www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Goriva na bencinskih črpalkah- primanjkuje ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2022 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220231746491828&id=1472541730
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 2:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
v.j. je napisal/a:
Nizozemci imajo menda že 2,60eur/l tako da upanje, da bo pri nas ostalo na 2,74eur/l bo zelo kratkotrajno, zagotovo bo tudi izven AC precej hitro nad 2,00eur/l

https://www.amzs.si/na-poti/cene-goriv-po-evropi


Ojoj, napisal sem 2,74eur/l d'oh!
Upam, da se ta napaka ne uresniči mišljeno je bilo 1,74eur/l in žal smo lahko realno prepričani, da pri tem ne bo dolgo ostalo, cene se bodo brezskrbno in predvsem svobodno prilagodile navzgor... in samo upamo lahko, da bo to samokratkotrajen pobeg in da bo popravek sledil čim prej in da potem na popravku tudi ostane oziroma se izniha nazaj na normalne vrednosti.


baresi je napisal/a:
Brez panike, to so samo prehodni pojavi pri preskoku na "zelensko" energijo.


Po eni strani je to lahko dobra vzpodbuda, da se nekaj le začne temeljito spreminjati.



Zamislimo si lahko možen scenarij, da fosilnih goriv preprosto zmanjka... da o nepotrebnem povečevanju potreb iz leta v leto sploh ne pišem... scenariji o praznih rezervoarjih na črpalkah bodo v prihodnosti postali realnost.




.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje ste bili s kantami in cisternami, ko je bilo po 1 €?

Kako smešno mi je to hrčkanje goriv. Neverjetno, kaki izmečki smo ljudje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj, ko gorivo postaja tako dragoceno si zasluži tudi kaj boljšega, kot pa le neugledno plastično kantico.


FVwrJo1WYAIz4QU.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  81.56 KB
 Pogledana:  3 krat

FVwrJo1WYAIz4QU.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.41

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Kje ste bili s kantami in cisternami, ko je bilo po 1 €?

Kako smešno mi je to hrčkanje goriv. Neverjetno, kaki izmečki smo ljudje.


To je klasično reagiranje množic. Podobno kot pri delniških in drugih trgih. Velika večina kupuje, ko vrednost raste in prodaja, ko vrednost pada. Poglej kriptovalute. Če je kaj viška in si malo v tem, se jih zdaj kupi, ko je zadeva z dobrim "popustom". Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

grega09 je napisal/a:
To je klasično reagiranje množic.

Saj zato pa poštarji tovorijo cele gajbice prospektov in jih trpajo po nabiralnikih. Reklamni prospekti so namreč podobna zgodba, izdelke v akciji dobiš nekaj ceneje, kar je magnet za nekatere kupce.

V bistvu pa tukaj sploh ni bil tako slab donos, cca 8%, problem je samo količina in vnovčenje dobička.

Tako kot pri delnicah, če jih kupiš premalo, se ti provizija zažre v dobiček.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2022 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Kje ste bili s kantami in cisternami, ko je bilo po 1 €?

Podobno kot te dni, eni smo izkoristili, brez skrbi.

qwertz je napisal/a:
Kako smešno mi je to hrčkanje goriv. Neverjetno, kaki izmečki smo ljudje.


Izmečki smo res, to drži, ampak ne zaradi hrčkanja goriv. Pravi izmečki so tisti, ki so to povzročili.

Veš kaj je pa meni smešno? to, kako so ljudje v limitih in vse kar to potegne za seboj... tako smešno, da je kar patetično in kar je najbolj zanimivo, zaradi stalnega minusa po neumnem izgubijo še več denarja.

grega09 je napisal/a:
Podobno kot pri delniških in drugih trgih. Velika večina kupuje, ko vrednost raste in prodaja, ko vrednost pada. Poglej kriptovalute. Če je kaj viška in si malo v tem, se jih zdaj kupi, ko je zadeva z dobrim "popustom". Very Happy


