www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Solarni inverter Growatt 5000, preglasna ventilatorja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2022 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Depala vas (med Trzinom in Domžalami).

Na kratko:
- 10 panelov po 310 W
- en 3,5 kW Growatt hibridni inverter
- 5 kWh LiFePO4 paket (z REC BMSom) (še čakam 16 EVE 280 Ah celic s Kitajske, ki gredo vzporedno Wink )..........


Super si se tole odločil. Če prav razumem ti potrebo po energiji dajejo paneli in baterije, če pa je odvzem večji pa potegneš še iz omrežja?


Katere LiFePO4 si naročil - lahko pripneš link? A imaš zaupanje v Kitajskega prodajalca? Kakšen/kateri BMS pa je - REC BMSom?
Teh tukaj še vedno ni za dobit, čeprav je bil rok za dobava napisan. No, sedaj še tega več ni.
A panele si nabavil pri Bisolu?
A 3,5 kW Growatt je ta.

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2022 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Celice so EVE280K, malo pogooglaj. So se že podražile, kolega naročil danes (glej spodaj), midva s sodelavcev sva dobila za 118 EUR/celici (vsi stroški). So nekje na morju, naj bi bile okrog 20.6. tukaj ... (traja cca. 2 meseca - COVID na kitajskem).

BMS je od Tineta: https://www.rec-bms.com/rec-battery-management-system/ ki že podpira CAN komunikacijo z Growattom.

Paneli so Bisolovi, se jim pa splača pisati, kaj imajo, ker v webshopu imajo zelo malo ponudbe, realno pa vsaj 10 različnih panelov (sam sem jim podal ciljno ceno in moč ter količino, pa so mi napisali, kaj vse se da dobiti).

Growatt je ta z linka pravi.

LP, g



celice.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  80.57 KB
 Pogledana:  57 krat

celice.png



_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 17.05

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2022 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Nič, saj ne oddajaš v omrežje.

LP, g


Nič? Ali Elektro ne rabi vedet, da je "tam nekje" ena SFE? Jeseni, ko sem nekaj podobnega spraševal zase, bi papirje rabil...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2022 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič. Nada. Zero.

Lahko pa jemlješ, kot vsak drug porabnik v omreżju. - poraba bremen za inverterjem, če sonca ni in/ali polnjenje akumulatorja.

Zakaj bi elektro potem to rabil vedeti? Ti si mogoče spraševal za mikroinverter s funkcijo zero export, kjer lahko oddajaš, ker se inverterji nastavljajo na 15 sekundni interval glede na porabo.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
toplakd
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Jul 2010 23:12
Prispevkov: 593
Aktiv.: 3.56
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam bom delal sistem s 3x Growatt 5000 ES.
Upam da do jeseni spravim skupaj še vsaj za ene 20kw baterijskih celic za začetek.

Inverterje sem najprej mislil kupit kar pri nas, pa sem potem našel eno špansko trgovino z občutno boljšo ceno. 692€ po inverterju in 27€ za wifi.

Odposlani so bili sicer komaj danes, tako da upam da čimprej pridejo.

_________________
Tukaj bo nekoč moj podpis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za 3F sistem se ti ze bolj splaca direkt na RS485 podatke dol pobirat pa na nek ESP posiljati, kot to dela sodelavec. Ceprav se mi njihova cloud resitev rea kar dopade!

p.s. kje je link do te trgovine??

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shar
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Feb 2016 11:15
Prispevkov: 109
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

toplakd je napisal/a:

Inverterje sem najprej mislil kupit kar pri nas, pa sem potem našel eno špansko trgovino z občutno boljšo ceno. 692€ po inverterju in 27€ za wifi.


Lahko prosim link do te španske trgovine?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1135
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AUTOSOLAR ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
toplakd
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Jul 2010 23:12
Prispevkov: 593
Aktiv.: 3.56
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da, kupil sem pri Autosolar.
_________________
Tukaj bo nekoč moj podpis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shar
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Feb 2016 11:15
Prispevkov: 109
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2022 7:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2022 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala! Bo kdo kaj naročal? (bi en wifi modul še vzel ...)
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 19, 2022 7:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Celice so EVE280K, malo pogooglaj. So se že podražile, kolega naročil danes (glej spodaj), midva s sodelavcev sva dobila za 118 EUR/celici (vsi stroški). So nekje na morju, naj bi bile okrog 20.6. tukaj ... (traja cca. 2 meseca - COVID na kitajskem)........


Teh ponudnikov omenjenih baterij jekar nakaj. Po kakšnem ključu si izbral prodajalca?
Mucek, a lahko prilepiš dejanski link kje si naročal baterijske celice EVE280K, da malo pogledam kako in kaj?

Še vprašanje:
Če je kdaj veliko oblačnega vremana in je solarne enrgije premalo, baterije pa so bolj prazne, a potem s tem razsmernikom tudi lahko napolniš baterije iz omrežja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
toplakd
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Jul 2010 23:12
Prispevkov: 593
Aktiv.: 3.56
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 19, 2022 7:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S temi Growatti lahko tudi izbereš čas kdaj se lahko baterije polnijo iz omrežja.
Recimo ponoči v nižji tarifi.

_________________
Tukaj bo nekoč moj podpis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.83
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 19, 2022 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve, ali Growatt MODxxxTL3-XH serija lahko dela otočno, torej tudi brez omrežja ali je treba iti na SPHxxxTL3? Glavna razlika, ki jo uspem razbrati iz datasheetov je, da ima SPH ločen izhod za backup napajanje porabnikov, kar pa mi v bistvu ne ustreza, ker bi rad imel še vedno vse porabnike gor, tudi ob izpadu omrežja. Seveda bo kakorkoli potreben zunanji odklopnik/preklopnik...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5326
Aktiv.: 24.81
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 19, 2022 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Inverterji za netmetering so, kot vem, narejeni tako, da ob izpadu 230 VAC linije odklopijo izhod (varnostno). Kako to tipajo, nimam pojma.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group