www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Solarni inverter Growatt 5000, preglasna ventilatorja
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Raznoth
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 27 Jun 2015 6:31
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 10:01 am    Naslov sporočila:  Solarni inverter Growatt 5000, preglasna ventilatorja Odgovori s citatom

Živjo, Imam Growatt hibridni inverter 5000 W, ( trenutno imam 10 fotovoltaičnih panelov, skupno 3,2 kW, ampak še nisem vseh montiral) in ko sem testno priklopil inverter sem videl da ventilatorčka ful šumita ker imata pri višji obremenitvi inverterja višje obrate. Vem da se takšne naprave montira v tehnično sobo ampak ker je nimam imam montirano v dnevni sobi. Zanima me če je že kdo predelal hlajenje z uporabo vodnega hlajenja ali z večjimi ventilatorji ki imajo nižje obrate. Elektrarna je samo za moje potrebe nič ne bom prodajal v omrežje. Inverter sam regulira če je malo sonca vzame delno iz omrežja ali ponoči popolnoma preklopi na omrežje. Akumulatorjev ne bom priklapljal ker so predragi. Za shrambo energije razmišljam s stisnjenim zrakom ali z vtrajnikom... Ventilatorja sta 12V , 8 cm vidna sta na desni strani spodaj pod tiskanim vezjem.


IMG_20220508_102132.jpg
 Opis:
dva ventilatorja
 Velikost datoteke:  2.12 MB
 Pogledana:  6 krat

IMG_20220508_102132.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3151
Aktiv.: 14.22
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nedavno sem imel opravka z dvema on-line UPS-oma. Pri obeh ventilatorji delajo ves čas. Opazil pa sem da se tuljava razsmernika (pol-mostič) precej greje in se ne bi upal pustiti delati brez ventilacije niti neobremenjenega.
Zato, preden naštudiraš, kako bi hladilna rebra hladil, preveri kaj se tam greje. Žal ne poznam topologije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Be aware, growatt nadzira obrate ventilatorjev in ti bo sel v error! (preko 485 lahko celo vidis status enega in drugega). Upam, da nimas inverterja kje v stanovanju Wink (jaz ga imam na balkonu)
Sem imel pa danes 3.5 kW moci iz 10 panelov, nominalno 3.1 kW, juhej!

Lp, G



Screenshot_20220508-115218_ShinePhone.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  497.43 KB
 Pogledana:  55 krat

Screenshot_20220508-115218_ShinePhone.jpg



_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Raznoth
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 27 Jun 2015 6:31
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem izmeril z infrardečo pištolco 33 stopinj na 10 tranzistorjih (oziroma triaki so verjetno) in še ostale bom pogledal ampak se mi zdi da bi dva velika ventilatorja 140 cm od spredaj uredila hlajenjene, edino moram umakniti tisto veliko tiskano vezje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Raznoth
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 27 Jun 2015 6:31
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 12:53 pm    Naslov sporočila:  mucek Odgovori s citatom

A ti imaš tudi Growatt? super. Aja kontrolira obrate, a preko senzorja misliš. Ja kako ga imaš na balkonu če piše temperatura za obratovanje od 0 do 50 stopinj??? Potem ga bom pa še jaz prestavil ali kaj? bom pač vse še enkrat poštemal za nove cevi uf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moc ventilatorjev se itak regulira glede na tempereraturo, ampak stalno morajo biti prisotni obrati, ce ne gre takoj v error. Jaz swm dal na balkon, pa ni problem glede hrupa, drugace je pa res kar glasno vse skupaj, ko je konkretnrjsa moc.

Glede temp obmocja na dol me ne skrbi, na gor pa tudi ne (balkon gleda na SV). Edino kaka vlaga zna biti problem, ki mi se malo kravzlja zivce, ampak upam, da ne bo hudega.