Res je, zadnji teden je bil odličen za take priložnosti. Prvi nakup sem dodatno opravil že 15.6. in dodatno potem še 18. 6. kar 2x, kupoval sem po delih, tokrat namesto BTC raje BNB, ker je šel kar fajn pod 200eur. Dodaten popust pri imetju primerne količine BNB je cashback na Binance VISA kartici, trenutno level 4 kar pomeni 4% cashback in to dejansko deluje, še slabe 3 tedne da povprečje zraste, pridev v level 5 ki prinese kar 5% cashbacka. Marsikdo bo rekel, prelepo da bi bilo res, hja, po eni strani res, povezano je namreč z nahrčkanimi kriptovalutami. Včasih sem kupoval skoraj izključno samo z gotovino, sedaj s črno kartico.

Kakor koli, z valutnim trgovanjem je manipulacija neprimerno lažja kot z gorivom v kantah, sodovih, ... in s primerno količino se od tega da preživeti

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2022 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej, ko je bila cena zabetonirana, ni nihče polnil svojih zalog. Ampak zadnji dan, pa vsi na pumpe, kot da prej ni bilo časa 1 mesec. Cena je bila pa ista. Potem pa nebuloze tipa: nočejo prodajat, ker hočejo več zaslužit z višjo ceno. Grdi grdi črpalkarji. Btw, marže so identične če je gorivo 10 ali pa 1 eur. In nepoznavanje ljudi ter socialna omrežja, kjer se širijo nebloze (tudi na tem forumu se širijo neresnice in teorije zarote).

In jok ljudi, da niso mogli tankat. Časi so taki, da z manj kot 1/2 tanka se nimaš kaj okoli furat. Never, ever. Če pa folk pač fura na hlape in misli, da je vse dostopno, kot nekoč, naj pa ostane na cesti ali hodi peš.

Saj čredni nagoni so povsod. Tudi, ko je treba peljat smučke pobrusit. Sedaj poleti nihče ne pelje, 1 dan pred smučanjem bi pa vsi.

Trenutno bi vsi radi klime.

In če misliš, da dobiš popust, ker plačuješ s kartico, se gladko motiš. Oni so dvignili cene, ker je v verigi še en člen, to je ponudnik kartice. In potem na dvignjeno ceno dobiš nek popust in si srečen do neba. Nategnili so te, ko zajca. Oni to delajo, ker se jim izplača, ne ker bi radi manjši RVC na koncu.

Takoj povej, da hočeš popust. Ne pa aboslutno nizke cene. Tebi je samo relativno nizka cena ok, da se bolje počutiš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2022 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Glej, ko je bila cena zabetonirana, ni nihče polnil svojih zalog. Ampak zadnji dan, pa vsi na pumpe, kot da prej ni bilo časa 1 mesec. Cena je bila pa ista.

Saj to je popolnoma logično, rezervoar je takrat najbolj prazen in v njega gre največ goriva.

Niso za to krivi kupci, ki hočejo privarčevat kakšen euro.

Kriv je tisti, ki tega ni znal pravilno lansirati v javnost in je na ta način omogočil pogoje za to štalo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2022 7:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
In če misliš, da dobiš popust, ker plačuješ s kartico, se gladko motiš. Oni so dvignili cene, ker je v verigi še en člen, to je ponudnik kartice. In potem na dvignjeno ceno dobiš nek popust in si srečen do neba. Nategnili so te, ko zajca. Oni to delajo, ker se jim izplača, ne ker bi radi manjši RVC na koncu.

Takoj povej, da hočeš popust. Ne pa aboslutno nizke cene. Tebi je samo relativno nizka cena ok, da se bolje počutiš.

Nisi razumel kaj sem napisal, ali pa ne veš kaj je "cashback".
Ko grem v trgovino plačam lahko z gotovino ali s kartico... plačam popolnoma enak znesek. Če plačam z gotovino, je to to, če plačam z binance VISA kartico, plačam enak znesek, s tem da mi del plačanega zneska vrnejo nazaj v funding wallet. Zakaj vračajo je stvar jasna, ker promovirajo BNB kripto valuto in njihovo kartico.

