www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Električni pastir - Horizont HotShock A50 - VN transformator
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 11:43 am    Naslov sporočila:  Električni pastir - Horizont HotShock A50 - VN transformator Odgovori s citatom

Tukaj sem spraševal za transformator za električnega pastirja Horizont HotShock A50.

Ker ni bilo nobenega odziva sem se loti pregleda drobovja VN transformatorja.
Transformator je popolnoma zalit s trdo plastiko tako, da sem porabil ene dve uri, da sem vse skupaj razstavil.

trafo je EL78 (26X78X65). Primar ima 45 ovojev cca. 0.75mm je debelina žice.
Sekundar ima 450 ovojev cca. 0.25mm debeline. Po 90ovojev na prekat.

Glavni kondenzator v pastirju je 18uF in se nabije na cca. 740V. Tiristor za proženje je TYN1012.

No sedaj podtke imamo/imate in lahko naredimo novega Wink.



Trafo_0.jpg
 Opis:
Primar transformatorja
 Velikost datoteke:  4.09 MB
 Pogledana:  7 krat

Trafo_0.jpg



Trafo_1.jpg
 Opis:
Sekundar - po prekatih
 Velikost datoteke:  4.5 MB
 Pogledana:  6 krat

Trafo_1.jpg



Trafo_3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.62 MB
 Pogledana:  4 krat

Trafo_3.jpg



Trafo_4.jpg
 Opis:
Transformator, ki je še zalit
 Velikost datoteke:  4.67 MB
 Pogledana:  5 krat

Trafo_4.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2022 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z mojo bogo matematiko bi to pomenilo prestavno razmere približno 1:16, če se res nabije kondenzator na 740 voltov.

Ko sem dal delat VN transformator v firmo Dolinšek so majstra zanimali samo podatek o moči pastirja v džulih in prestavno razmerje.

Namreč on ima standardno stolčeno EI pločevino za izdelavo transformatorja.

Se pravi bi za tega naredil 6 prekatov. Prvi je primar ostali za sekundar pa eden vrh drugega. Ampak se mi zdi, da ga naredi za vsako zaključeno navijanje z svojim prekatom kot se dela za EI jedra.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2022 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ima na primarni strani 45 ovojev, na sekundarni pa 450, je potem v razmerju 1:10.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2022 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tako nekako -



.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2022 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj mi potem ne štima v tej matematiki. Potem se mora kondenzator napolniniti do 1200V. Ali pa so tehnični podatki brez veze, pa še izgub nisem dal notri.

Se pravi je ovojev premalo ali pa je izpuščen drugi kondenzator od dveh kateri bi se moral napolniti na 600V?

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2022 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj ne štima? Če vse poenostaviš; napetost na kondenzatorju x 10 = 7400V. Tam v specifikacijah glej "fence voltage at 500 ohm" = 6000V (to je za moje pojme realen podatek), ker sama ograja je obremenitev za pastir že brez da se karkoli nanjo naslanja. Tista meritev z 500ohmov je pa določena z nekim standardom (verjetno piše na pastirju).
Pa tudi TYN1012 ne prenese več kot 1kV, tako da se kondenzator kar polni tam nekje na 740V (če upoštevaš še kake čudne napetostne špice ob proženju)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2022 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vmesno vprašanje za - brezimenko. Poznam firmo Dolinšek iz Kranja pa me zanima za kako ceno so pripravljeni naviti takle transformator. Trenutno imam dva pastirja s prebitim VN transformatorjem. Prestava pri meni je 10-12. Moč ranga 2J

Hvala in LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2022 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, a poklicati jih je pretezko? (vem, malo sem zloben ...)
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2022 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bbrane je napisal/a:
Vmesno vprašanje za - brezimenko. Poznam firmo Dolinšek iz Kranja pa me zanima za kako ceno so pripravljeni naviti takle transformator. Trenutno imam dva pastirja s prebitim VN transformatorjem. Prestava pri meni je 10-12. Moč ranga 2J

Hvala in LP Brane


Ja tako čez palec sta mene dva transformatorja 8J, 1:16 prestava stala 45 evrov. Je pa tako kot je že mucek napisal. Poklicat ga moreš, ker so sedaj cene materialov drugačne kot pred krizo, ko sta bila narejena moja dva.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milher
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Jan 2020 22:22
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.06
Kraj: bač

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2022 11:30 pm    Naslov sporočila:  trafo na električnem pastirju Odgovori s citatom

Pozdravljeni, jaz pa imam vprašanje in sicer kje bi dobil trafo na sliki, saj nevem kakšen niti je ker ga je dobesedno stopilo Sad, zraven je Tiristor S10 K510. Gre pa se za Pastir Ranger A70.