20220308_075856.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.65 MB
 Pogledana:  32 krat

20220308_075856.jpg



_________________
...lahko pa se tudi motim ...


Nazadnje urejal/a mucek Ned Maj 08, 2022 12:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

p.s. Prileti na pivo pogledat/poslusat Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Raznoth
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 27 Jun 2015 6:31
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ej, hvala, za info, in tudi za povabilo. Se res oglasim, ob priliki, upam čimprej, v nekaj tednih. Super da si mi povedal. Ampak če pa piše da je temperaturni režim od 0 stopinj? zato sem ga dal notri jbm. Ej ful dobro za idejo. Mogoče bi ga dal ven ampak poleg tega dam še dva ventilatorja 14 cm ker so res na ful obratih te dva uboga ventilatorja. Zanima me tudi če ponoči ugasneš? ker ponoči vidim da tudi ful delajo vetilatorji če se vžgejo na primer bojler in večji porabniki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stalno [slovenščina je zame španska vas], itak da dela tudi ponoci ... Wink Pri meni se bolj (akumulator Wink )
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6539
Aktiv.: 29.49
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Edino kaka vlaga zna biti problem, ki mi se malo kravzlja zivce, ampak upam, da ne bo hudega.

Nič mu ne bo hudega. Dokler lavfa se bo sam sušil. Kak strežnik, pa mrežna oprema mi že leta lavfa na balkonu, pa ni nobenih težav. Edino poleti malo rožlja, ker mu je vroče (na jug je obrnjeno).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To sem rabil slisati! Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2022 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer malo izven teme, pa vendar vprašam.

mucek je napisal/a:
p.s. Prileti na pivo pogledat/poslusat Wink


Gregor, kaj in kako imaš ti sedajle elektrarno v končni fazi narejano? Lahko par stavkov kako si izvedel in kaj si namotiral.? Imaš tudi akumulatorje?

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2022 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Depala vas (med Trzinom in Domžalami).

Na kratko:
- 10 panelov po 310 W
- en 3,5 kW Growatt hibridni inverter
- 5 kWh LiFePO4 paket (z REC BMSom) (še čakam 16 EVE 280 Ah celic s Kitajske, ki gredo vzporedno Wink )

Vezava je
Omrežje ---> Growatt ---> Porabniki (vsi bolj kot ne stalni; hladilniki, skrinje, toplotna črpalka, klima, večina luči ... + vtičnica za polnjenje avtomobila)

Konkretno ta Growatt lahko dela tudi brez dodatnega akumulatorja, samo v tem primeru ti gredo viški pač v nič (če pa je manjko sonca, pa pač dopolnjuje iz omrežja). V mojem primeru viški polnijo akumulator, ki potem napaja sistem, tako da iz omrežja praktično potegnem na dan samo kako kWh ali pa še to ne.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ravne
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Maj 2019 22:02
Prispevkov: 149
Aktiv.: 2.54

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2022 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Depala vas (med Trzinom in Domžalami).

Na kratko:
- 10 panelov po 310 W
- en 3,5 kW Growatt hibridni inverter
- 5 kWh LiFePO4 paket (z REC BMSom) (še čakam 16 EVE 280 Ah celic s Kitajske, ki gredo vzporedno Wink )

Vezava je
Omrežje ---> Growatt ---> Porabniki (vsi bolj kot ne stalni; hladilniki, skrinje, toplotna črpalka, klima, večina luči ... + vtičnica za polnjenje avtomobila)

Konkretno ta Growatt lahko dela tudi brez dodatnega akumulatorja, samo v tem primeru ti gredo viški pač v nič (če pa je manjko sonca, pa pač dopolnjuje iz omrežja). V mojem primeru viški polnijo akumulator, ki potem napaja sistem, tako da iz omrežja praktično potegnem na dan samo kako kWh ali pa še to ne.

LP, g


Kako pa je s papirji? Ali je za tole sploh kaj potrebno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2022 3:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič, saj ne oddajaš v omrežje.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group