Če plačujem s kartico, se mi torej bolj splača plačat z Binance VISA kot z N26 Mastercard, ker pri N26 ne dobim deleža nazaj... da slovenskih bank sploh ne omenjam, zaračunajo vsako malenkost: stroški vodenja osebnega računa, provizija UPN, ..., ...

Kako stvar poteka? preprosto preko SEPA iz N26 nakažem denar v eur na Binance in plačam točno 1,00eur provizije za poljuben znesek, vseeno ali je 100eur ali 10000eur. Potem denar leži na Binancah namesto na bančnem računu... medtem ga lahko še nekajkrat obrnem z nakupom in prodajo kriptovalute in znesek povečam... če denar leži na banki, ni nič, po novem za zneske nad 50Keur nekatere banke zaračunavajo ležarino...

Kdo plača provizijo plačevanja s karticami? Jasno je, da najprej trgovci, ampak to je vse že všteto v marže, na koncu smo potrošniki tisti, ki na tak ali drugačen način plačamo te provizije raznoraznih transakcij z denarjem. Kaj pa gotovina? tudi s tem imajo trgovci strošek, treba je plačat varnostnike, da gotovino dostavijo v banko, banka zaračuna polog gotovine, ...

Fajn je, če obstaja možnost, pridobiti del tega denarja nazaj.
In ker vsi radi kupujemo od kitajcev... če plačujemo s Paypal, je treba plačat v original valuti računa, recimo v USD, ne pustimo paypalu da menja v EUR, ker pobere 4% pri menjavi... ja, menjalniški težaj kartic je tako dober v primerjavi s paypal menjavo valute, da prihranimo 4%


Glede goriva je tako, ja, normalno da je panika, če folk ve, da se bo podražilo za toliko in toliko, hrčkanje je logična posledica. Jaz sem to naredil pravočasno in nisem čakal v vrsti in sem napolnil željeno količino.
Ja, res je, moje dejanje je pripomoglo k temu, da je goriva zmanjkalo, ampak veš kaj, BMK !!! nisem edini da gleda najprej na svojo rit... tudi Bog je najprej sebi brado ustvaril...
Vsak se znajde po svoje in ja, zelo neodgovorno je, da nimaš vsaj kakšne kantice 5 ali 10 litrov na rezervi doma v garaži recimo in da se v teh čudnih časih ne tanka bolj sproti in ja, vsak si je sam kriv, če mu je zmanjkalo.
Vsi dobro vemo ali bi morali vedeti, kaj se okoli nas dogaja in kakšni smo ljudje in morali bi pričakovati, da bo goriva zmanjkalo, jaz sem bil prepričan, da ga bo ali da bodo vsaj nenormalne vrste na črpalkah.

Kakšni so prihranki? tudi če so majhni, velja en zelo star pregovor v smislu: zrno na zrno, pogača, dinar na dinar ...

Da se prihranit tudi z drobtinicami ali z drobižem, kdor misli da temu ni tako, si je sam kriv, ampak naj potem vsaj ne jamra.
Proteus je napisal/a:

Niso za to krivi kupci, ki hočejo privarčevat kakšen euro.

Kriv je tisti, ki tega ni znal pravilno lansirati v javnost in je na ta način omogočil pogoje za to štalo.


Kaj bi vlada lahko naredila, namesto tega, da je en teden prej obvestila javnost, kaj se bo zgodilo s cenami???
Če je pernati mislil, da se bodo naftni trgovci pravočasno pripravili, se je pošteno zmotil. Šoferjev in tovornjakov s cisternami je toliko in toliko in v kratkem času so sposobni napolniti rezervoarje na črpalkah v omejeni količini in ta zmožnost dostave je bila presežena zaradi nekega nagona potrošnikov... in to bi pernati moral vedeti, da se naftni trgovci nimajo kaj dosti pripravit, naj hitro kupijo nove tovornjake s cisternami in zaposlijo šoferje? zakaj že, da bodo lahko v teh 2 ali 3 dneh hitro polnili črpalke. Zakaj bi se trgovci trudili in delali uslugo vladi, ta pa jim v zameno omejuje zaslužek?

