www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Stenski ventilator meče ven FID

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Cip
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2018 23:20
Prispevkov: 46
Aktiv.: 0.70

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2022 12:45 am    Naslov sporočila: icon_angry Stenski ventilator meče ven FID Odgovori s citatom

Pred letom sem montiral stropni ventilator, nič posebnega, ima 2 vrvici(stikala) -prva za prižiganje luči, ki je vgrajena v ventilator, druga pa za zagon ventilatorja (3stopnje hitrosti).
Zadeva je do nedavnega delovala brez težav, sedaj se mi je začelo dogajati, da takoj ko prižgem ventilator, vrže ven FID stikalo. Medtem ko luč ventilatorja (druga vrvica/stikalo) še vedno deluje. Zadevo sem razdrl in notri ni nič drugega kot 2 stikali in kondenzator - slika v prilogi

Kakšen predlog kako zadevo rešiti oz kje bi lahko bil problem?



Nazadnje urejal/a Cip Ned Jul 03, 2022 11:34 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3172
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2022 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbrž stropni ventilator...

Glede na simptome je problem v faznih vodnikih proti motorju ali motorju samem. Preveri, če stik lahko izmeriš z navadnim multimetrom. Sicer pa odpri in preveri.

Fotografije sodijo neposredno na forum. Dobro bi tudi bilo, da bi napisal kaj je kaj, da ne ugotavljamo vsi katero so stikali in kam gre kateri snop žic.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2022 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

FID je diferencialno stikalo. Ce ti izklopi, pomeni da najbrz tok tece proti ozemljitvenem vodniku. Napaka je lahko v motorju (preboj na ohisje motorja, ce je ozemljeno) ali v kondenzatorju, ce je le ta vezan kot filtrirni.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cip
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2018 23:20
Prispevkov: 46
Aktiv.: 0.70

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2022 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda, stropni ventilator Brick wall Smile
Evo, sem popravil sliko. Desno stikalo na sliki je stikalo za vklop ventilatorja.

Hvala za info, bom izmeril kablovje proti motorju in poskusil ugotoviti kaj več.

EDIT: sem ugotovil, da je zadeva še v gananciji, tako da sem unovčil garancijo in ventilator zopet deluje Mr. Green

Hvala vsem za nasvete.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group