www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tiskalnik Xerox phaser 3020

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 4:43 pm    Naslov sporočila:  Tiskalnik Xerox phaser 3020 Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Rabim malo pomoči oz. pojasnila in sicer:
Imam nov tiskalnik Xerox phaser 3020, ki ima tudi WiFi povezavo. Rad bi ga priključil na router TP-LINK C7 AC1750. Oba (tiskalnik in router) imata WPS. Preko tega sem ga uspel priključiti in dostopiti do tiskalnika preko web browserja. Uspel instalirati gonilnike na 3 računalnike, laptope, ki so tudi preko WiFi povezani z routerjem. Stvar je delovala.
Težava pa se pojavi, ko izključim (ugasnem) tiskalnik in po ponovnem vklopu, se ne zna povezati z routerjem in posledično je nič od tiskanja. Poveže se ponovno z ročnim posredovanjem - na routerju pritisni tipko WPS in nato še na tiskalniku. To pa ni v redu, da moraš vedno znova to počet.
Se je tudi zgodilo, da je povezava padla po nekem času (enkrat po pol ure, drugič čez par ur).
Zakaj se to dogaja oz. kje sem - verjetno - naredil napako pri instalaciji.

Trenutno sem stvar rešil tako, da sem tiskalnik priključil preko USB na router in tako lahko tiskam iz vseh računalnikov.
Če ima kdo izkušnje s podobno zadevo, bi prosil za kakšno pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

moje izkušnje, ne sicer s tem printerjem. Ampak xerox WC 3025

Na ruterju sem tiskalniku nastavil stalni IP na njegovo MACadreso v hišnem omrežju. In potem le-tega uporabil na vseh računalih. Meni dela, en linux komp in dve malini v hiši. (Isto linux)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tudi jaz sem na tiskalniku nastavil fiksni IP (takoj ko se prvič postavila veza in sem lahko dostopil do tiskalnika. Na samem tiskalniku, kot napravi ne moreš nič nastavljat).
Pri prvi instalaciji sem tiskalnik priklopil na USB na računalniku in instaliral kot WiFi povezavo. Med instalacijo me opozori kdaj naj povežem na USB in nato kdaj naj USB izklopim. Vse naredi kot mora, tiskam testno preko WiFi, čez čas pa se veza prekine.


Imam še en tiskalnik (HP photosmart B110a), tu pa sem že na samem tiskalniku nastavil fiksni IP in dela tako kot mora. PO vklopu se poveže z ruterjem in dela.
Xerox 3020 pa tega ne zna - verjetno pa, da jaz nekaj ne znam nastavit na routerju, če je to potrebno.
Za HP ni bilo potrebno nič nastavljat na routerju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2022 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče nisem dobro razložil.
Na routerju imam na tiskalnikov MAC povezano tudi stalno IP adreso.
Tako tudi ko printer ugasnem,.... in potem prižgem, ga taista adresa vedno čaka. Ne dobi pri vsakem prižigu adrese, ki mu jo router sam izbere.
V računalniku pa je nastavljen tiskalnik kot omrežni, na stalni IP adresi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2022 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, samo na katerem routerju. Jaz imam TP-LINK c7 AC1750 in nikjer je najdem, da bi lahko tako nastavil (verjetno ne znam poiskat to možnost). Router imam nastavljen katere IP dodeluje po DHCP, ostali pa so fiksni. Na tiskalniku je nastavljen eden od fiksnih IP naslovov.

In kot sem že napisal, HP B110a se lepo vklaplja na router brez kakršnih koli posredovanj ali vpisom podatkov v router.

Se pa Xerox povezuje z WPS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2022 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@lojzek, sem uspel nastaviti. Na routerju je malo 'skrita' nastavitev, ampak sedaj dela kot mora. Hvala za namig...
Motilo me je samo to, da za drugi tiskalnik ni bilo treba nič nastavljati - samo fiksni IP na tiskalniku, kar sem naredil tudi na xerox-u.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2022 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam enak tiskalnik in mi občasno poda povezava. Je nastavljen dinamično. V hiši nimam (še) statičnih IP-jev. Sem dokaj "zelen" v tem ...
Sem pa ravno pred priklopom domofona in hišnega zvonca , ki sta mrežna. Kaj svetujete v tem primeru. Nabaviti ustrezen usmerjevalnik (predlagani TPlink) in printer, domofon, zvonec, eventuelno tudi kakšno kamero itd na fiksni IP?
A TV je (npr EON box in podobno) imate tudi na fiksnem?

V hišo mi pride koaks do telemachove škatle v TK "omarici" ,poleg je tudi 8 port switch, dalje večina žično... vse dinamično.

Vsak nasvet dobrodošel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2022 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam modem, ki je tudi router od T-2. Tudi ta ima možnost priklopa WiFi. Na ta modem je priklučeno: 2 x TV, telefonija in TP-LINK router. Vsi računalniki, tiskalniki, telefoni, tablice so povetani na TP-LINK (preko kabla ali WiFi).
Na tem routerju imam nastavljeno, kateri IP se v notranjem omrežju dodeljujejo po DHCP in katri so fiksni. Na fiksnih so tiskalniki. Ta router upravljam sam in nima nobene 'veze' z T-2. Seveda, povezava je, saj dobi od modema T-2 povezavo na internet. To se nastavi pri priklučitvi svojega routerja in dela. Do routerja T-2 nimam dostopa oz. nikoli nisem niti poizkušal.
Od vsega začetka interneta v hiši imam tako in ni nobenih 'problemov' - razen sedaj, ko sem moral vpisati podatke za povezavo tiskalnika Xerox 3020. To je urejeno in dela. Problem je bil, ker nikjer v navodilih za tiskalnik ne piše, da se naj nastavi tako kot sem sedaj (razni forumi so povedali ...)
Moje mišljenje je, da je v redu, da se postavi svoj router in ga sam upravljaš. Router nudi tudi nastavitve za FW ali blokado za otroke (če je potrebno).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group