www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izobrazba -> poklic?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2022 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Kaj naj bi nam sola sploh dala?
teorijo in praktični prikaz uporabe teorije v praksi. Ali pa včasih mogoče še bolje: prikaz praktičnega delovanja nečesa, nato pa teoretično podlago. Tako pa gre večinoma samo za ogromno teoretičnega znanja, za katerega pa le manjši del slušateljev ve kako ga uporabiti v praksi.
Ni mi jasno čemu služi matura in diploma; zaključno oceno pri vseh predmetih v srednji šoli imaš pozitivno - zakaj še matura ? Ali pa: opravil si vse izpite na fakulteti - čemu še diplomska naloga ?

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.94
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2022 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:

Ni mi jasno čemu služi matura in diploma; zaključno oceno pri vseh predmetih v srednji šoli imaš pozitivno - zakaj še matura ?

Matura podobno kot NPZ(nacionalno preverjanje znanja) - gre mehanizem uravnavanja končnega znanja šolajočih vseh šol v državi. Brez tega, bi bile razlike med šolami precej večje.

psevdonim je napisal/a:

Ali pa: opravil si vse izpite na fakulteti - čemu še diplomska naloga ?

Da dokažeš, da veš povezat znanje iz večih predmetov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2022 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Kaj naj bi nam sola sploh dala?


Toliko kot boš vzel.

Moja prva izobrazba je Avtomehanik.
1. letnik: Piljenje U profila, takrat mi je bilo to nekaj najbolj neumnega, se pa danes zavedam, da te naučijo osnovnih ročnih veščin. Moj oče je imel doma delavnico, marsikdo iz bloka pa še ni prijel pile v roke. Pa žage, šublerja, kotnika, vrtalnega stroja, svedrov za navoje, praktično spoznavanje tehničnih risb...
2. letnik Kroženje med delavnicami, orodjarska, varilska, kovaška,..... Tu mi je bilo že bolj zanimivo, spoznaš osnove različnih poklicov, in poskusiš kovat, varit, stružit.....
3. letnik 2 dni prakse na teden, vsako konferenco v drugem podjetju. Jaz sem bil v Slovenia Auto(Avtoplus), Intereuropa, Citroen in šolska delavnica.
Od vsega lahko odneseš ogromno, samo zanimat te more. Pri praksah v mehaničnih delavnicah pa je bilo precej odvisno katerega mojstra si dobil.
Kako je danes, pa nebi vedel. Kot mehanik sem zaključil po končanem pripravništvu leta 91.
Iz razreda mehanikov, mislim, da nas ke bilo okrog 25, so samo 3 mehaniki danes, mislim.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Marko, kolikor berem v tej temi, si bil ti nespostljiv do nekoga. Iz tvojega pisanja lahko razberem, da si obremenjen z diplomami in titulami, malo manj s spostljivo komunikacijo.

Bi rekel, da sem bil bolj ciničen kot žaljiv, saj sem se že v naprej opravičil, se opravičujem še enkrat. Pogrelo me je, ker se je študenta pred diplomo kar označilo med vrsticami za nesposobnega priklopit ene luči. Če bi med študijem 3 leta priklapljali senzor in luč, verjamem, da bi to naredili z odliko.
Šola naj bi dala široko znanje, specializacij v stroki je enostavno preveč, da bi jih lahko šola pokrivala. Specializacija poteka v podjetju ob nastopu službe. To je doprinos podjetja za razvoj kadra.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group