www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskra ma3908

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
partyLAMO
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Mar 2022 23:22
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 11:32 pm    Naslov sporočila:  Iskra ma3908 Odgovori s citatom

Pozdrav novinec na forumu Very Happy skratka v roke sem dobil omenjen stroboskop za štelanje vžiga ker na to temo na internetu nisem našel kaj dosti se obračam na vas. In sicer stroboskop nikakor ne deluje najprej sem sumil žarnico (xenon) ki sem jo tudi zamenjal ampak še vedno nič. Uspel sem izmerit da visoka napetost nekje 460V pride do žarnice vendar ne zasveti kaj bi lahko bilo narobe je že kdo kdaj imel opravka z tem stroboskopom ?

Ali pravilno predvidevam da bi morala žarnica zasvetit tudi če pickup tuljava ni priklopljena na kabel od svečice pri prižganem motorju ? (Tudi če priklopim seveda ne deluje).

Je možno da je zanič vzbujalna tuljava za xenon žarnico ? Kako lahko to izmerim ?

Skratka kakršna koli pomoč bo dobrodošla.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1617
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2022 8:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo poslikaj notranjost, da vidim če je podoben tistemu, ki sem ga jaz popravljal...
Z osciloskopom bi bilo lažje - na vhod tiristorja dovajaš pulze in opazuješ kaj se dogaja po prožilnem sklopu.
Če VN prožilni transformatorček daje kaj od sebe, bi mogoče lahko ugotovil s kakšnim testerjem ograje, recimo
Ali pa s serijsko vezanima uporoma visoke vrednosti (10+1 Mohm kot uporovni delilnik), signal pa opazuješ na osciloskopu. Tak prožilni transformatorček običajno da od sebe 4-5 kV.

Ampak pri tej starosti običajno najprej izgubijo stik potenciometri in trimerji, nato pa še kak kondenzator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.45
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2022 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ups - pri tem je treba paziti, da je predlagani upor 10 Mohm visokonapetostne izvedbe, najbolje pa da sta take izvedbe oba upora v delilniku.
Kaj hitro se namreč lahko zgodi, da navaden upor "prebije" in tako visoke napetosti posledično ne bi bilo dobro speljati na vhod osciloskopa.
Podobna rešitev je uporabljena v visokonapetostnih sondah za osciloskop in tudi za digitalni voltmeter, le da so tam upori veliko večje vrednosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group