www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Električno kolo - mnenje ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2022 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

grega09 je napisal/a:
Glede off-topic, se pa ne strinjam. Naslov teme je mnenje o e-kolesih in pod temo o e-kolesih sem napisal vprašanje, ki se mi je postavljalo že nekaj časa. Sem nepoznavalec tega področja in me zanimajo izkušnje uporabnikov.

Ni samo tvoje offtopic, še od koga!
Vprašanje se nanaša na točno določeno kolo in ne na e kolesa v splošnem in kot vidim, ni dobil nekih res koristnih informacij!
Lahko pa odpreš novo temo o e kolesih, tam pa lahko trolamo na način v.j.a če o tem kaj vemo ali pa ne!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2022 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
....Pravi kolesarji kolesa sestavimo sami glede na želje, potrebe in sposobnosti, oziroma kupimo kolo, ki mogoče ustreza, potem pa dodajamo in menjamo opremo....


Ja verjamem. Zato sem tudi napisal sporočilo na forum. Želje in potrebe sem navedel v prvem sporočilu. Vsaj za začetek ga ne bi sestavljal. Kupil bi nekaj serijskega. Tukaj je kar velika izbira. Mi mogoče pomagate z izbiro. (Ni nujno, da je kolo iz te trgovine oz je take firme. Rad bi le imel neke okvirne smernice za primerjavo, kaj kupit)

Še enkrat:
-"Adi-jeva generacija" (malo pred penzijo) Wink
- 180cm /90+kg
- rekreaktivna vožnja (morda kdaj v službo)
- kolesarka, tudi klanci in makadam
- tam do hoferjeve cene 2500€

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2022 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z ženo sva šla v trgovino s takimi kolesi in oba probala različne velikosti okvirjev in koles in vzela tisto, kar se je komu najbolje prilegalo.
in seveda sva lahko v trgovini oba picikla preizkusila.
Moj ima 29 njen pa 24.5 colska kolesa, motor je Bafang M500 (95Nm) s senzorjem navora, na obeh, bateriji pa 20Ah (720Wh).
Vzela sva kolesi Crussis MTB E 9.7M (Largo in Fiona) in do sedaj brez pripomb.
Koliko km nudi motor pomoč, je prvenstveno odvisno od baterije in načina vočnje.
Če si len in ne prestavljaš tako kot treba, bo prevoženih km bistveno manj, kot deklarirajo (za najin kolo naj bi bilo 170km) ali pa midva ne znava vozit Brick wall .

Ko sem spraševal znance, kateri imajo taka kolesa, kako in kaj okoli teh električnih koles je vsak po svoje trolal okoli velikosti okvirjev, velikosti obročev, motorju, baterijah......,
zato sem si okoli teh stvari prebral na Netu, največ pa je zalegel pogovor v sami trgovini.

Glede kolesa iz Hoferja, ja, hm, ali lahko zbiraš velikost okvirja in velikost obročev, kajti nisem našel tega v podatkih?
Motor ima 100Nm, kar je veliko, toda kako bo pomagal je odvisno od samega softwarea, ki poganja ta motor v odvisnosti od senzorja(jev) navora.

Pravi kolesarji niso(smo) začetniki in nekje je treba začeti, če bom pa bingljal na kolesu nekaj let in po prevoženih nekaj 1000km bom pa mogoče vedel kaj na kolesu mi paše in kaj ne ampak verjamem da to ni isto, kar paše nekomu drugemu.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2022 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večina prodajalcev ponuja tudi dnevno izposojo. Izberi si lep dan, eno turo, ki pokrije čimveč razlkčnih terenov in se odpelji, da dobiš občutek. Če si pripravljen prodajalcu pustiti 2,5k€, bo tudi on pripravljen posoditi bicikel za en dan.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2022 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
v.j. je napisal/a:
....Pravi kolesarji kolesa sestavimo sami glede na želje, potrebe in sposobnosti, oziroma kupimo kolo, ki mogoče ustreza, potem pa dodajamo in menjamo opremo....


