem na hitro pobrskal: https://www.youtube.com/watch?v=XTGBlAVUPxg

Na koncu so podatki:
motor 180W
količina vode 10l oziroma 10kg
razlika temperature od 7°C do 40°C je 33K
čas 75minut kar je 4500s

notranja energija vode je 4200J/kg K

1J = 1Ws

če na hitro izračunam, je za segretje 10kg vode za 33K potrebnih 1386kJ

video nam postreže z naslednjimi podatki o vloženi energiji:
moč 180W - vsako sekundo 180Ws oziroma 180J
čas 75min = 4500s
vložena energija je 810kJ



d'oh! kje, za vraga, sem se zmotil Rolling Eyes

možnosti je več:
- moja zmota pri izračunih
- podatek o moči motorja je lahko točen, v resnici pa motor iz omrežja vleče več, tega ne vemo
- vode je manj kot 10kg, ta posoda je embalaža od mesnih izdelkov do nekaj kg, zagotovo ne 10kg
- ...
- ...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igor,
Zanimivo, ampak vendar - zakaj pa uporablja bakreni bojler in ne železnega (jeklenega)? Glede na to, da si v kontaktu z gospodom ga vprašaj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor, glede da si v gradnji hiše ti vsekakor svetujem nakup tega grelnika. Namreč v končni fazi boš dolgoročno veliiiko privarčeval pri ogrevanju. 3500€ ni nikakršen strošek in bo v par letih povrnjen v prihodnje pa čisti dobiček.


Ampak mene pa vseeno ni prepričal. Verjamem v znanost, dopuščam pa tudi možnost, da se znanstveniki motijo (kot se je že nemalokrat pokazalo v zgodovini)

Aja pa še to. Za magnetenje magnetov se porabi OGROMNO energije, ki jo sicer nikjer ne prikažejo

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:

Na koncu so podatki:
motor 180W
količina vode 10l oziroma 10kg
razlika temperature od 7°C do 40°C je 33K
čas 75minut kar je 4500s

notranja energija vode je 4200J/kg K

1J = 1Ws

če na hitro izračunam, je za segretje 10kg vode za 33K potrebnih 1386kJ

video nam postreže z naslednjimi podatki o vloženi energiji:
moč 180W - vsako sekundo 180Ws oziroma 180J
čas 75min = 4500s
vložena energija je 810kJ



d'oh! kje, za vraga, sem se zmotil Rolling Eyes

možnosti je več:
- moja zmota pri izračunih
- podatek o moči motorja je lahko točen, v resnici pa motor iz omrežja vleče več, tega ne vemo
- vode je manj kot 10kg, ta posoda je embalaža od mesnih izdelkov do nekaj kg, zagotovo ne 10kg
- ...
- ...


Seveda si se zmotil
Razliko dodaja zemeljsko magnetno polje in po vsej verjetnosti še piramide po svetu.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Krampus
Resno sem vprašal.
Igor je na začetku te teme prosil za spoštljiv odnos.

Ali smo sposobni obravnavati to temo na strokovnem nivoju brez norčevanja ???

Dajmo 1x za spremembo rešiti zadevo na resen in strokoven način, saj ni tako težko.


Nihče ne trdi, da gre za majhen vložek energije in zelo velik izplen energije. Zadevo nam skušajo predstaviti tako, da je videti kot da je izplen toplotne energije večji od vložene električne energije. OK, teoretično predpostavimo, da je trditev pravilna... v nadaljevanju nas zanimajo konkretni podatki z dokazi, v nasprotnem primeru se pravilnost trditve zavrže.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce ze gremo "pravo" fiziko, se je dobro zavedati dejstva, da energije ne moremo kar ustvariti iz nic, da lahko samo pretvarjamo en tip energije v drug.

Konkretno
1) Elektricni grelec pretvori elektricno energijo v toplotno. Za to v primeru vode porabi 4200 J/kgK energije minus izgube - ohlajanje posode med segrevanjem. Izkoristek je tako nekaj manj kot 100%. (za 1 kW elektricne energije dobis slab kW toplotne)

2) Toplotna crpalka deluje po principu, da elektricno energijo uporabi za transportiranje toplotne energije iz ene na drugo stran. V primeru gretja s klimo to pomeni, da zunaj jemljemo toploto (zato npr. zunanja enota piha se precej bolj mrzlo, kot je temperatura zunanjega zraka) in jo transportiramo do notranje enote, kjer z njo grejemo. Vecino energije tukaj porabi motor kompresorja, nekaj pa tudi ventilatorji in defrost funkcija. Izkoristki tule so nekje med 200 in 400 %. (za 1 kW elektricne energije dobis 2-4 kW toplotne)

Mi lahko prosim razlozite, kje v zgornjem "magnetnem" primeru pride potrebna energija?

