www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Goriva na bencinskih črpalkah- primanjkuje ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en štos. HA, HA,
Kar nekaj ljudi je celo uspelo TANKAT NA ČRPALKAH, KLJUB NAPISOM DA GORIVA NI, BANDA pokvarjena požrešna se dela norca iz ljudi.

Če pridete na črpalko , kljub napisu ,da goriva ni, poizkusite tankat, morda celo kaj natankate, ha. To seveda posnamite, in objavite.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Počasi bomo dobili svobodo gibanja Wink


In svobodno bomo lahko plesali tudi po cestah, saj ne bo prometa.

V jesensko-zimskem valu korone ne bo potrebno uvesti nobenih omejitev in zapor, še cene se bodo tako svobodno dvignile, da si večina ne bo upala niti pomisliti, da bi kam šli, čeprav bomo imeli možnost svobodnega odločanja.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.01

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po Ljubljani je bila nekaj časa praksa, da se je kolesarilo samo ob petkih, no sedaj se bo pa vsak dan.
Vedno več cest ima pas za kolesarje in to tako, da se oža vozni pas za avtomobile. Malo po malo pa bo samo še za kolesa Wink

To me spominja na parolo iz socializma, vsi na kolo za zdravo telo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.01

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 4:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Včeraj dopoldne na Bledu še nobene gneče na črpalki, natočil sem bencin v 200l sod in vse kante kar sem jih imel. Čez 13 dni greva na morje in tank na čolnu je še prazen... Glede na pričakovan dvig je to dobra naložba.


Pri 200 l ni ravno nekega velikega biznisa. Stara cena 1,56€, napovedana nova 1,74€.
Razlika je torej 0,18€, kar znese 36€ prihranka pri 200 l.

Se bo pa to konkretno poznalo na letni ravni, v mojem primeru dodatnih 300€.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.00
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

144300 je napisal/a:
Kakšen raziskovalni novinar bi moral preko noči na kaki črpalki bit , kjer je bilo sedaj onemogočeno tankanje goriva, pa ko se jutri podraži in čudežno brez dodankanja spet tankat normalno podat argumente na ustrezne inštitucije..............


Tole tudi mene zanima kako bo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kam ste pripeljali debato o problemu z gorivom na bencinskih črpalkah? d'oh!

Ena smiselna iztočnica je bila glede tega, kdaj zavit na bencinsko črpalko? Priznam, da se sam za to odločam takrat, ko me začne opozarjat. Se mi je že zgodilo, da sem pripeljal na pumpo, ko je izračunal, da mu je preostalo še za 0km. Whistle Očitno bo treba spremenit navade.

Včeraj je bilo pa malce zabavno ... črpalke v Novem mestu brez dizla, enako Trebnje in Ivančna gorica. Zapeljal sem na avtocestno v Višnji gori ... pred mano pa cela kolona (več kot 10) čakajočih. No, po kar konkretnem čakanju sem le uspel natočit. Je pa kot kaže kar epidemija pump brez goriva ... danes enako v Kranju. Prazna pumpa celo dopoldne ... brez dizla.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bozo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jan 2004 9:21
Prispevkov: 649
Aktiv.: 2.91
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 5:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi v mojem primeru včeraj v NM listki goriva ni (diesel), ostali tankajo, pa še jaz, gorivo je bilo. Plačano z aplikacijo preko telefona, ne da mi se niti gledat tistih lažnivih prodajalcev...
_________________
LP

Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 913
Aktiv.: 5.55
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dve pumpi (Petrol) v Črnomlju sta brez nafte že od včeraj. Prodajalka je povedala, da še za jutri ne vejo kaj bo. Na kratko je rekla "kaos".
_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Pri 200 l ni ravno nekega velikega biznisa. Stara cena 1,56€, napovedana nova 1,74€.
Razlika je torej 0,18€, kar znese 36€ prihranka pri 200 l.

v.j. je napisal/a:
200l sod in vse kante kar sem jih imel.

Sodovi so 305 in 308 litrski.
Natočil sem 305 litrov v sod, kant je bilo za 140 litrov, in 25 litrov v tank, skupaj torej 370 litrov. Pričakovan prihranek najmanj 66,60eur, verjetno bo po nekaj tednih cena še višja. Ni veliko ampak nekaj pa je.

Na dolgi rok se nam bo vsem kar poznalo, ne samo pri gorivu, tudi v trgovinah so cene že kar opazno višje. Denar vztrajno in opazno zgublja na vrednosti, žal.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.86
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
... se nam bo vsem kar poznalo, ...
Meni ne, tankiram vedno za 30€! Whistle
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3356
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na žalost.... tako kot vedno, dobičkarji služijo. Priložnost je neverjetna, da jo nebi izkoristili. In na žalost, nepotrebna.

Na hrbtih ljudstva.

že 60.000 let ali več, enako. Odkar je prvi pračlovek spoznal, da s krepelom drugega tresneš po glavi in mu pobereš... nekaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.14
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgodovina se ponavlja. To so slike iz Amerike nekje pred 40 leti...


DtG3R5YWwAA9zfd.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  56 KB
 Pogledana:  11 krat

DtG3R5YWwAA9zfd.jpg



312672_1000-devedesete-printscreen-4_iff.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  409.51 KB
 Pogledana:  10 krat

312672_1000-devedesete-printscreen-4_iff.jpg



_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.94
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lipa je napisal/a:
Zgodovina se ponavlja. To so slike iz Amerike nekje pred 40 leti...

Amerike? katere?

Spomnim se, da smo pred 40 leti imeli par-nepar in bone za gorivo.
Z boni se je dalo tudi nekaj malega zaslužiti, saj so nam kmetom dali več bonov, kot smo jih dejansko porabili, eni so se pa zelo radi vozili z avtom...
Kmetje pa glede porabe kakor kateri, eni so že takrat imeli 2 ali 3 traktorje, danes se pa sploh preseravajo, kupljeno na subvencije...

Zakaj bi omejevali porabo goriva, treba jo je pospeševati in nabijat ceno, ljudje bodo porabo omejili kar sami, vsak po svojih zmožnostih... in tako se potem svet nemoteno in SVOBODNO vrti naprej.

Nizozemci imajo menda že 2,60eur/l tako da upanje, da bo pri nas ostalo na 2,74eur/l bo zelo kratkotrajno, zagotovo bo tudi izven AC precej hitro nad 2,00eur/l

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1786
Aktiv.: 8.01

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Nizozemci imajo menda že 2,60eur/l tako da upanje, da bo pri nas ostalo na 2,74eur/l bo zelo kratkotrajno, zagotovo bo tudi izven AC precej hitro nad 2,00eur/l

https://www.amzs.si/na-poti/cene-goriv-po-evropi
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brez panike, to so samo prehodni pojavi pri preskoku na "zelensko" energijo.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group