In če bi vlada res želela urediti zadeve tako, da ne bi bilo kaosa, bi morali sprejeti zakon, da se gorivo sme podražiti 1 ali 2 centa na dan, tako bi se ta podražitev postopno odvijala v 10-20 dneh in gneče zagotovo ne bi bilo take kot je bila. Preprost in učinkovit ukrep, samo še zakonsko ga je treba urediti. Saj ni treba da se cene spreminjajo točno na 14 dni ali kaj podobnega, naj se spreminjajo sproti in naj ne bo hitrih sprememb v kratkem času.

Elektroniki bi temu lahko rekli da se na signalno linijo da en ornk RC člen da zgladi konice Wink očitno je, da vlada nima pojma, znajo pa jokat, kako je vse prejšnja vlada zafurala, priročen izgovor in na to se bodo najbrž izgovarjali še za tisto, kar bodo še bolj zafurali sami.

In ja, nibenega smisla ni objokavat kako je bilo nekoč fajn in obujat stare čase... umetnost preživetja je, kako smo se sposobni prilagoditi v prihodnosti, živimo namreč za in v prihodnost, ne za preteklost. Preteklost nam kvečjemu da znanje in izkušnje, da bomo znali v prihodnosti preživeti.

Jasno je torej, da se bomo probali znajti, ampak eni bodo raje jokcali.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2022 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti še vedno ne razumeš, da cashback od nekje pride. Marže so take, kot jih je trg pripravljen plačat. In če so v sistemu še razni cashbacki in podobno, potem marže dvignejo za vse, nekateri pa uspejo dobiti nazaj nekaj in so (ste) ultra srečni. To vse pa plačamo vsi. To je isto, kot subvencije. Vsi plačujemo, nekateri pa se omastijo zaradi tega. Namesto, da bi imeli nižje davke.

Glede na opazko o zrnih in palačah, kje je torej tvoja palača? A to je spet tisto, "če ne bi kadil/pil/kockal/.., bi si v 20 letih lahko privoščil ferarija". Kje so torej vsi tisti ferariji od nekadilcev/abstinentov ... ?

V trenutni vladi je ljudi iz elektro stroke toliko, kot jih še ni bilo.

prof. dr. Robert Golob, predsednik vlade,
izr. prof. dr. Emilija Stojmenova Duh, ministrica za digitalno preobrazbo,
prof. dr. Igor Papič, minister za izobraževanje, znanost in šport,
in mag. Bojan Kumer, minister za infrastrukturo.

In interval 14 dni je čisto ok.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2022 7:30 pm    Naslov sporočila:  Re: Goriva na bencinskih črpalkah- primanjkuje ? Odgovori s citatom

144300 je napisal/a:


Gremo na Akvo

https://www.youtube.com/watch?v=Mr_rjQMqrEw

Fordson F letnik 1924 je imel uparialnik. Če si imel doma kakšno večjo njivo ali nasad za pridelavo olja si lahko ta traktor poganjal tudi na olje. Za hladen zagon si ga startal na bencin in ko se je uparialnik, ki je bil privijačen in hkrati del izpušnega sitema, segrel na delavno temperaturo si preklopil na olje. Stvar je bila nekoliko nerodna za nastaviti, če jo nisi znal ampak, ko je bila nastavljena je presenetljivo dobro delovalo. https://m.youtube.com/watch?v=zOcvoePB1lM

Drug tip oldtimerja Fordson je imel tuljavno cev navito skozi izpušni sistem. Ta zgoraj je nadgradnja.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Ti še vedno ne razumeš...

Ne bo držalo, zelo dobro razumem, zato sem se sistemu prilagodil tako, da je dobro najprej zame.
qwertz je napisal/a:
... da cashback od nekje pride. Marže so take, kot jih je trg pripravljen plačat. In če so v sistemu še razni cashbacki in podobno, potem marže dvignejo za vse, nekateri pa uspejo dobiti nazaj nekaj in so (ste) ultra srečni.