Ja verjamem. Zato sem tudi napisal sporočilo na forum. Želje in potrebe sem navedel v prvem sporočilu. Vsaj za začetek ga ne bi sestavljal. Kupil bi nekaj serijskega. Tukaj je kar velika izbira. Mi mogoče pomagate z izbiro. (Ni nujno, da je kolo iz te trgovine oz je take firme. Rad bi le imel neke okvirne smernice za primerjavo, kaj kupit)

Še enkrat:
-"Adi-jeva generacija" (malo pred penzijo) Wink
- 180cm /90+kg
- rekreaktivna vožnja (morda kdaj v službo)
- kolesarka, tudi klanci in makadam
- tam do hoferjeve cene 2500€


Silvo, nisem mislil, da ga sestavljaj... sploh ne, verjetno nikoli ne boš spadal v kategorijo, da bi si kolo "do pike" prilagajal, ker ne boš prišel do te potrebe.

Sedaj, ko si navedel svojo višino, težo si izdal že prej, ti lahko potrdim, da je kolo iz Hofra točno prave velikosti zate. Kolo ima okvir višine 48cm, to je razdalja od centra gonilne osi do vrha cevi sedežne opore. Kolo ima 27,5" obroče, kar je za tvojo višino idealno. Na hitro bi geometrijo kolesa ocenil za ustrezno imaš kratek stem (nosilec krmila), kar je dobro. V primeru, da zaradi dolžine rok položaj krmila ne ustreza, se menja stem, to je tudi najlažja in najbolj pogosta prilagoditev, saj višine sedeža ne štejem kot prilagajanje, to je zgolj nastavitev.

Pri Hofru imaš možnost vračila, izkoristi to možnost. Za to ceno boljšega kolesa ne boš dobil.

Čeprav se pri Prophete hvalijo da je ena velikost okvirja za vse od 150-190cm, je to precej za lase privlečeno, ker to ne drži, vsaj ne v takem obsegu, če bi napisali 170-190cm višine, bi se lahko strinjal.

Ko pišete da ste kar preko 190cm veliki, popolnoma jasno je da rabite velik okvir in da so 29" kolesa prava za vas.

Jaz spadam v bolj mini kategorijo 178cm 70kg in je zame 26" bolj ustrezna, gre tudi z 27,5", ampak 29" mi je absolutno preveliko. Majhen, hiter in spreten, potrebujem temu primerno kolo, zato je 29-er zame štorasto in glomazno, saj se peljem, ampak mi ne sede.

Ni najbolj pomemben podatek o velikosti obročev, bolj pomemben podatek je katere pnevmatike so montirane... velikost obroča, širina in višina pnevmatike, posledično dobimo obseg oziroma zunanji premer.


Dobri podatki so tisti, ki jih uporabniki dajo na podlagi lastnih izkušenj, Jaka je lepo napisal kaj ima in kakšni so rezultati, nič posebnega, ampak za primerjavo je to dober podatek... in zelo realen, nič ni narobe in ni to da ne bi znal vozit.

Trgovci vedno napišejo podatek o dometu s poudarkom na "do" in to velja za ECO način po ravnini, že čelni veter pokvari ta podatek in seveda standardno do 25km/h saj so vsi omejeni.

Pri kolesih, kjer se omejitev hitrosti dvigne ali odstrani, je pri hitrejši vožnji z elektro pomočjo poraba večja, da se to dosega uporabniki zato izberejo kakšno stopnjo pomoči več, zato je poraba še večja. Potrebe za odstranitev blokade ni, tudi jaz sem mislil, da bom ženino kolo odblokiral, ampak se je v več kot 2 letih potrdilo, da to ni potrebno. Seveda se lahko skupaj peljeva tudi preko 25km/h, ne samo po klancu dol ali z rahlim padcem, tudi po ravnini, če je veter v hrbet in če vozi v zavetrju. Ko teh pogojev ni, se peljeva 25-26km/h in jaz takrat lahko počivam, saj pri daljših vožnjah ni nobene potrebe da vozim nad 30km/h

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2022 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Večina prodajalcev ponuja tudi dnevno izposojo. ...


