www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Goriva na bencinskih črpalkah- primanjkuje ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 3:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Citiram:
Razlika med nama je že v tem, da jaz ko zjutraj vstanem imam "šiht narejen" ti pa šele odhajaš na "šiht" in se vrneš kdaj? V tem času delam kar hočem: delam, se zabavam, uživam, ... ure ne uporabljam ker ura ni moj gospodar, nič mi ne manjka, na dopust grem kadar hočem in za toliko časa kot mi paše, enako je z dejavnostmi v prostem času, tega si vzamem vedno več.


Sedaj pa to preslikaj na celotno populacijo!


Ni mogoče... večina populacije je v minusu, v limitih, tako da ne ustreza pogojem...

Po drugi strani pa, zakaj bi to moral preslikat, vsak naj si najprej sam ustvari pogoje za kaj takega.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 6:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vili, jaz razumem, da je tebi lepo. Tudi meni je dokaj lepo.
Vendar moras tudi ti razumeti nekaj drugega.
Da je nama lepo, mora biti nekomu drugemu manj lepo, ali celo slabo.
Ljudje res ne znajo z denarjem, a je v zivljenju, na zalost, se vedno zelo pomembno kje si rojen, komu si rojen in predvsem ,koliko srece si imel na zivljenski poti, da si bil v pravem trenutku na pravem mestu.
Floskule o tem, da si si sam priboril te ugodnosti so pravljice za majhne otroke.
Zelja in vlozena energija (s kanckom IQ) jasno morata biti prisotni, a se vedno je zelo veliko odvisno od faktorjev, na katere clovek ne more uplivati.
Se vedno pa ne razumem "prihranka" pri polnjenju kant ob relativno majhni podrazitvi goriva.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 9:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:

Da je nama lepo, mora biti nekomu drugemu manj lepo, ali celo slabo.
Ljudje res ne znajo z denarjem, a je v zivljenju, na zalost, se vedno zelo pomembno kje si rojen, komu si rojen in predvsem ,koliko srece si imel na zivljenski poti, da si bil v pravem trenutku na pravem mestu.

To glede sreče in začetnega položaja je dobro povedano in je tudi res, sicer se pa samo delno strinjam in bi tu vrgel še eno kost mogoče.
Pred kratkim sem zasledil dober argument, zakaj je potrebna gospodarska rast - seveda ne prevelika.
V preteklosti, ko je bila prisotna "suma nič" ekonomija, si lahko imel več samo, če si drugemu ukradel oz. je imel nekdo drug potem manj kot imaš sam.
Zdaj se gremo lahko drugače. Sicer je seveda prisoten droben tisk, kako priti do tistega ostanka rasti, da ne konča pri majhnem % posameznikov.
Je pa situacija ravno obratna, kot večina misli. Pogača je vedno večja, samo odrezati si jo moraš znati...
Da ti bo nekdo kaj dal, ker je dovolj, lahko kar pozabimo. Saj veste kako je, če ves denar sveta enakomerno razporediš med ljudi, bo kaj kmalu spet pri tistih, ki so ga imeli tudi prej. Ker večina ostalih ne zna(mo) delati z njim in ga kmalu ni več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2022 7:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pogaca je vedno vecja, tukaj se strinjam, a za veliko vecino je vazno samo to, kdo bo pobral drobtine (rezine si razdelijo tisti prej omenjeni).
Da si ti lahko za ta denar v EU privoscis poceni dobrine, mora nekdo nekje delati za scepec dolarjev na dan. Ce bi ti jaz sival obleko in obutev, bi bila situacija drugacna.
Poanta je v tem, da smo ljudje izgubili kompas, kaj nas v zivljenju osrecuje pod pritiskom marketinga.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2022 2:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kmet v starih časih je bil srečen, če je bilo dovolj pridelka uskladiščenega za čes zimo tako za njega kot za živino za tisto leto. Za drugo se ni brigal. Danes pa kalkulirajo in kupčkajo koliko bo visoka pokojnina in to za leta v naprej.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta koncept je nekaj najbolj naravnega, pa vseeno vprašam: Ali je res kvalitetno živeti od plače do plače oz. iz dneva v dan oz. iz leta v leto, kar se denarja tiče?

Verjetno, če časi to omogočajo, kot so v prejšnjem sistemu...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

offtopic spam :closed:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group