www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Poceni multimeter
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Yacka
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 09 Maj 2016 10:04
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 9:40 pm    Naslov sporočila:  Poceni multimeter Odgovori s citatom

Rabil bi multimeter. Nič posebnega, toliko, da izmerim če je akumulator še OK, če so baterije prazne ipd.

Je za takšno reč OK kakšen poceni multimeter za 10-15€?

Recimo tole https://www.shoppster.com/sl-SI/p/0760782/multimetri/emos-multimeter-md-220-m2092 ali pa tole https://www.shoppster.com/sl-SI/p/1366090/multimetri/uni-t-multimeter-ut33c
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.39

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oba sta ok za to kar rabiš. Mogoče je v prid uni-t piskač, velikokrat pride prav, ko iščeš če je stik, pri kakšni prekinjeni žici ali kam gre kaj.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nobeden od teh ni dober sploh pa ne varen.

Za DMM je treba odšteti vsaj 70 eur, da lahko rečemo, da je vsaj približno dobro narejen, varen in da bo zdržal leta in leta. Samo nadomestna varovalka za DMM stane skoraj 10 eur. Ne more biti cel DMM potem 13 eur.



To so smeti in ni vredno nakupa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za hec poglej https://www.keysight.com/zz/en/products/digital-multimeters-dmm/handheld-digital-multimeters-dmm.html
Niso poceni, so pa "večni". Slabost je, da nikoli več ne boš nabavil ročnega DMM.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz ne kompliciraj ...

Za opisan namen je več kot dovolj dober.
Za akumulator pomerit bi bil dober tudi tale:
https://www.shoppster.com/sl-SI/p/1366017/multimetri/rebel-multimeter-rebel-digitalni-838-ut-rb838


Res je tudi, da se hitro lahko zgodi, da ko je enkrat multimeter pri hiši, ga bo nekdo verjetno prej ali slej uporabil za kaj drugega. Uporaba multimetra pri merjenju 230/400V je lahko potencialno nevarna... v primeru neukega uporabnika, bo nevarnost skoraj enaka tudi če bo uporabljen multimeter za 200eur.

Zgoraj omenjeni RB838 je za uporabo in merjenje na 230/400V že vprašljiv in resnično potencialno nevaren, tudi točnost je v rangu indikatorja.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za testirat akumulatorje se kupi podobne zadeve temu: https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/orodje-za-delavnice/ostalo/5404176/tester-akumulatorja-kw210-12v-10-w
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole uporabljam od kar se je pojavil na trgu. (prvega sem naročil v prednaročilu) V službi je stalno v žepu. Poleg njega so v rabi le še tokovne klešče. Namiznega že zelo dolgo nisem vključil. (moram preveriti, če že niso slučajno stekle baterije Sad )
Enako je doma - v delevnici je v večini v uporabi ta. Nabavil sem že 4 kom. Za vsako "delovno mesto" po enega. Wink Eden od njih je govoreč. Kaj "znajo" je opisano na povezavi. Če je kdo doma bilizu mene in ga zanima kako deluje lahko pride do mene - domov ali v službo Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri teh poceni, ti bo hitro oksidiral konektor, niso pa napačni za imeti v torbi od orodja, za kadar rabiš kot indikator in da ne hodiš domov namensko iskat.
- luštno je da imajo piskač, za iskanje stikov
- Dobiš pa tudi take, da imjo kable prispajkane, in ni problem oksidacije, ne moreš pa toka z njimi merit, kar pa v takih primerih verjetno ne potrebuješ
http://b2c.hte.si/izdelek/18180/MULTIMETER-DIGITALNI-DM-50
http://b2c.hte.si/izdelek/7640/MULTIMETER-DIGITALNI-UT131D

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti "ta mali" multimetri s fiksnimi merilnimi kabli imajo pogosto notri 12V baterijo A23 in je lahko precej zoprno, ker jo ne moreš kupit v vsaki trgovini.

Smiselno je gledati na to, kakšne baterije so uporabljene, pri cenenih je pogosto uporabljena klasična 9V baterija, potem so še taki na 2x AAA baterije, lahko tudi 2x AA baterije.

Nazaj na bistvo te teme: za akumulator pomerit je dober skoraj vsak multimeter.

OFF-topic: V primeru, da nekdo kupuje za kaj več, za dolgo časa in da je boljše kvalitete, potem je smiselno gledati na nekoliko višje cenovno območje v smeri predloga, ki ga je dal qwertz... ni treba prav na 70eur, spodobni in varni multimetri se že začnejo pri nekje 25-30eur in navzgor.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po tem, ko sem že drugega nekje pustil in ga potem ni bilo več, uporabljam za okrog nosit Tega.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.28
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najcenejše izvedbe DMM jaz ne priporočam, priporočam za vsaj en razred boljšo izvedbo DMM.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam med drugim tudi voltcraft vc120, ki je skoraj identičen UNI-T UT33C. Dobil sem novega, po skoraj enaki ceni kot je ta, pred kar že precej leti. Še vedno dela!
Če misli kdo kupovat tokovne klešče z multimetrom (ali multimeter z tokovnimi kleščami Think ), naj gleda da merijo še enosmerni tok in ne samo izmeničnega. Za dokaj normalen denar se dobi recimo UNI-T UT210E ali UNI-T UT210D. Sam uporabljam UT210E in nimam pripomb. Delajo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
IXA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Dec 2009 22:20
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.52
Kraj: Bizeljsko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Tole uporabljam od kar se je pojavil na trgu. (prvega sem naročil v prednaročilu) V službi je stalno v žepu. Poleg njega so v rabi le še tokovne klešče. Namiznega že zelo dolgo nisem vključil. (moram preveriti, če že niso slučajno stekle baterije :( )
Enako je doma - v delevnici je v večini v uporabi ta. Nabavil sem že 4 kom. Za vsako "delovno mesto" po enega. Wink Eden od njih je govoreč. Kaj "znajo" je opisano na povezavi. Če je kdo doma bilizu mene in ga zanima kako deluje lahko pride do mene - domov ali v službo Wink


Definitivno best buy!
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Tole uporabljam od kar se je pojavil na trgu. (prvega sem naročil v prednaročilu) V službi je stalno v žepu. Poleg njega so v rabi le še tokovne klešče. Namiznega že zelo dolgo nisem vključil. (moram preveriti, če že niso slučajno stekle baterije :( )
Enako je doma - v delevnici je v večini v uporabi ta. Nabavil sem že 4 kom. Za vsako "delovno mesto" po enega. Wink Eden od njih je govoreč. Kaj "znajo" je opisano na povezavi. Če je kdo doma bilizu mene in ga zanima kako deluje lahko pride do mene - domov ali v službo Wink


Ja Silvo ta je res najbolj uporaben. Vse ve pa še majhen je kot en svinčnik. Edino kar ne zna je merjenje toka. Tudi jaz ga imam vedno s seboj.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

smatjaz je napisal/a:


Ja Silvo ta je res najbolj uporaben. Vse ve pa še majhen je kot en svinčnik. Edino kar ne zna je merjenje toka. Tudi jaz ga imam vedno s seboj.


Ena iz med dobrih zadev za kakega vzdrževalca je indikacija faznega zaporedja.
Tudi "faznprifar" dobro dela. Prav tako je zelo uporabna brezkontaktna indikacija vodnika pod napetostjo. Pod "normalnim" tam do 2cm ometom vodnik brez problema najde. Displej je dobro viden. (svetel napis na temni podlagi).. Pa baterijsko svetilko imam vedno pri sebi Wink . Kot je napisal smatjaz vse so spakirali v "svinčnik".

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group