Morda sem se preveč "zagnal". Na to nisem niti pomislil. Za začetek si lahko kolo sposodim pri sestri. Potem pa še morda pri kakem prodajalcu, da vidim razliko.
Še eno vprašanje. V igri je gorsko in trekking kolo. Za mene bi bilo verjetno bolj primerno slednje?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2022 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Jaz bi malo pogledal še pri drugih, pa vzel kak kvaliteten model z dobrim vzmetenjem spredaj in sredinskim pogonom. Slabo vzmetenje je praktično isto, kot da ga ni in voziš "trdaka", brez vzmetenja. Raje izberi model z 29 colskimi gumami, ker se lepše vozi kot 26 ali 27,5 po malo manj gladkih površinah.


Applause Recimo kaj takšnega... v primerjavi s Hoferjevim je tole precej boljša/sodobnejša oprema.
https://www.radon-bikes.de/en/e-bike/mountainbike/jealous-al-hybrid/jealous-hybrid-80-625-2022/
Oziroma še v "treking" izvedbi;
https://www.radon-bikes.de/en/e-bike/trekking/relate/relate-80-625/

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2022 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale treking je dejansko zelo privlačna kombinacija komponent. Tudi pogon je skrbno izbran. Kljub temu, da je nekaj € več, kot hoferjev, vseeno mislim, da je referenca za best buy.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanzi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2020 13:46
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.40
Kraj: GEOSS

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2022 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je kdo ze zasledil ali naredil predelavo e kolesa z directndrive motorjem (v kolesu, ne pod pedali) z regeneracijo.
Ce se odlocim za voznjo v sluzbo imam do sluzbe 12km od tega 5km klanca gor, 5km klanca dol kjer se pramaga 300+ visincev.
Ubijalsko za moje polomljene noge, moje kile (100)n leta. (45)
Kupil sem pred meseci na kitajskem kolo ki je bilo "najvecje" za ceno pod jurja, pa mi je premajhno.. Zasilna resitev bi bila daljsa sedezna opora.
Vozi ga sin, vcasih tudi jaz na krajse razdalje.
Zaradi klanca, kjer si prakticno 2x 2km na zavorah iscem kolo ki bi imelo regeneracijo oziroma bi znalo zavirat z.motorjem
Hvala za kak namig.

_________________
Sonce naj sveti vsak dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.22
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2022 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GOLDENMOTOR

MAGICPIE
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanzi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2020 13:46
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.40
Kraj: GEOSS

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2022 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala
Ze brskam in googlam

_________________
Sonce naj sveti vsak dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 456
Aktiv.: 2.86
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2022 7:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Pretvornik" - tista mala škatlica med baterijo in motorjem mora biti "tak" da to omogoča
med najboljšimi so Kelly, ZAPI, Curtis ... tako pišejo tisti ki to obvladajo.
Bi pa za tvoje specifikacije bilo najboljše iti takoj na 2xDD (motor v zadnjem in sprednjem pestu)
takrat bo rešitev "ustrezala" ostalo so "kompromisi".

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 176
Aktiv.: 3.22
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2022 7:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

magicpie ima vse v zadnjem pestu, motor 1kw, regeneracija, zelo tih
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanzi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2020 13:46
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.40
Kraj: GEOSS

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2022 8:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ignis je napisal/a:
"Pretvornik" - tista mala škatlica med baterijo in motorjem mora biti "tak" da to omogoča
med najboljšimi so Kelly, ZAPI, Curtis ... tako pišejo tisti ki to obvladajo.
Bi pa za tvoje specifikacije bilo najboljše iti takoj na 2xDD (motor v zadnjem in sprednjem pestu)
takrat bo rešitev "ustrezala" ostalo so "kompromisi".

Potem bo kolo imel "40"kg.
Je pa res da se.poigravam kje je bolje imeti motor. Spredaj, ali zadaj?

_________________
Sonce naj sveti vsak dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2022 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

slabo sestavljen , premajhen okvir in motor zadaj v kolesu je proč vržen denar
prej ko se sprijazniš s tem enostavneje je .

Ena lahka sredinska nadgradnja.

https://www.lightest.bike/

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group