www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava katodnih odvodnikov v priključni omarici by ELektro

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
radio48
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Dec 2007 17:23
Prispevkov: 198
Aktiv.: 0.99
Kraj: Starše

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 1:14 pm    Naslov sporočila:  Menjava katodnih odvodnikov v priključni omarici by ELektro Odgovori s citatom

Zamima me, kakšne so vaše iskušnje v zvezi z željo po zamenjavi katodnih odvodnikov (prenapetostne zaščite) v elektro omarici s strani upravljalca omrežja (Elektro XX) ?

Tukaj je to misija nemogoče - morje izgovorov.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razlog menjave?

Če so uničeni, jih je potrebno zamenjati, običajno je to tudi strošek elekktro distributerja. V kolikor imaš informacije, da so v okvari, le to sporoči pristojnemu elektro distributerju, najbolje v pisni obliki (e-mail), po možnosti še s kako sliko. V kolikor ne pride do zamenjave, se ne sekiraj preveč. V prvi priliki, ko boš imel okvaro kake naprave v hiši (TV, rač., itdi td) lahko mirno podaš zahteve za povrnitev škode.

lp

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
radio48
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Dec 2007 17:23
Prispevkov: 198
Aktiv.: 0.99
Kraj: Starše

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel sem direktni udar strele v antenski steber.

Ker sedanji nimajo indikacije istrošenosti, bi jih rad zamenjal (zaradi varnosti in boljšega občutka).
Povedal sem , da naj izvedejo menjavo na moje stroške.
Po namigu, da bi bilo fajn, če bi odvodnike sam nabavil, sem to tudi storil.

Pa še vedno stojimo na mestu.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je starejša omarica se dobi ključ Shhh
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
radio48
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Dec 2007 17:23
Prispevkov: 198
Aktiv.: 0.99
Kraj: Starše

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes se je zgodilo - odvodniki so zamenjani.
Trajalo je od torka do torka.

Danes je lep dan.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1020
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče, če ni skrivnost, kaj so ti znotirali in kaj si imel prej notri?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
radio48
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Dec 2007 17:23
Prispevkov: 198
Aktiv.: 0.99
Kraj: Starše

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2022 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prej so bili FLT 25-400 (Phoenix Contact).
Zdaj so PROTEC C 40/320 (Iskra zaščite), nabavljeni v najbližji trgovini.

Oboje, prejšnje in zdajšnje, sem nabavil sam, ker E* tega ne dobavlja.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 299
Aktiv.: 2.06

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2022 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo, da si uredil.
Vseeno pa moje razmišljanje, mogoče tudi s ščepcem sarkazma.
Ti si sam nabavil prenapetostne odvodnike za v priključno merilno omarico, ki je v lasti Elektrodistributerja in še prositi si jih moral, da jih vgradijo. Zakaj? Zato, ker očitno oni te zaščite ne potrebujejo, škodi pa tudi ne. Sedaj pa pomisli, kaj bo ta zaščita ščitila.
Res bo ščitila tvojo inštalacijo pred prenapetostmi, ki bi prihajale po distibucijskem kablu. Ne bo te pa ščitila proti učinkom strele v tvoj objekt oz. strelovod, ki upam, da ga imaš. Visoko napetostni val se obnaša drugače kot sinusoida. Ko naleti na neko oviro (ovira pa je sprememba smeri in preseka) se odbije in se vrača po isti poti z dvojno vrednostjo. Poleg tega nikoli ne boš vedel, ali je prenapetostna zaščita v PMO še učinkovita ali ne.
Jaz bi ti predlagal, da v svoj razdelilnik vgradiš kombinirano prenapetostno zaščito razreda I+II ter po potrebi še pri občutljivih napravah razreda III. Tako boš povsem (oz. maksimalno) zaščiten proti vsem vrstam prenapetosti, iz NN omrežja ali ob udaru strele
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1020
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2022 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam urejeno tako, da imam takoj za glavno omarico še svojo omarico, kjer imam zmontirano 1-0-2 stikalo in prenapetostno zaščito. Tako lahko sam odklopim cel objekt če želim, in imam dostop do zaščite. Če pa elektru skuri števec pa ni moj problem...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
radio48
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Dec 2007 17:23
Prispevkov: 198
Aktiv.: 0.99
Kraj: Starše

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2022 7:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kvarkel, hvala za razmišljanje in s.k hvala za idejo za izboljšavo.
Imam dodatne zaščite pred občutljivimi napravami.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group