Cashback ni isto kor marža, gre za vzpodbujanje uporabe neke storitve... pogosto so to limanice, kjer pod črto dobiček ni tak kot je videti. V primerih, ko se neka storitev ali zadeva forsira na trg zaradi prodora, je zaradi konkurence to težko in je treba nekaj ponuditi uporabnikom in v teh primerih so uporabniki dejansko nagrajeni.

qwertz je napisal/a:
To vse pa plačamo vsi. To je isto, kot subvencije. Vsi plačujemo, nekateri pa se omastijo zaradi tega. Namesto, da bi imeli nižje davke.

Marže in provizije niso isto kot subvencije. Cashback bi lahko bila neke vrste subvencija, to drži.



qwertz je napisal/a:
Glede na opazko o zrnih in palačah, kje je torej tvoja palača? A to je spet tisto, "če ne bi kadil/pil/kockal/.., bi si v 20 letih lahko privoščil ferarija". Kje so torej vsi tisti ferariji od nekadilcev/abstinentov ... ?

Ne razumeš pregovora, jemlješ preveč dobesedno, zaradi plašnic na očeh ne vidiš okrog sebe in ne vidiš širše slike.
Kaj sploh je palača? če misliš da je to nekaj dobesedno v smislu vile ali ogromne bajte, vikend hišice nekje..., naprej omenjaš "pleh" ferarija, to so zgolj materialne stvari, za nekoga "palača" za nekoga drugega to nima posebne vrednosti.

Razlika med nama je že v tem, da jaz ko zjutraj vstanem imam "šiht narejen" ti pa šele odhajaš na "šiht" in se vrneš kdaj? V tem času delam kar hočem: delam, se zabavam, uživam, ... ure ne uporabljam ker ura ni moj gospodar, nič mi ne manjka, na dopust grem kadar hočem in za toliko časa kot mi paše, enako je z dejavnostmi v prostem času, tega si vzamem vedno več.
To, je moja "palača", živim svobodno in po svoje, sam izbiram po svoji volji, sem oportunist in se hitro sproti prilagajam.

qwertz je napisal/a:
V trenutni vladi je ljudi iz elektro stroke toliko, kot jih še ni bilo.

prof. dr. Robert Golob, predsednik vlade,
izr. prof. dr. Emilija Stojmenova Duh, ministrica za digitalno preobrazbo,
prof. dr. Igor Papič, minister za izobraževanje, znanost in šport,
in mag. Bojan Kumer, minister za infrastrukturo.

To ne pomeni nič, koliko od njih je sposobnih nekaj konkretnega narediti...
Prekratek čas so na vladi da bi lahko dal mnenje, zaenkrat so se izkazali slabše kot so se predstavljali pred volitvami, ampak malo še počakajmo.

qwertz je napisal/a:
In interval 14 dni je čisto ok.

Je in ni, če so cenovni skoki preveliki, potem je ta interval zagotovo zgrešen zaradi cenovnih šokov, razen če podražitve niso napovedane, da se do zadnje sekunde ne ve kaj bo, to bi bilo v redu.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
To ne pomeni nič, koliko od njih je sposobnih nekaj konkretnega narediti...

Se popolnoma strinjam in
kakšno izobrazbo ima neki minister dejansko ne pomeni veliko, bolj pomembno je, da je sposoben izbrati ekipo strokovnjakov okoli, ki je bolj sposobna od njega in je pripravljen to tudi priznati!
Imeli smo že kar nekaj ministrov, ki so bili po izobrazbi oh in sploh, toda kaj nuca, ko so okoli sebe nastavili "strokovnjake" kateri niso imeli nikakršne besede!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2022 11:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Razlika med nama je že v tem, da jaz ko zjutraj vstanem imam "šiht narejen" ti pa šele odhajaš na "šiht" in se vrneš kdaj? V tem času delam kar hočem: delam, se zabavam, uživam, ... ure ne uporabljam ker ura ni moj gospodar, nič mi ne manjka, na dopust grem kadar hočem in za toliko časa kot mi paše, enako je z dejavnostmi v prostem času, tega si vzamem vedno več.


Sedaj pa to preslikaj na celotno populacijo!

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group