Lp, G

p.s. Topel nasvet avtorju: pozabi tole neumnost, ce imas zadovoljivo izolacijo si omisli 1F toplotno crpalko in ce ti slucajno ostane denar, rukni se kak fotopanel na streho in inverter na fazo, kjer [slovenščina je zame španska vas] TC.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pod dano telefonsko številko je firma Institut TIM doo.
Portal FININFO pravi da je v stečaju.
Neaktivna oz. izbrisana.

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja mislim,da je bil to ta institut TIM njegovih sodelavcev (učencev). Vsaj kolikor sem jaz zaključil iz njegovih pogovorov na televiziji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sin mi je spravil ta zadnji video na Google drive ,pa si oglejte

https://drive.google.com/file/d/1qZ0uglLk1BdndspYwP0EDk79U2grVzgW/view?usp=sharing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tem posnetku se ne vidi nič uporabnega, pričakoval sem 16GB kot si napisal, tole je 1000x manj, je le 16MB

Videti je, da je posnetek narejen v isti garaži, stene sicer še niso ometane, cementni špric je pa že, gledal sem proporce in vzorec opeke.

Glede na način pripovedovanja v obeh posnetkih, si upam z zagotovostjo trditi, da je tip navaden nakladač. Saj ne, da se ne segreva, seveda se, ampak daleč od tega kar ti Igor misliš da je.

Podpiram te, da raziskuješ v to smer, zagotovo, se boš vsaj nekaj naučil, ampak bodi previden in se ne pusti zavajat, da se ne boš opekel, prevara bolj greje kot ta "čudežna" naprava. Ko meri temperaturo, seveda hitro narašča, saj ni priključeno nikamor in ni notri nobene vode. Kovina ima manjšo notranjo energijo od vode, če je kotel naredil iz bakrene pločevine je šparal in zato menim da ni več kot 0,5mm debela. Nikjer ni podatka o moči motorja... Rolling Eyes

Če bi bil tip zaupanja vreden, bi postregel s podatki, nikjer nisem videl niti enega uporabnega podatka. Če bi želel prodajat bi se potrudil in zadevo primerno predstavil, naredil fotografije, posnel video, ... tole je pa en totalno amaterski zmazek, danes vsak mulo na FB, tiktok, ... zna narediti 100x boljši posnetek.

Lahko je on tam nekje "ta glavn na vasi" med ljudmi, ki jim je tehnika tuja, ne more pa nas tukaj vleči za nos Shame on you

OK, klical ga ne bom, če mi daš njegov e-mail naslov, mu bom pisal in poskušal izvedeti več.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko kdo da link na kakšen njegov patent? Jaz ga ne znam najti.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igor
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2003 13:19
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2022 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Njegov email je : ijakobo6@gmail.com

Ko sem ga napadel,s tem da je uporabil trofazni motor v stiku zvezda -trikot in da uporablja močnejši motor od tistega v prvi izvedbi, ki je na YT se je izmotal tako:

[img]Igore sve ok. Kao stari ucitelj mogu nesto i zakljuciti. Dakle ako je neko opterecenje 200wata. Mozes staviti motor od 10 kw on će trositi samo 200 wata a ne 10kw. Okej? Dakle motor je stabilniji jer trpi staticki balans. Nebih zamarao sa elementarnim stvarima. Zvuk centrifuge dobar znak za sluh i raspoznavanje. Sala mala. Kavitacijso ponasanje vode ima takav zvuk . Ok?😉😉 lp.i.j.[/img]

Potrebno ga je vprašati, ali pomeni 200W vsota treh faz ali po vsaki fazi .

V tem času sem našel tudi mojega nekdanjega šefa (fizika po izobrazbi). Je v domu za ostarele v Ljubljani. Ne vem v kakšnem stanju je. Mislim,da je blizu 90 letom. Jaz se nahajam na Hrvaškem- Istra.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group