www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vladni odlok o znižanju omrežnine...
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.98
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2022 12:09 pm    Naslov sporočila:  Vladni odlok o znižanju omrežnine... Odgovori s citatom

Na specifikaciji položnice (GEN-I) imam naslednje postavke:

Električna energija VT
Električna energija MT
-------------------------------
Obračunska moč
Omrežnina VT
Omrežnina MT
-------------------------------
Prispevek za delovanje operaterja
Prispevek za energetsko učinkovitost
Prispevek za SPTE in OVE
-------------------------------
Trošarina
-------------------------------
Mesečno nadomestilo
-------------------------------
100% Sonce
Eko popust
-------------------------------


Glede na Odlok Vlade me zanima, če kdo bolj podrobno pozna zadeve, katere postavke se znižajo, poleg omrežnin in obračunske moči? Kajti te postavke se znižajo na "nič=0" če pravilno razmišljam?

Upam, da sem jasno postavil vprašanje, saj debate o boljših - slabših operaterjih ne želim brati.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile


Nazadnje urejal/a Bizgec65 Tor Mar 01, 2022 12:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2022 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj bo črtano, je najbolje da počakaš na račun. Tudi jaz bom preprosto počakal in videl, v bistvu me sedaj sploh "ne grize" kaj bo zaračunano in kaj ne. Kakor razumem, naj bi črtali omrežnino, to pa je že nekaj, odvisno od porabe.

V letu 2020 so nam za marec, april in maj častili strošek obračunske moči, poglej račune za nazaj Wink

Obračunska moč je fiksen strošek, ne glede na porabo.
Vse kar je vezano na porabo, je strošek torej odvisen od porabe.
Višina "popusta" je odvisna od tega katera postavka bo črtana.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.98
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2022 12:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cool
Ravno v tem je štos. Podatke odčitavam sam in jih vsak mesec pošiljam za obračun.
Sedaj bom pač občutno povečal porabo v teh treh mesecih, oproščen bom omrežnine, po poteku treh mesecev bom pa zmanjšal porabo, če že moram. Whistle

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2022 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cool Applause
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tipično za Balkan. Nategnit vse.



Sicer so pa te zadeve neumne in so čista predvolilna zadeva.

Kot takrat ko je en minister, mislim da Radovan Žerjav ukazal, da se poleti ne bo popravljajlo cest, ker takrat gredo ljudje na morje.

In kaj je bilo potem? Ni bilo denarja v naslednjih letih za popravila, poleg tega se je v tistem času naredilo ogromno škode na cestah, ker ni bilo sproti popravljeno.

Skratka, take poteze so streli v koleno samim sebi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koga moram zaprosit za mi napelje optiko v predvolilni kampaniji? Rolling Eyes
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.18
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Koga moram zaprosit za mi napelje optiko v predvolilni kampaniji? Rolling Eyes

Župana!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.98
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Tipično za Balkan. Nategnit vse.
....


Joj prejoj, sem kar sončna očala dal gor, se ti tolk areolca šajna.
Vedno zagovarjam: "daj cesarju, kar je cesarjevega", vendar v naši prepošteni državi je toliko cesarjev, da se ne morem odločiti, komu naj dam več. O poštenju pa lahko odpreš drugo temo. Ni mi pa jasno kako se meje Balkana venomer spreminjajo. Enkrat smo Balkan, drugič nimamo nobene veze z njim, Boo hoo!

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Sedaj bom pač občutno povečal porabo v teh treh mesecih ...

Pravilno razmišljaš ... meni so žal že premontirali/posodobili vse števce. Smile Samo pazi ... tile dolenjski štromarji te bodo naznanili, da vrtnariš. Laughing Poznam par primerov, kjer so modri angelci hodili preverjat vzroke (v nekaterih celo upravičeno Whistle ).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.98
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Haha, vrtnaril se v mladosti na prostem. Sedaj mi je pa recimo peč za CK počepnila, pa se na štrom ogrevam.
Pa saj ne bom povečal porabe za 100%. Kakih 50 kWh, to je to.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 5:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
......... Sedaj mi je pa recimo peč za CK počepnila, pa se na štrom ogrevam............

Pozabil si na :union: davek Razz

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
qwertz je napisal/a:
Tipično za Balkan. Nategnit vse.
....


Joj prejoj, sem kar sončna očala dal gor, se ti tolk areolca šajna.
Vedno zagovarjam: "daj cesarju, kar je cesarjevega", vendar v naši prepošteni državi je toliko cesarjev, da se ne morem odločiti, komu naj dam več. O poštenju pa lahko odpreš drugo temo. Ni mi pa jasno kako se meje Balkana venomer spreminjajo. Enkrat smo Balkan, drugič nimamo nobene veze z njim, Boo hoo!


Najbrž si si naredil izračun, kako bogastvo boš prihranil. Lepo bi bilo, da ga deliš z nami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.98
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:

...
Najbrž si si naredil izračun, kako bogastvo boš prihranil. Lepo bi bilo, da ga deliš z nami.


Ti zaupam, takoj ko dobim položnico, bogatstvo pa kopičim na drug način, ampak če napišem na kakšen, potem bi se šele vnela vojna. Mr. Green

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2022 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne gre za odlok, temveč zakon ZUOPVCE, objavljenem v včerajšnjem 29. UL.
Na 0 gredo prispevki za podpore na NN (3. člen) ter postavke za obračunsko moč in prevzeto delovno energijo ter donosnost elektrooperaterjev (4. člen). In sicer od 1. 2. do 30. 4. 2022.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2022 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa podražitev plina. A se bo tudi tu kaj spremenilo oz. bodo kakšne pocenitve.
Pri meni se je kWh s 01.01.2022 podražila za cca 67%
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group