www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vladni odlok o znižanju omrežnine...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 384
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2022 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A, zato še ni računa? Ker še sami ne vejo, kako bo? Sem zdaj pogledal, ponavadi pride račun četrti ali peti delovni dan v mesecu...


Drva so šla precej gor, vsaj pri nas. Že tako računam, da niti niso več bistveno cenejša od elektrike in da bi v prehodnem obdobju vsaj delno ogreval direkt na elektriko. Če pa bo elektrika vključena kot predvolilni bonbonček...potem sploh ni več dileme. No, če je ta interpretacija z omrežnino prava...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 149
Aktiv.: 2.52

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2022 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Del mojega računa izgleda takole:


Screenshot_20220309_121602_edit_2191363392069788.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  156.35 KB
 Pogledana:  29 krat

Screenshot_20220309_121602_edit_2191363392069788.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2022 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično, pripnem tudi jaz. Ko dobim, seveda.😁
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 384
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2022 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravne, hvala za deljenje računa (sicer vidim, da te stane elektrika v višji tarifi 16% in v nižji 33% več kot mene).

Moj račun še ni prispel. Ampak zgleda da je res... Elektrika bo do konca aprila v nižji tarifi pod 5 centi za kWh. Takoj zdaj grem na zalogovnik priključit preostala 2 grelca, da bo grelo na vse 3 faze, to je opazno ceneje, kot drva Mr. Green
Škoda ker niso volitve vsake 3 mesece Mr. Green
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predvolilni popusti Smile


Volitve.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  27.04 KB
 Pogledana:  50 krat

Volitve.jpg



_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 5:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda. In brez skrbi, bomo to v bodoče vse vrnili z obrestmi vred.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 6:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravne je napisal/a:
Del mojega računa izgleda takole:


Katerega pregrešno dragega ponudnika imaš? Shocked
0,07516 eur/kWh za VT
0,04796 eur/kWh za MT

Pri Gen-i iam zaenkrat še
0,05999 eur/kWh za VT
0,03499 eur/kWh za MT

redni cenik Gen-i https://www.pocenielektrika.si/za-dom/cene-in-tarife/cenik/

Tudi tvoja s55m cena je kar dobra za ET 0,05794 eur/kWh, verjetno si pri Gen-i, račun mi zgleda enak kot moj Wink

Verjetno so res predvolilne limanice Cool

Danes sem dobil račun, namesto cca75eur je račun 34,50eur, odšteta je obračunska moč v celoti (obračunska moč in prispevek za SPTE in OVE) in omrežnina.

Pri obračunski moči 10kW (3x25A) je fiksni mesečni znesek kar 15,13 eur.
Če bi zmanjšal iz 3x25A na 3x20A bi to pomenilo zmanjšanje iz 10kW na 7kW. Po trenutnih cenah te postavke bi za 7kW obračunsko moč pomenil fiksni mesečni strošek 10,59 eur, kar pomeni prihranek 4,53 eur mesečno, kar pomeni 54,46 eur letno Shocked

Treba bo zmanjšat glavne varovalke in verjetno malce prerazporediti (bolj enakomerno porazdeliti po fazah) porabnike v omarici z inštalacijskimi odklopniki. Strošek zamenjave obračunske moči je menda nekaj malega pod 30eur.

s55m je napisal/a:
Predvolilni popusti Smile

zoran je napisal/a:
Seveda. In brez skrbi, bomo to v bodoče vse vrnili z obrestmi vred.

