www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem izven stroke marec 2022

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2022 5:54 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem izven stroke marec 2022 Odgovori s citatom

Konkretno sem popraskal roke, predno sem tole dobil ven. d'oh! Whistle Mimogrede ... ima mogoče kdo orodje za snemanje tehle jermenic?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2022 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabiš precej namenski "abciger"...
https://www.kstools.com/si/izdelki/posebna-orodja-za-motorna-vozila/motor-pomozni-jermenalternator/orodja-za-jermenice-prostega-teka/

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2022 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Rabiš precej namenski "abciger"...

Ja, vem ... pa nič primernega nimam. Gledal sem sicer tale komplet (očitno isti kitajci delajo za različne "proizvajalce" Wink ) ... če ga noben ne bo imel za posodit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2022 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jutri vprašam, ampak dvomim.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2022 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi nikamor ne mudi. Problem sem rešil. Rabljen delujoč alternator z bolhe je bil najcenejša in najhitrejša rešitev. Vgradil in zadeva dela. Tega bom pa ob priliki spravil skupaj, da mi ostane na rezervi.

Malce zabavno je bilo z demontažo/montažo, ker je s prostorom precej na tesno, pa je bilo kar nekaj telovadbe glede tega. Sem si pa naredil "zanimiv" problem. Da bi prišel do alternatorja je bilo med drugim potrebno demontirat tudi črpalko volanskega serva. Nič posebnega ... dokler nisem odključil cevi z nje. Po sestavljanju me je pa čakalo malce neprijetno presenečenje. Črpalka je žvižgala kot za stavo. Vzrok mi je bil sicer jasen (zrak je prišel v hidravlične cevi) ... odzračevanje tega cevovoda je pa ... :bonk: Ampak ... z nekaj vztrajnosti je zadeva utihnila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group