Imam pa še eno vprašanje in to kako ste ugotovili ali je prebit izhodni trafo?



trafo.PNG
 Opis:
trafo
 Velikost datoteke:  133.23 KB
 Pogledana:  8 krat

trafo.PNG



_________________
lp,Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2022 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Feritni transformator. Prežagat ga boš moral in preštet ovoje, je pa polek primarnega in sekundarnega navitja verjetno še flyback navitje.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2022 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

milher je napisal/a:
Pozdravljeni, jaz pa imam vprašanje in sicer kje bi dobil trafo na sliki, saj nevem kakšen niti je ker ga je dobesedno stopilo......


Kakšna ostra slika vezja tudi ne bi bila odveč.

Če je omenjen pastir od proizvajalca Horizont, poizkusi na uradnem zastopniku za Slovenijo (https://www.agro-clair.si/). Jaz sem tukaj dobil nadomestni VN trafo za pastirja Hotshock A50.

Lahko pa ga razdrš in pršteješ ovoje ter naviješ na novo. Verjetno boš moral še kaj poštimat na samem vezju, ker je verjetno odneslo tranzistor za furanje transformatorja.

milher je napisal/a:
......., zraven je Tiristor S10 K510......

Tole se mi ne zdi Tiristor. Po vsej verjetnosti je Varistor. Če potrebuješ novega ga po oznakah poišči na spletu. Verjetno je tak (https://www.tdk-electronics.tdk.com/inf/70/ds/SIOV_S10KE2K1_AdvanceD_MP.pdf)

milher je napisal/a:
......Imam pa še eno vprašanje in to kako ste ugotovili ali je prebit izhodni trafo?


To ni vedno pravilo (govorim za moj pastir). Če se glavni kondenzator nabije na 700V ali nekaj več, tiristor vklopi in izprazni kondenzator preko VN transformatorja in na izhodu ni iskre, niti ne napetosti, potem je lahko razlog prebit VN transformator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2022 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:


Če je omenjen pastir od proizvajalca Horizont, poizkusi na uradnem zastopniku za Slovenijo (https://www.agro-clair.si/). Jaz sem tukaj dobil nadomestni VN trafo za pastirja Hotshock A50.


Mi lahko zaupaš kako ti je sploh ratalo kaj dobiti od naših šalabajzerjev? Sem jih kontaktiral na mail z tovarniško prepisano številko iz kosa, ki me je zanimal. Tema. Sem jih klical in jim povedal kaj rabim, se je "majstor" nekaj zgovarjal ja da neve na kateri polici iskat in da naj mu cel pastir pošljem na servis. "Kos mi prosim pošlji katerega številko sem ti povedal."

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milher
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Jan 2020 22:22
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.06
Kraj: bač

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2022 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, prilagam še slike celotnega vezja... nevem ali mislite da je še kaj drugega šlo? Če je potrebna še kakšna druga slika, lahko priložim Smile. Uradnega zastopnika sem kontaktiral in čakam na odgovor, hvala.

S10 K510 je varistor ja, se opravičujem.



slika1.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  836.15 KB
 Pogledana:  4 krat

slika1.PNG



slika2.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  579.12 KB
 Pogledana:  8 krat

slika2.PNG



slika3.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  612.95 KB
 Pogledana:  7 krat

slika3.PNG



_________________
lp,Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2022 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V najboljšem primeru ti je zraven varistorja odpihnilo še 6 nogega MOC3063SR2. Je že bil podoben pastir objavljen nedolgo nazaj tukaj na forumu samo revizija malo novejša, če prav vidim številke.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group