Investicija v sončno elektrarno bo prej povrnjena, splačalo se bo dodat še hranilnik, za pozimi pa mogoče še kogeneracijo. Ne samo zaradi domačih dogodkov v politiki, tudi zaradi rusov bo na trgu še zanimivo...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ponudnik je GEN-i ze dolgo. Sam sem bolj lene sorte in vse preracunavam na dolzino zivljenja Smile Zato se ne sekiram pretirano za 50 ali 100 eur, ki jih lahko prihranim na leto, a mi to povzroci nemalo sivih las in dela. Zaenkrat ne vidim nikakrsne potrebe po soncni elektrarni.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2022 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ekola, kot obljubljeno:

- pri februarski položnici ob sedanji porabi bom prihranil 25€
- pri marčevski položnici ob isti porabi bom prihranil takisto vsaj 25€ (če ne bom vklapljal dodatnih porabnikov ) Mr. Green
- pri aprilski položnici ob isti porabi bom prihranil še vsaj 25€ (če ne bom vklapljal dodatnih porabnikov)Mr. Green
- pri majski položnici bom imel potem porabo nekaj nad 0 kWh, potemtakem bodo omrežnina in ostale dajatve vezane na porabo toliko nižje, kar pa se mi ne da računati,
nekaj pa vseeno bo.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 1:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V.j., tistih 54 eur, prihranjenih pri obračunski moči boš dal štromarjem, ko ti bo prvič odletela glavna varovalka. Pusti raje na 25A.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2,06€
_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energetik-m je napisal/a:
V.j., tistih 54 eur, prihranjenih pri obračunski moči boš dal štromarjem, ko ti bo prvič odletela glavna varovalka. Pusti raje na 25A.


Drži, ampak ne v mojem primeru... ker po nekem čudnem spletu okoliščin varovalko lahko zamenjam sam, poleg tega pa sem že pred leti za razvil sistem nadzora toka z avtomatskim izklopom nepomembnih večjih porabnikov v primeru prevelike obremenitve. Sistem je bil primarno razvit za prijatelja, ki je imel 1x25A, uporaben je tudi v 3F sistemu. Treba je malce poseči v razvodno omarico, po potrebi tudi v inštalacijo.

Sistem nadzora ni potreben, ker za izklop poskrbi že sam števec, v veliki večini primerov prepreči da pregori glavna varovalka, tako da ne vidim problema.
Števec v primeru preobremenitve izklopi celo hišo... ampak to je lahko zoprno, zato sistem nadzora vseeno pride prav, saj preprečuje izklop števca.


napetost je napisal/a:
2,06€


Question Question Question Rolling Eyes

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.02

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
... poleg tega pa sem že pred leti za razvil sistem nadzora toka z avtomatskim izklopom nepomembnih večjih porabnikov v primeru prevelike obremenitve.

Zanimivo, tudi jez sem pred kakšnimi 20-timi leti razvijal podobno zadevo. Potem pa sem po naključju ugotovil, da je takšen element že narejen in ga je tržil ABB. Sedaj imajo podobne naprave tudi Schneider electric, Legrand in verjetno še kdo. Ta limitor ali razbremenjevalnik v primeru preobremenitve začasno odklopi najmanj pomembne porabnke in po potrebi še manj pomembne. Vse odklopljene porabnike po določenem času, ko obremenitev pade, avtomatsko vklopi nazaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2022 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Bizgec65 je napisal/a:
Sedaj bom pač občutno povečal porabo v teh treh mesecih ...

Pravilno razmišljaš ... meni so žal že premontirali/posodobili vse števce. Smile Samo pazi ... tile dolenjski štromarji te bodo naznanili, da vrtnariš. Laughing Poznam par primerov, kjer so modri angelci hodili preverjat vzroke (v nekaterih celo upravičeno Whistle ).


Tile dolenjski štromarji so prišli menjat števce, hahaha. Ne moreš, da verjameš. Če bi jih jaz naročil, bi verjetno moral čakati dlje časa.
No v glavnem sva se zmenila, da kjub 10 minutnemu posegu, pri nas to ne pride v poštev še 2 meseca. Potem pa lahko.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 26, 2022 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

He he Laughing So pa ažurni ... samo en odčitek je bil vmes. Ja, poznana praksa ... še dobro, da si bil doma. Tam kjer so omarice zunaj izvedejo brez vprašanj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group